Dezmortirea

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Vin Mai 13, 2016 7:09 pm

Avand in vedere ca activitatea pe forum a scazut drastic . Lansez un fel de provocare . Cea mai ciudata / amuzanta poza castiga . Nu exista premii , repet este doar pentru dezmortirea forumului , poate asa facem umpic de activitate.
http://i.imgur.com/MyItlge.jpg
http://i.imgur.com/bcjiPtG.jpg
Avatar utilizator
Metin2 Azyrah
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 458
Membru din: Mar Feb 16, 2016 3:51 pm

Vin Mai 13, 2016 7:42 pm

poate asa facem umpic de activitate.
Bine zis "poate", chiar nu știu ce poate sa atragă playerii pe forum. Adică chiar dacă n-ai o problemă anume sau ceva.. dar mai intri mai citești un ghid, mai lași un pro una alta. Majoritatea își fac conturi doar atunci când nu le merge sever-ul sau au o anumită problemă legată de server. Oricum baftă cu ideea ta, poate ai noroc :))
Imagine
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Vin Mai 13, 2016 7:52 pm

Rainschwitz scrie:
poate asa facem umpic de activitate.
Bine zis "poate", chiar nu știu ce poate sa atragă playerii pe forum. Adică chiar dacă n-ai o problemă anume sau ceva.. dar mai intri mai citești un ghid, mai lași un pro una alta. Majoritatea își fac conturi doar atunci când nu le merge sever-ul sau au o anumită problemă legată de server. Oricum baftă cu ideea ta, poate ai noroc :))
Problema asta ar trebui discutata urgent mai ales de catre BM . In ultima sapt sa spunem au inceput sa fie ore in care cand dai la Mesaje noi nu exista . Trebuie gasita o cale prin care sa motivam .
Avatar utilizator
Metin2 Azyrah
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 458
Membru din: Mar Feb 16, 2016 3:51 pm

Vin Mai 13, 2016 7:59 pm

Stil7 scrie:
Rainschwitz scrie:
poate asa facem umpic de activitate.
Bine zis "poate", chiar nu știu ce poate sa atragă playerii pe forum. Adică chiar dacă n-ai o problemă anume sau ceva.. dar mai intri mai citești un ghid, mai lași un pro una alta. Majoritatea își fac conturi doar atunci când nu le merge sever-ul sau au o anumită problemă legată de server. Oricum baftă cu ideea ta, poate ai noroc :))
Problema asta ar trebui discutata urgent mai ales de catre BM . In ultima sapt sa spunem au inceput sa fie ore in care cand dai la Mesaje noi nu exista . Trebuie gasita o cale prin care sa motivam .
Ai dreptate, să fii moderator şi să nu ai la ce răspunde, e puțin monoton.
Cei mai mulţi utilizatori conectaţi au fost 116 pe Vin Mar 25
Nu știu ce a fost in perioada aia dar au trecut deja 2 luni şi cred că activitatea pe forum este de 20-30 mai rar in fiecare zi pe forum, din 2000 de membri.
Imagine
Avatar utilizator
MotanelNR1
Începător
Începător
Mesaje: 116
Membru din: Sâm Feb 20, 2016 4:20 pm

Vin Mai 13, 2016 9:25 pm

Sunt de acord.PRO
Avatar utilizator
Metin2 Azyrah
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 458
Membru din: Mar Feb 16, 2016 3:51 pm

Vin Mai 13, 2016 9:39 pm

MotanelNR1 scrie:Sunt de acord.PRO
Nu e o sugestie sau propunere, e o provocare făcută de stil pentru amuzament şi pentru a aduce playeri pe forum.
Imagine
Avatar utilizator
MotanelNR1
Începător
Începător
Mesaje: 116
Membru din: Sâm Feb 20, 2016 4:20 pm

Vin Mai 13, 2016 9:53 pm

Rainschwitz scrie:
MotanelNR1 scrie:Sunt de acord.PRO
Nu e o sugestie sau propunere, e o provocare făcută de stil pentru amuzament şi pentru a aduce playeri pe forum.
Am înțeles și eu,am spus PRO fiindcă sunt de acord cu această provocare...
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Sâm Mai 14, 2016 11:46 pm

Majoritatea nu intra pe forum deoarece unii au scoală alti au munca. Oricum din vara o sa vedeti ca o sa crească din nou si activitatea pe forum, mai ales pe joc când vom fi 400 chiar si 600. In decembrie cei mai vechi daca tineti minte nr de jucători pe server a fost de 900 si ceva in acelasi timp
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Dum Mai 15, 2016 10:49 am

Gata , vad ca topicul deviaza de la esenta lui . Daca chiar vreti sa discutam despre problema activitatii pe forum o sa fac un topic . Astept pozele voastre ciudate / amuzante .
Avatar utilizator
kioshi
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 153
Membru din: Mie Mar 02, 2016 12:01 pm

Dum Mai 15, 2016 7:23 pm

Sună frumos ce ai scris tu acolo dar nu văd nicio poză . :lol: :lol:
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Dum Mai 15, 2016 10:43 pm

Nu vă înţeleg, vreţi aşa multă activitate pe forum, din moment ce e un forum făcut pentru serverul de metin normal că se intră pe forum doar când ai o problemă, nelămurire, vrei să faci o propunere ş.a.m.d
Nu este o comunitate ca şi J4M, nu se oferă tutoriale despre cum să-ţi faci server de metin, nu se oferă resurse pentru servere de metin, etc. Esenţialul se petrece pe server, nu pe forum.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Mie Mai 18, 2016 8:17 pm

T/C . Vad ca daca incerci sa faci ceva bine iti sar in cap oamenii carora le merge cand treaba e cum e . :lol:
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mie Mai 18, 2016 8:35 pm

tc
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis