Reclamatie Russo - BM

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
StefanX
Începător
Începător
Mesaje: 106
Membru din: Mar Mar 14, 2017 7:18 pm

Joi Apr 13, 2017 8:48 pm

Numele tău din joc: StefanX
Numele inculpatului: Russo - forum
Motivul reclamaţiei: Ofera avertisment fara motiv.
Eu in topicul acesta am scris urmatorul lucru:
B.Comportament
Insultele aduse unui membru staff sau serverului se pedepsesc cu blocarea chat-ului de la 12 ore până la 24 de ore sau blocarea temporară sau definitivă a contului. Insultele pe la spatele unui membru staff sunt mult mai serioase, contul tau putând fi blocat direct pentru acestea.

4. Răspândirea de informații false ce au ca scop pătarea imaginii serverului este strict interzisă. De asemenea, acuzațiile nefondate aduse staff-ului nu sunt tolerate.
Aceasta se va sancționa cu blocarea permanentă a contului de joc sau chiar al protocolului de internet (adresei IP).

B. Comportament
1. Este interzisă jignirea în orice fel direcționată către jucători sau staff, indiferent de relația cu aceștia. Aluziile ofensatoare sunt de asemenea interzise. Prescurtările vor fi interpretate mereu precum ar avea un înțeles negativ.

Ai incalcat regulamentul si ai fost sanctionat corespunzator.Acuzatiile nefondate,insultele,jignirile si tragerea la raspundere unui membru staff se sanctioneaza aspru.
Athero a actionat corect.
Ceea ce cred ca l-am lamurit pe cel care a reclamat.
Russo,mi-a dat si instiintarea urmatoare:
La plangerile aduse echipei vor avea dreptul sa dea verdictul DOAR TeamManager-ul si ServerAdministrator-ul.
.
Reaper,cand a dat verdictul a scris:
Cei care au comentat fara rost in acest topic sau au insultat vor suporta consecintele.
Pe langa asta,[H]Kidde de ce nu a fost sactionat daca tot la Plangerile aduse echipei vor avea sa dea verdictul doar TeamManager-ul si ServerAdministrator-ul.
Kidde a scris urmatorul:
Este interzisă jignirea în orice fel direcționată către jucători sau staff, indiferent de relația cu aceștia. Aluziile ofensatoare sunt de asemenea interzise. Prescurtările vor fi interpretate mereu precum ar avea un înțeles negativ.

Insultele aduse jucătorilor se pedepsesc cu blocarea chat-ului de la 30 de minute până la 12 ore în funcție de gravitate și frecvență.
Insultele aduse unui membru staff sau serverului se pedepsesc cu blocarea chat-ului de la 12 ore până la 24 de ore sau blocarea temporară sau definitivă a contului. Insultele pe la spatele unui membru staff sunt mult mai serioase, contul tau putând fi blocat direct pentru acestea.
Athero a procedat 100% corect.
Ceea ce aproximativ si eu am scris.
Se poate nota acest lucru favorizare?
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii: Click aici
Alte detalii (Opţional): Cer ca Russo sa fie sactionat corespunzator si sa mi se scoata avertismentul.
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Joi Apr 13, 2017 8:57 pm

Am fost pus de către Reaper să vă dau avertismente, el nu a dat nimic, adică nu îmi apare nimic în panoul moderatorului.
În caz că vrei şi dovadă:


Aşa, lu Kidde nu i-am dat că mi-a zis Athero să nu-i dau.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Joi Apr 13, 2017 9:00 pm

Eu l-am rugat personal pe Russo sa se ocupe de topic. Nu este slujba ta sa lamuresti reclamatii in aceasta sectiune, ci a staff-ului. Regulamentul spune clar:
5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.

Singura exceptie de la aceasta regula este echipa, care are voie sa participe la discutie. [H]Kidde, prin urmare, nu a fost sanctionat.

In plus, regula cu verdictul se aplica doar in cazuri in care decizia membrului staff a fost una ce nu tinea de regulament sau exista posibilitatea ca acesta sa fie sanctionat. Daca decizia se incadreaza in regulament si este destul de evident, nu are rost sa le irosim timpul administratorilor.

Sper ca te-am lamurit.
Imagine
Imagine
Imagine
Închis