Duele pe site.

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
Knox.
Începător
Începător
Mesaje: 70
Membru din: Mie Aug 31, 2016 3:24 pm

Mie Sep 21, 2016 9:46 am

Din cate am aflat,amuleta este acum permisa la duelele pe site..accesoriile fiind interzise.
Intrebarea mea e,noi..cei fara amuleta,ce vom face?
Acum poate n-am fost eu atent si stafful ne poate anunta la set ca tipul respectiv foloseste amuleta,dar daca nu face asta?
Pierdem site in prostie,pentru ca ala a folosit amuleta?
Macar daca tot s-au interzis site-urile (accesoriile) sa se fi interzis si amuleta.
"Pai ba,amuleta e facuta special pentru asta!"
Asta inseamna ca nu vor mai da seturi pe site decat cei cu amulete,nu? =))
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mie Sep 21, 2016 10:18 am

În primul rând, despre acest lucru s-a mai discutat. Ba chiar, unii jucători au optat pentru scoaterea amuletei din item-shop sau reducerea bonusurilor.
viewtopic.php?f=21&t=4772
viewtopic.php?f=18&t=4770
Propunerile au fost respinse, iar utilizatorii respectivi au primit răspunsuri în privința acestui lucru.
În al doilea rând, membrul staff care asistă îți poate spune dacă jucătorul are sau nu amuletă, asta doar dacă întrebi. În orice caz, următoarea decizie îți aparține. Continuarea setului, sau abandonul. De altfel, regulamentul este bine gândit, și ar trebui respectat. După cum am mai spus, este greu să mulțumești toți jucătorii. Mi se pare absolut normal ca amuleta să poată fi utilizată, având în vedere prețul acesteia. Dacă vrei un avantaj la duel, ți-o poți cumpăra. Restul site-urilor au fost interzise pentru a fi cât mai mică diferența dintre jucători. De asemenea, cunosc jucători care au putut câștiga seturile chiar și fără amuletă, deși adversarul folosea. Depinde de tactica și modul tău de a juca.
Avatar utilizator
Allecs
Jucător
Jucător
Mesaje: 46
Membru din: Joi Mai 05, 2016 10:02 pm

Mie Sep 21, 2016 11:07 am

Bun sa spunem ca nu ar fii amuleta. Atunci cand erau doar accesorile cei fara accesori ce faceau?
Avatar utilizator
Kiroshi
Începător
Începător
Mesaje: 65
Membru din: Dum Aug 28, 2016 3:45 pm

Mie Sep 21, 2016 12:17 pm

mhm, cate seturi pe site am castigat in care eu eram clean si celalalt avea amuleta.. intreab-o pe diana, doar ea mi le-a asistat pe toate =)) au au.. este adevarat ce zice diana, daca nu esti in stare sa omori pe cineva cu 2k pv in plus, lasa-te de seturi pe site, parerea mea. invata, fa-ti o tactica, descopera bugurile si poti sa dai si cu dragoane in mana contra unu cu amuleta. este bine asa cum e, pana la urma, costa aproape 200 lei amarata aia de amuleta, daca n-o foloseste nimeni la set pe site sau la pvp, pentru ce mai exista? crezi ca o consuma cineva pentru alte chestii? .. penibil.









Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Mie Sep 21, 2016 3:21 pm

NU ai cum sa ai sanse la duel site fara amuleta. sa o scoata mai bine. Era mai fain inainte fara amuleta.. etc.
Avatar utilizator
Drogatu
Jucător
Jucător
Mesaje: 23
Membru din: Mie Sep 21, 2016 8:24 pm

Mie Sep 21, 2016 8:30 pm

Aceasta discutine este nula.
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Vin Sep 23, 2016 10:56 pm

Topic închis.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Închis