RECLAMATIE STAFF

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Dum Mar 19, 2017 2:15 am

Numele tău din joc: MrDici
Numele inculpatului: Tot Stafful
Motivul reclamaţiei: Favorizari
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii: http://imgur.com/a/iTOI1
Alte detalii (Opţional): Pe noi cum am avut-o pe Ioanna in breasla ca aveam un saman lipsa ne-ati descalificat imediat,nu s-a stat la discutie,ba chiar ne-ati trimis imediat map1 sa scapati de noi. Acum ca vine vorba de breasla cu kinguri cum sa-i descalificam ?! Nu se poate asa ceva,raspunsul e unul jalnic !! Sa nu va mai aud ca nu se fac favorizari pe sv,ati dat-o pe fata. Au mai fost evente de bresle ,pot aduce aminte de un event cand era ZTN in Staff si in finala au ajuns Yakuza vs ProFight ,yakuza ramasese doar 5 noi eram 10,am fost fairplay si am jucat 5 vs 5 ;) deci draga Diana nu ma lua ca difera ora si numai au playeri ca daca stam sa o luam asa,nici eu la 10 nu aveam 1 player,ok ? Sa va fie rusine de ceea ce faceti.
Avatar utilizator
DasKybombaa
Jucător
Jucător
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Ian 28, 2017 1:56 am

Dum Mar 19, 2017 2:19 am

E urat să pierzi niste ore ca să faceti voi favoritisme . Altă dată să invătati să tineti un event de bresle .. Dacă nu vă descurcati nu mai faceti frate , mi-am spart si telefonu cu ăstia pe skype de nervi . Astept banii pe el
Avatar utilizator
maryn
Începător
Începător
Mesaje: 108
Membru din: Joi Mar 16, 2017 2:39 pm
Oraş: mgDef
Status: 1234567890
Regat: Galben
Caracter: Ninja

Dum Mar 19, 2017 10:42 am

Acuzatii nefondate = ban . **** BT , **** DICI .
Avatar utilizator
Ak3
Începător
Începător
Mesaje: 66
Membru din: Dum Mar 19, 2017 11:45 am

Dum Mar 19, 2017 11:47 am

Maryn vezi de treaba ta copile. Are dreptate dici. se fac favorizari in masa. Asta e Lf-ul, nu ai ce sa faci. Rusine !
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Dum Mar 19, 2017 11:58 am

In primul rand, vreau ca tu sa intelegi de ce evenimentul a durat 8 ore si nu mai putin.

Pe parcursul evenimentului, am intampinat multiple probleme de organizare sau nu, printre care si anumiti jucatori care decideau ca e un lucru inteligent sa faci spam pe striga cu "**** HOBBITULE", referindu-se la mine. Norocul vostru in acel moment e ca nu stiam la cine va referiti, ca va tranteam cate 24 de ore pe cap altfel. Astfel de evenimente si reclamatiile in aceasta sectiune de la toti jucatorii care nu isi dau silinta sa se uite 5 minute pe regulament au facut ca atentia noastra sa vie deviata de la eveniment, rezultand in intarzierea acestuia. Printre acei jucatori te numeri si tu si altii. Daca nu era Kepe, pana acum aveati BAN IP. Asadar, acum aveti avertisment. Urmatoarea data cand mai faceti vreun lucru de acest fel nu mai stam la absolut nicio discutie.

Trecand mai departe, breasla ta a luat parte la unul dintre primele meciuri. Era inadmisibil ca membrii tai sa nu se afle online si chiar si mai inadmisibil ca altcineva ce nu era inscris sa intre in locul lor. Atat Ioanna cat si voi trebuia sa cunoasteti regulamentul care indica CLAR ca o echipa va fi descalificata daca are un membru in war care nu a fost inscris. Breasla MeBeforeYou a fost una dintre cele 3 din 17 bresle ramase in turneu dupa 6-7 ore. Pentru ca era semifinala si pentru ca trecuse atat de mult timp, le-am dat dreptul tuturor breslelor ramase sa isi reumple echipa daca aveau nevoie. Nu mi se pare normal sa fii atat de aproape de victorie si sa pierzi pentru ca ti-au iesit membrii. In plus, nu am acceptat orice persoana. De exemplu, BUZZ trebuia sa li se alature celor din MeBeforeYou dar nu a fost acceptat de catre noi.

Favorizare era daca lasam doar o breasla din cele 3 sa isi aleaga membri noi. Asta se numeste decizie de joc si a fost luata de una sau mai multe persoane cu autoritate. Astfel de decizii se iau pentru a imbunatati nu numai atmosfera, dar si ritmul jocului. Voi nu numai ca ratati total scopul acestuia (sa te distrezi), dar va si opuneti acestuia (nu stiti decat sa va plangeti).

Ca sa termin cu aceasta postare, vreau sa mentionez ca VOI NU STITI CATA PRESIUNE SE PUNE PE UN GM SI CATA MUNCA TREBUIE SA DEPUI. Asta se aplica chiar incepand cu gradul de Helper. In plus, VOI NU STITI TOATE CIRCUMSTANTELE SI DISCUTIILE PE CARE LE-AM AVUT NOI.

Nu va place? Aveti mai multe servere PvP.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Dum Mar 19, 2017 11:58 am

Scrie clar in regulament . daca un jucator apare la razboi si nu e scris pe forum breasla va fi descalificata! pentru ce faceti reclamatie daca Voi a-ti jucat cu ioanna si nu era scrisa pe forum?
Avatar utilizator
Ak3
Începător
Începător
Mesaje: 66
Membru din: Dum Mar 19, 2017 11:45 am

Dum Mar 19, 2017 12:08 pm

BUZZ scrie:Scrie clar in regulament . daca un jucator apare la razboi si nu e scris pe forum breasla va fi descalificata! pentru ce faceti reclamatie daca Voi a-ti jucat cu ioanna si nu era scrisa pe forum?
Ba moldovene, si ei cum au jucat cu altii? trebuiau descalificati si ei. Reaper eu zic ca te intreci cu arfele, amice. Esti de 48 ore aproape in staff si gata te crezi dumnezeu. Eu zic sa o iei mai usor cu figurile astea.
Avatar utilizator
Ak3
Începător
Începător
Mesaje: 66
Membru din: Dum Mar 19, 2017 11:45 am

Dum Mar 19, 2017 12:10 pm

[GM]Reaper scrie:In primul rand, vreau ca tu sa intelegi de ce evenimentul a durat 8 ore si nu mai putin.

Pe parcursul evenimentului, am intampinat multiple probleme de organizare sau nu, printre care si anumiti jucatori care decideau ca e un lucru inteligent sa faci spam pe striga cu "**** HOBBITULE", referindu-se la mine. Norocul vostru in acel moment e ca nu stiam la cine va referiti, ca va tranteam cate 24 de ore pe cap altfel. Astfel de evenimente si reclamatiile in aceasta sectiune de la toti jucatorii care nu isi dau silinta sa se uite 5 minute pe regulament au facut ca atentia noastra sa vie deviata de la eveniment, rezultand in intarzierea acestuia. Printre acei jucatori te numeri si tu si altii. Daca nu era Kepe, pana acum aveati BAN IP. Asadar, acum aveti avertisment. Urmatoarea data cand mai faceti vreun lucru de acest fel nu mai stam la absolut nicio discutie.

Trecand mai departe, breasla ta a luat parte la unul dintre primele meciuri. Era inadmisibil ca membrii tai sa nu se afle online si chiar si mai inadmisibil ca altcineva ce nu era inscris sa intre in locul lor. Atat Ioanna cat si voi trebuia sa cunoasteti regulamentul care indica CLAR ca o echipa va fi descalificata daca are un membru in war care nu a fost inscris. Breasla MeBeforeYou a fost una dintre cele 3 din 17 bresle ramase in turneu dupa 6-7 ore. Pentru ca era semifinala si pentru ca trecuse atat de mult timp, le-am dat dreptul tuturor breslelor ramase sa isi reumple echipa daca aveau nevoie. Nu mi se pare normal sa fii atat de aproape de victorie si sa pierzi pentru ca ti-au iesit membrii. In plus, nu am acceptat orice persoana. De exemplu, BUZZ trebuia sa li se alature celor din MeBeforeYou dar nu a fost acceptat de catre noi.

Favorizare era daca lasam doar o breasla din cele 3 sa isi aleaga membri noi. Asta se numeste decizie de joc si a fost luata de una sau mai multe persoane cu autoritate. Astfel de decizii se iau pentru a imbunatati nu numai atmosfera, dar si ritmul jocului. Voi nu numai ca ratati total scopul acestuia (sa te distrezi), dar va si opuneti acestuia (nu stiti decat sa va plangeti).

Ca sa termin cu aceasta postare, vreau sa mentionez ca VOI NU STITI CATA PRESIUNE SE PUNE PE UN GM SI CATA MUNCA TREBUIE SA DEPUI. Asta se aplica chiar incepand cu gradul de Helper. In plus, VOI NU STITI TOATE CIRCUMSTANTELE SI DISCUTIILE PE CARE LE-AM AVUT NOI.

Nu va place? Aveti mai multe servere PvP.
Ce presiune vere ca tu ai fost afk in alea 8 ore esti nebun? NU EXISTA DISTRACTIE LA UN ASTFEL DE EVENT DACA VOI NU SUNTETI OAMENI SI FAVORIZATI. EXISTA DOAR NERVI.
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Dum Mar 19, 2017 12:11 pm

Reaper ,meciul nostru a fost printre ultimile ,eventu a inceput la 7:20,noi am intrat la ora 22:00 asa ca taci din gura,si banip ?! banip pentru ce,ca faceti voi favorizari ? Nu inteleg ce cauti tu iar in staff ca nu-ti e locul aici,n-ai o treaba cu sv-u,du-te de unde ai venit.

Tu Buzz ai mare dreptate,ok am inteles ca Ioanna nu era inscrisa pe forum ok ? Bun,ne-au descalificat,dar pe MeBeforeYou ca la ora 02:00 patru membrii din breasla lor nu erau inscrisi pe forum de ce nu au fost descalificati ? Asta inseamna LF ,favorizari peste favorizari. Iar replica lui Diana e una de milioana "E alta ora ,Dici" ,adica la ora 22 era alt regulament,la 4h dupa s-a schimbat tot regulamentu. La dracu cu eventu si regulamentu vostru daca nu stiti voi ca membri Staff sa-l respectati,iar tu Reaper copil de 15 ani abtinete ca n-ai ce discuta tu cu mine,vezi-ti de papusile tale.


Si inca ceva,cine esti tu sa le dai dreptul sa-si adune alti membri ? Cunosti al doilea event de bresle de pe lf in care dupa 8h in finala erau Yakuza vs ProFIGHT ? Yakuza ramasese 5 iar noi eram 10 ,a fost decizia noastra a playerilor din Pro sa jucam 5 vs 5 ( gest de fairplay) dar nici de cum ce ati facut voi acum. Cunosc regulamentu foarte bine,chiar l-am intrebat pe Kidde a zis ca da e ok apoi ma descalifica Diana,cum e asta ? :))) Sa numai zic ca in filmarea cu Bazooka se vede clar Range-u ,de ce nu au fost descalificati ? Sa fii prea prost sa nu vezi ca ala e range :))) si totusi MeBeforeYou trebuiau scosi din prima runda,cum dracu au ajuns in finala cand ei se bateau in arena ca mustele,fara pic de tactica. :))))
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Dum Mar 19, 2017 12:57 pm

Evenimentul acesta este unul problematic. Întotdeauna a fost, întotdeauna au existat acuzații de send, range, favorizări șamd. Noi, ca membrii STAFF am încercat să luăm cele mai bune decizii, în cel mai scurt timp.
În primul rând, țin să menționez câteva faze, etape prin care membrii STAFF au trecut desfășurând acest eveniment: determinare, presiune, grabă, distracție, nervi, amuzament, nervi, presiune, presiune, presiune, nervi, zăpăceală, nervi, lipsă de idei, analizare, grabă, presiune, determinare, neplăcere, abandon, determinare, etc. Emoțiile astea nu au fost simțite doar la evenimentul de aseară, ci și la cele precedente. STAFF-ul a făcut tot posibilul să mulțumească pe toată lumea și, în același timp, să respecte regulamentele. Însă, în ciuda dorințelor noastre, jucătoriii au fost nemulțumiți, ca-ntotdeauna.
În al doilea rând, ar trebui să încercați să gândiți obiectiv, nu subiectiv. Voi vă luați apărarea, vă susțineți pentru că faceți parte din aceeași breaslă. Nu, Dici, nu este același lucru. Una e 22:00, o oră accesibilă pentu oricine și alta e 1-2 dimineața. Jucătorii respectivi au stat 8h pe un scaun, din cauza situației.
În regulament scrie clar:
La eveniment se va intra doar 10vs10 ! În caz că intrați mai mulți, intr-o prima faza vom puncta echipa adversa iar apoi veți fi descalificați! Dacă un membru din breaslă nu apare înscris și apare în război, breasla va fi automat descalificată!
Se va premia o singură breaslă.
Nu știu ce ai discutat tu cu Kidde sau cum a ajuns el să o tragă pe Ioanna. Asta nu este vina mea sau a întregului STAFF. Dacă consideri că Kidde a greșit sau că ți-a dat un răspuns greșit, fă-i doar lui reclamație. Asta e la general, deci justificăm doar ceea ce am făcut ca echipă, întreg.
În ceea ce privește adăugarea altor membri, a fost o decizie de comun acord. Ne-am consultat la nivel STAFF, inclusiv cu Blue și am decis să tragem jucători care nu erau înscriși pentru a cumula numărul de 10 jucători. Dacă într-adevăr am fi favorizat, i-am fi permis lui BUZZ să intre în MeBeforeYou.
Noi am intrat în toate conferințele breslelor și i-am ascultat pe toți, pe rând. Am analizat dovezile lor și am luat decizii în consecință.

Imagine

E greu să te împarți între atâtea bresle, atâtea opinii diferite și atâtea acuzații de hack sau orice altă abatere de la regulament. Tocmai de aceea am ținut cont și de alți factori. Noi nu am fost delăsători. Dacă am fi lăsat evenimentul să decurgă fără nicio implicare pe skype, poate că ar fi fost mai bine. Să nu ne intereseze de send, de range. Să trecem mai departe fără să ne uităm de zeci de ori la un video. Dar nu, noi nu facem asta pentru că ne interesează ceea ce spun jucătorii comunității noastre. Și ca mulțumire, am primit injurii, amenințări, acuzații de favorizari, etc. Astfel, evenimentul s-a lungit enorm. Fiind vina noastră, am permis adăugarea altor membri. Dacă jucau 10 vs 10 sau 5 vs 5, era același lucru. Fiecare echipă ducea lipsă de membrii la 1, nu am favorizat nicio breaslă.
În egală măsură, este de subliniat faptul că întreaga echipă era epuizată și obosită peste măsură. Dacă te uiți, în printul prezentat de tine, am scris greșit: intreba-l pe bu. Pe lângă asta, nu am avut probleme doar la eveniment, ci cu senderii de prin map1, injuriile de pe strigă și alte reclamații de pe forum. Am încercat să le rezolvăm pe toate și tocmai pentru că lucram cu rapiditate am ajuns să dau pe global Strawbz înloc să-l trag în mapa de GM. Au mai fost și alte comenzi încurcate precum b2, b, n (globalele). Nu e ușor de organizat și nu ține de membri. Indiferent de numărul celor de STAFF, de experiența lor, la acest eveniment intervin întotdeauna multe probleme. În rest, consider că te-a lămurit Reaper.
Așadar, țin să precizez că acest eveniment, de acum încolo, nu va mai fi organizat.

Topic închis!
Închis