Hate , critică și alte minuni

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
adelinne
Începător
Începător
Mesaje: 86
Membru din: Lun Ian 09, 2017 8:55 pm

Mar Ian 31, 2017 10:47 am

Bun , primul subiect haterii. Nu vă înțeleg de unde puteți să urâți atâta staff-ul și pe anumiți playeri. Înțeleg , au făcut unii anumite greșeli față de voi dar pentru asta trebuie să înjurați și să țineți dușmănie de viață pentru un joc ? Fraților , dacă aici țineți asemenea ură în viața reală ce faceți? Vă omorâți ? Staff-ul de ce il urâți ? Pentru că voi faceți greșeli și sunteți pedepsiți ? Ei ce vină au ? Că respectă un regulament ? Uitați-vă la o țară fără reguli , ce se întâmplă. Vă spun eu , haos , război , mizerie. Așa că vă dau un sfat prietenește , dacă nu vreți să aveți probleme cu cei din staff nu mai încălcați regulamentu și jucați corect.
Bun , al doilea subiect. Critica , de ce vă plângeți atât de o banală critică ? Bine , într-un duel poate nu e banală , dar dacă alții dau critică voi de ce nu puteți da ? Învățați să faceți iteme cu critică , iar atunci aveți și voi aceași șansă de critică. Sau voi doriți să fie un metin ca și ro-ul din 2008-2011 când dădeai critică abea 2-3k ? Atunci unde mai e farmecul jocului ?
Bun, al treilea subiect. Toți vă plângeți de cei cu itemele site , că nu știu cum și nu știu ce. Voi nu puteți face iteme site ? E simplu , otrăvite cu pgm 55+ hh si str sau cu pc 25+ hh si crit.
Bun , daca mai aveti alte subiecte vă rog să le puneți mai jos.
Avatar utilizator
Esrra
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mar Ian 10, 2017 12:04 pm

Mar Ian 31, 2017 10:51 am

Adela e rea :cry:
Avatar utilizator
Hard MT2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 316
Membru din: Joi Noi 17, 2016 8:28 am

Mar Ian 31, 2017 2:07 pm

Așa că vă dau un sfat prietenește , dacă nu vreți să aveți probleme cu cei din staff nu mai încălcați regulamentu și jucați corect.

Ai spus aici câteva vorbe de aur.
Chiar dacă mulţi o să vină cu afirmaţii de genul
''EU SUNT NR1, FAC CUM VREU!''

Există persoane care se leagă de cei din STAFF că nu au pus ''. sau ,''
Nu o să-i înţeleg niciodată.
Mulţi nu înţeleg de ce există regulament, mulţi nu îl citesc din mult prea multă comoditate.
După toate astea, spun că noi suntem cei ''răi'' care sancţionăm.
Avatar utilizator
adelinne
Începător
Începător
Mesaje: 86
Membru din: Lun Ian 09, 2017 8:55 pm

Mar Ian 31, 2017 2:30 pm

Ai spus aici câteva vorbe de aur.
Chiar dacă mulţi o să vină cu afirmaţii de genul
''EU SUNT NR1, FAC CUM VREU!''

Dă-mi voie să te contrazic un pic , nu e comoditate ci e doar neinteresul pentru treaba asta, cum ai spus şi tu ' număru' 1 fac ce vreu' . să facă ce o vrea la mă-sa acasă. Aici este o comunitate şi trebuie să respecţi pe oricine. Fie el prost , copil , întelectual , deştept , mucos etc, că ei nu au cei 7 anii d-acasă e problema lor , nu a voastră a staff-ului. Am făcut parte din staff-ul acesta şi crede-mă că ştiu cum e să se arunce în tine din toate părţile , dar ce vină ai tu că respecţi un regulament , iar ei (poate) nu-l ştiu citi? Absolut nici o vină , de aceea am făcut acest subiect ca să citească toţi şi să realizeze în ce lume trăiesc .
Avatar utilizator
PvM Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 366
Membru din: Mie Noi 11, 2015 6:00 pm

Mar Ian 31, 2017 3:54 pm

Așa cum a zis și Manu, respectați regulamentul jocului și cel al forumului și nu vor exista probleme!
Avatar utilizator
Dek.
Jucător
Jucător
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Ian 28, 2017 2:20 pm

Mar Ian 31, 2017 7:28 pm

Ceea ce trebuie sa faca oricine e sa citeasca regulamentul,dupa aceea,daca-l incalca,sa primeasca o sanctiune mare,dupa aceea nu va temeti,nu o sa se mai intample.
Avatar utilizator
adelinne
Începător
Începător
Mesaje: 86
Membru din: Lun Ian 09, 2017 8:55 pm

Mar Ian 31, 2017 7:41 pm

Ceea ce trebuie sa faca oricine e sa citeasca regulamentul,dupa aceea,daca-l incalca,sa primeasca o sanctiune mare,dupa aceea nu va temeti,nu o sa se mai intample.
Întrebarea mai bună pe care ar trebui să ţi-o pui prima dată , citeşte cineva regulamentul? Îţi zic eu că nu.
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mar Ian 31, 2017 7:41 pm

Încearcă să nu mai repeți același cuvânt. Îți sare in ochi și este enervant să vezi fiecare idee începută cu un "bun" inutil.
În ceea ce privește jucătorii, vor fi mereu măcar 2-3 care vor critica fără să gândească. Chiar dacă cunosc regulamentul și implicările unui membru staff, greutățile întâmpinate și că toata munca sa este voluntară, aceștia tot vor lua peste picior activitatea sa. Pur și simplu, sunt oameni limitați, oameni care nu vor să gândească, să empatizeze. Sunt subiectivi, se gândesc la propriul lor bine, la propriile lor interese, nimic mai mult. Oricum, am învățat de-a lungul timpului să nu mai fiu afectată, să fiu demnă și să nu decad. Căci da, dacă ne coborâm la nivelul lor, decădem.
Serverul este bine gândit, de aceea sunt si 700 playeri zilnic la ora actuală. Și e normal să nu-i putem mulțumi pe toți. Sunt percepții diferite, tactici diferite. Unii se bazează pe critică, alții nu. Unii vor donații, alții nu.
Avatar utilizator
adelinne
Începător
Începător
Mesaje: 86
Membru din: Lun Ian 09, 2017 8:55 pm

Mar Ian 31, 2017 7:55 pm

Încearcă să nu mai repeți același cuvânt. Îți sare in ochi și este enervant să vezi fiecare idee începută cu un "bun" inutil.
Da , ştiu treaba asta deja. Şi profesoarele mele de engleză şi română au încercat să mă facă să nu mă mai repet cu anumite cuvinte sau expresi de mai multe ori , încă din clasa aIXa însă fără succes aşa sunt eu mai bolundă de felul meu.
În ceea ce privește jucătorii, vor fi mereu măcar 2-3 care vor critica fără să gândească. Chiar dacă cunosc regulamentul și implicările unui membru staff, greutățile întâmpinate și că toata munca sa este voluntară, aceștia tot vor lua peste picior activitatea sa.



Da , aşa e nimeni nu te plăteşte ca să faci treaba asta , însă dacă ţie îţi place ceea ce faci atunci o faci în continuare.

Pur și simplu, sunt oameni limitați, oameni care nu vor să gândească, să empatizeze. Sunt subiectivi, se gândesc la propriul lor bine, la propriile lor interese, nimic mai mult. Oricum, am învățat de-a lungul timpului să nu mai fiu afectată, să fiu demnă și să nu decad. Căci da, dacă ne coborâm la nivelul lor, decădem.
Trebuie să ai o tărie de caracter foarte puternică , demnă şi multă răbdare ca să poţi să faci ceea ce vrei să faci , îndiferent că e viaţa reală sau eşti administratorului unui joc.
Serverul este bine gândit, de aceea sunt si 700 playeri zilnic la ora actuală. Și e normal să nu-i putem mulțumi pe toți. Sunt percepții diferite, tactici diferite. Unii se bazează pe critică, alții nu. Unii vor donații, alții nu.
Nu ai cum să-i multumeşti pe toţi , asta este aproape imposibil pentru că nu ai cum să faci asta , fiecare are gândirile lui. Fiecare se bazează pe ce doresc ei , dar în anumite lucruri trebuie să te bazezi pe ce vezi că trebuie şi îţi este de folos. Ceea ce poti dobândi prin donaţie poţi şi pe joc , aşa că nu văd care ar fi marea mică diferenţă .
Avatar utilizator
barcelona04
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 211
Membru din: Joi Sep 29, 2016 9:04 am

Mar Ian 31, 2017 9:05 pm

Eu ce pla calului sa mai zic, cate nedreptati am cu stafful asta
 ! Mesaj de la: Edy
Ai primit avertisment
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Vin Feb 03, 2017 12:22 am

Topic închis!
Închis