Reclamatie PACHET [GM]Jawwad ... [GA]Reaper

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
[TITAN]LupulCenusiu
Jucător
Jucător
Mesaje: 43
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:54 pm

Dum Mai 21, 2017 2:10 am

Numele tău din joc: LupulCenusiu
Numele inculpatului: [GM]Jawwad [GA]Reaper
Motivul reclamaţiei: MUTE PESTE MUTE .MUTE 24 H PE Vulpe pe nedrept.
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii: viewtopic.php?f=25&t=9997 .... Raspunsurile membrilor STAFF .... Cer Remove ( DEMISIA )

 ! Mesaj de la: Reaper
Acest topic a incalcat regula numarul 3 din cadrul regulamentului acestei sectiuni. Utilizatorul a fost sanctionat cu avertisment pe forum.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Dum Mai 21, 2017 9:08 am

Pe caracterul Vulpe ai fost sancţionat cu 24 de ore mute pentru limbajul pe care l-ai avut în pm.
Imagine
Ai încălcat regula:
8. În timpul discuției cu un membru al echipei, nu se vor folosi următoarele cuvinte: “we”, “wă”, “bă”, “mă” sau altele de acest tip. De asemenea, apelativele de genul “frate”, “coaie”, “omule”, “vere” sunt interzise. Decizia de a sancționa pentru acest lucru stă la discreția membrului staff.
Astfel de cuvinte vor fi sancționate cu mute de la 30 de minute până la 24 ore.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Dum Mai 21, 2017 10:03 am

Nu numai pentru ce a zis Jawwad, dar si pentru sfidarea excesiva. In caz ca inca nu te-ai lamurit ce inseamna sfidare, iti ofer definitia din dictionar:
Imagine
Ai noroc ca nu ai fost sanctionat direct cu ban, avand in vedere faptul ca ai mai fost sanctionat pe caracterul precedent fix din acelasi motiv.

Cat despre mute-ul acordat pe caracterul LupulCenusiu, ti-am explicat clar si in reclamatia trecuta. Daca nu vrei sa intelegi, nu este treaba mea sa te conving. Sanctiunea a fost oferita pe motiv clar iar Jawwad nu a facut nicio greseala. Prin urmare, asta imi da mie dreptul de a inchide reclamatia prin urmatoarea regula mentionata in cadrul regulamentului acestei sectiuni:
1. Verdictul final poate fi dat de catre o persoana cu autoritate (SGM+) in cazul in care raspunsul este evident. Reclamatiile care necesita atentia unui SA/TM sunt cele care aduc sansa ca inculpatul sa fie sanctionat. Daca inculpatul aduce dovezi clare ce ii sustin decizia, nu are rost ca timpul unui administrator sa fie irosit.
Deoarece tot vorbim despre regulamentul reclamatiilor la adresa echipei, tin sa te informez ca deschiderea unui subiect cu acelasi motiv dupa ce precedentul a fost inchis este impotriva regulamentului:
3. Odata ce s-a raspuns la reclamatia voastra, nu deschideti un alt topic cu acelasi motiv. In caz contrar, veti fi sanctionati pe forum.
Prin urmare, vei fi sanctionat cu un avertisment pentru acest topic.

O zi placuta in continuare.
Imagine
Imagine
Imagine
Închis