Reaper , TOTUL S-A TERMINAT !

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Dum Mar 19, 2017 9:30 pm

[TM]Diana scrie:Voi structura ceea ce scriu în 2 parți, una din punct de vedere obiectiv, ca membru staff și alta dpdv subiectiv, al unei prietene.
După cum am mai spus, evenimentul acesta este cel mai greu de organizat și întotdeauna au existat discutii, acuzații de favorizări, send, range, etc. Este greu să mulțumești toți jucătorii și să iei alegerea cea corectă atunci când toți îți sar în cap.
În primul rând, țin să-ți prezint o situație cu care ne-am confruntat aseară: cele 2 bresle aflate în war se acuzau reciproc de hack. Stăteam în ambele conferințe și îi ascultam pe rând. Ne-am uitat pe partajare, am așteptat să se încarce videoclipurile pe youtube, le-am analizat de zeci de ori, dar nu am putut lua o decizie. Niciuna dintre dovezi nu era clară. În timp ce ne uitam pe partajare, alți jucători spamau atât pe joc, cât și pe Skype: diana, Diana, DIANA. Ne-am împărțit în multe părți aseară, iar Reaper a fost membrul care m-a ajutat de-a lungul întregului eveniment. A reintrat în STAFF și este pus pe muncă, s-a văzut. A făcut și el tot posibilul. Să te împarți între joc, eveniment, Skype, hackerii din map1, reclamațiile de pe forum, pm-urile de pe joc și viața personală este, cu adevărat, o încercare grea.
În al doilea rând, eu am fost dispusă să vă ajut și pe voi, să vă ascult. Voi nu mi-ați prezentat nicio dovadă, nimic. Da, scorul a fost jenant. Însă, în timpul warului vostru încercam să înțelegem ce se petrece și de ce este acea diferență mare de scor. Voi ați fost dezorganizați, de aceea ați ieșit. Spre exemplu, jucătoarea pe care am observat-o, a fost qAnne, o șamancă care se bătea de una singură cu 2-3 jucători (nu am dat-o ca exemplu ca să o acuz, să-i spui tu ceva, ci doar ca să înțelegi mai bine lucrurile.) Șamanulul este unul dintre caracterele esențiale la o bataie generală, de grămadă, nu de 1vs1. Noi nu avem cum să ne dăm seama de send, de range la waruri. În lipsa unei dovezi, singura explicație pentru înfrăngerea voastră, a fost dezorganizarea. Reaper îți poate confirma spusele mele, să vezi cum i-am spus: uită-te cum joacă șamanca aia, singură și moare. Nu sunt organizați, o să piardă. Știu că sunteți o breaslă unită, că aveți vechime pe lf, dar, de această dată, breasla adversă a fost mai puternică. Am fost în conferința celor din breasla FRUCTELE, cu Blue. Îi ascultam cum se organizează și ne uitam pe partajare pentru că erau acuzați de send. Toate breslele au fost acuzate de send, crede-mă. În privința lor nu am avut nicio dovadă clară. După ce i-am văzut în conferință, pe partajare, am tras concluzia că joacă corect:
Imagine

Ca și în restul situațiilor, când a venit vorba de descalificarea breslei BT, am luat decizia corectă. Regulamentul e regulament. Aveau rezerve, puteau să le folosească. Eu am aplicat sancțiunea, nu aveam ce altceva să fac. Am primit zeci de pm-uri cu: Ioanna nu este înscrisă, descalifică BT. În ceea ce privește ultimele 3 bresle, toate duceau lipsă de membrii. Eram în mapa de GM: eu, Reaper, Athero și Blue și ne gândeam ce să facem, mai erau 3 bresle. Intram și ieșeam din conferințe. În unele jucătorii erau calmi, înțelegători, în alte eram injurați, blamați, cu toate că noi încercam să ajutăm. Jucătorii breslelor respective au așteptat minute în șir până ce noi am decis ce să facem în continuare. Tocmai de aceea și din cauza lipsei de membri, la fiecare breaslă, am decis să păstrăm structura evenimentului (10vs10) și să permitem altor membri să participe. Nu am favorizat, nu am permis asta unei singure bresle, cum ar fi fost cazul BT. Am permis tuturor breslelor aflate în concurs la ora aceea, pentru că era deja 2, iar evenimentul se desfășura de 8 ore. BUZZ a vrut să intre în breasla MeBeforeYou dar nu i-am permis pentru că era înscris în CrezyCrew.
În ceea ce privește regulamentul, Reaper a avut dreptate. Dacă eram în cazul lui și eu vă sancționam. A aplicat regulamentul, ați meritat sancțiunile respective. Aici sper că nu aveți nimic de obiectat. El este strict, aplică regulamentul la sânge.
Pe de-o parte, îi înteleg reacția. După toată munca noastră, am fost înjurați. Nu a fost ușor pentru noi. Kepe are calculatorul în service, Blue are și el viața sa persoanală și a plecat la meci. Blue mi-a zis să amân evenimentul dacă consider că nu mă descurc, dar eu nu am renunțat. Nu sunt genul și nici nu mi se părea normal din moment ce a fost anunțat cu mult timp în urmă. L-am făcut așa cum am putut, alături de restul echipei. Nu e un eveniment greu, nu e ceva ce nu aș putea face. Probleme au fost întotdeauna la acest eveniment, indiferent de coordonator. S-a lungit întodeauna până dimineața, târziu. Mereu acuzații de send, etc. Nimic nou. Tocmai de aceea am decis să renunțăm la acest eveniment. Pe de altă parte, atitudinea s-a nu a fost întocmai potrivită. Am discutat cu el, l-am înțeles ce a simțit, încercați să faceți la fel. Noi muream de somn, dar stăteam amândoi și încercam să organizăm totul mai bine. Iar această muncă a fost răsplătită cu reclamații, cu acuzații de favorizări, injurii. De aici și replica sa, că mai sunt și alte servere PvP, dacă nu vă convine.
Echipa Metin2LastFight își cere scuze pentru reacția sa și vă cere un minim de înțelegere în această privință.

Acum aș dori să vă adresez câteva cuvinte în calitate de prietenă, în special ție, Chinezu și ție, Dici.
De câte ori v-ați lăsat voi de un lucru doar din cauza unei persoane? Reaper, la urma urmei, este membru staff, indiferent de divergențele voastre cu el. Nu știu ce a fost între el și voi în trecut, dar știu că Reaper aseară chiar s-a străduit. A avut dreptate să vă sancționeze. Și eu aș fi făcut-o.
Chinezu, tu de ce renunți? Atunci când Blue a ieșit din STAFF, am apelat la tine. Am găsit amândoi o soluție de a-l readuce în echipă, căci ziceai că fără el te lași. Când m-am suparat eu și am zis că voi ieși din STAFF, ai zis că fără mine nu va fi la fel, că nu vei juca fără mine. Acum, din cauza unei persoane, cu care nici nu interacționezi mereu, renunți? Pe noi cui ne lași? Tu ne-ai susținut mereu pe mine și pe Blue, în toate privințele. Ne-ai împăcat, ne-ai ajutat cu sfaturi, ai făcut multe pentru noi. Ne-am atașat de tine. În fiecare seară te căutam, să vorbesc cu tine. M-am obișnuit așa. Indiferent de relația de prietenie dintre mine, tine și Blue, nu te-am favorizat niciodată. Când a fost vorba să te sancționăm, am făcut-o conform regulamentului. La fel va face și Reaper.
Dici, și tu ești la fel. Doar eu știu de câte ori am auzit că BT-ul este favorizat de STAFF. Discuții de astea tot sunt, deși noi suntem corecți întotdeauna. Știu că decizia te-a dezavantajat, dar ți-am explicat, am aplicat regulamentul.
Sper să înțelegeți situația în care ne aflăm. Mie, sincer, mi-ar părea rău să nu vă mai văd zilnic pe server, să nu mai vorbesc cu voi.
Am o singura problema ,voi ziceți ca nu favorizati ,te rog uita-te la mesajul meu de mai sus si nu zice ca aia nu e favorizareca-mi dau cu compasu in ochi.
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Dum Mar 19, 2017 9:33 pm

Paipher scrie:Ii nedrept sa schimbi regulile ? Iti dau un alt exemplu de favorizare . La evenimentul cu ,,Primavara frumoasa " poti sa te uiti cand Kepe a scris : înscrierile sunt pana la ora 8 seara fix ,te poti uita la cat gagica lui a postat mesajul ,,8:10" . De ce ? Ca mna ,favorizare ,asta e parerea mea si culmea a luat locul 1 ,ea are avantaj el o ajuta oricand ca sa se apropie de scopul temei in cazul asta , ma asteptam sa ia locul 1.Bineinteles a una doua a inchis înscrierile dupa ce o postat domnisoara .Cum ar fi fost sa nu fi avut timp sa termin desenul la 8 fix si sa mai am putin din el ,crezi ca m-ar fi asteptat ?normal ca nu .Eu asta o numesc o jignire masivă la munca mea care crede-ma ca nu ma nasc cu ea :) . Acum am vazut favorizarea fantastică ,respect Diana oricum ,si Reaper ,nu mai ameninta ca ai rankul ala datorită playerilor
PS : Lasati favorizarile ,toate cele bune :)
Citește ceea ce am scris eu și Kepe, să te lămurești:
viewtopic.php?f=25&t=8351
Pe lângă aceste aspecte, țin să precizez că evenimentul respectiv a fost organizat de mine, nu de Kepe. Eu am avut ideea, eu am stabilit temele, eu am scris. Fă o mică comparație și-ți vei da seama că este scrisul meu. Kepe doar a postat evenimentul pe forum. Tot eu am stabilit și câștigătorii, ordinea lor. Kepe nu s-a implicat, ne-a lăsat pe mine și pe Blue să decidem.
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Dum Mar 19, 2017 9:40 pm

[TM]Diana scrie:
Paipher scrie:Ii nedrept sa schimbi regulile ? Iti dau un alt exemplu de favorizare . La evenimentul cu ,,Primavara frumoasa " poti sa te uiti cand Kepe a scris : înscrierile sunt pana la ora 8 seara fix ,te poti uita la cat gagica lui a postat mesajul ,,8:10" . De ce ? Ca mna ,favorizare ,asta e parerea mea si culmea a luat locul 1 ,ea are avantaj el o ajuta oricand ca sa se apropie de scopul temei in cazul asta , ma asteptam sa ia locul 1.Bineinteles a una doua a inchis înscrierile dupa ce o postat domnisoara .Cum ar fi fost sa nu fi avut timp sa termin desenul la 8 fix si sa mai am putin din el ,crezi ca m-ar fi asteptat ?normal ca nu .Eu asta o numesc o jignire masivă la munca mea care crede-ma ca nu ma nasc cu ea :) . Acum am vazut favorizarea fantastică ,respect Diana oricum ,si Reaper ,nu mai ameninta ca ai rankul ala datorită playerilor
PS : Lasati favorizarile ,toate cele bune :)
Citește ceea ce am scris eu și Kepe, să te lămurești:
viewtopic.php?f=25&t=8351
Nici nu văzusem acest topic dar la bucur ca sunt oameni care gândesc adica Nogathy si Jawadd ,calm ,incalcare a regulilor ,va dau un sfat si tie si lui Kepe sa realizati si munca altora ,nu doar munca fatucii aleia ,care nu e munca ca orice posteaza automat sterge :)))))))penibil ,nu ma jigniți pe mine ci munca mea ,pe parcursu a 2 zile ,6-7 ore lucru ca proasta pe ceva fking handmade si vine papusa cu un video facut in 10 minute :)))) comentez ca punctualitatea e cea mai importanta .cumar fi sa mergem toți la lucru la ce ora vrem ?:)) ia zi . Eu zic s-o favorizati numa la miss si mr . Si lasati altii care se străduie in frunte ,ai dat un concurs ,care eu ti-l pot lua oricand ,daca nu mai flescaiti favorizarile .
Ultima oară modificat Dum Mar 19, 2017 9:42 pm de către Hammer Metin2, modificat 1 dată în total.
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Dum Mar 19, 2017 9:42 pm

Paipher scrie:
[TM]Diana scrie:
Paipher scrie:Ii nedrept sa schimbi regulile ? Iti dau un alt exemplu de favorizare . La evenimentul cu ,,Primavara frumoasa " poti sa te uiti cand Kepe a scris : înscrierile sunt pana la ora 8 seara fix ,te poti uita la cat gagica lui a postat mesajul ,,8:10" . De ce ? Ca mna ,favorizare ,asta e parerea mea si culmea a luat locul 1 ,ea are avantaj el o ajuta oricand ca sa se apropie de scopul temei in cazul asta , ma asteptam sa ia locul 1.Bineinteles a una doua a inchis înscrierile dupa ce o postat domnisoara .Cum ar fi fost sa nu fi avut timp sa termin desenul la 8 fix si sa mai am putin din el ,crezi ca m-ar fi asteptat ?normal ca nu .Eu asta o numesc o jignire masivă la munca mea care crede-ma ca nu ma nasc cu ea :) . Acum am vazut favorizarea fantastică ,respect Diana oricum ,si Reaper ,nu mai ameninta ca ai rankul ala datorită playerilor
PS : Lasati favorizarile ,toate cele bune :)
Citește ceea ce am scris eu și Kepe, să te lămurești:
viewtopic.php?f=25&t=8351
Nici nu văzusem acest topic dar la bucur ca sunt oameni care gândesc adica Nogathy si Jawadd ,calm ,incalcare a regulilor ,va dau un sfat si tie si lui Kepe sa realizati si munca altora ,nu doar munca fatucii aleia ,care nu e munca ca orice posteaza automat sterge :)))))))penibil ,nu ma jigniți pe mine ci munca mea ,pe parcursu a 2 zile ,6-7 ore lucru CE proasta pe daca fking handmade si bine un cu un video facut in 10 minute :)))) comentez ca punctualitatea e cea mai importanta .cum se fi sa mergem toți la lucru la ce ora vrem ?:)) ia zi . Eu zic s-o favorizati numa la miss si mr . Si lasati altii care se străduie in frunte ,ai dat un concurs ,care eu ti-l pot lua oricand ,daca nu mai flescaiti favorizarile .
Pe lângă aceste aspecte, țin să precizez că evenimentul respectiv a fost organizat de mine, nu de Kepe. Eu am avut ideea, eu am stabilit temele, eu am scris. Fă o mică comparație și-ți vei da seama că este scrisul meu. Kepe doar a postat evenimentul pe forum. Tot eu am stabilit și câștigătorii, ordinea lor. Kepe nu s-a implicat, ne-a lăsat pe mine și pe Blue să decidem.

Mi-am editat mesajul de mai sus, dar se pare că nu l-ai prins. Citește regulamentul jocului, să vezi cu ce vei fi sancționată dacă continui să ne aduci acuzații nefondate.
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Dum Mar 19, 2017 9:44 pm

[TM]Diana scrie:
Paipher scrie:
[TM]Diana scrie: Citește ceea ce am scris eu și Kepe, să te lămurești:
viewtopic.php?f=25&t=8351
Nici nu văzusem acest topic dar la bucur ca sunt oameni care gândesc adica Nogathy si Jawadd ,calm ,incalcare a regulilor ,va dau un sfat si tie si lui Kepe sa realizati si munca altora ,nu doar munca fatucii aleia ,care nu e munca ca orice posteaza automat sterge :)))))))penibil ,nu ma jigniți pe mine ci munca mea ,pe parcursu a 2 zile ,6-7 ore lucru CE proasta pe daca fking handmade si bine un cu un video facut in 10 minute :)))) comentez ca punctualitatea e cea mai importanta .cum se fi sa mergem toți la lucru la ce ora vrem ?:)) ia zi . Eu zic s-o favorizati numa la miss si mr . Si lasati altii care se străduie in frunte ,ai dat un concurs ,care eu ti-l pot lua oricand ,daca nu mai flescaiti favorizarile .
Pe lângă aceste aspecte, țin să precizez că evenimentul respectiv a fost organizat de mine, nu de Kepe. Eu am avut ideea, eu am stabilit temele, eu am scris. Fă o mică comparație și-ți vei da seama că este scrisul meu. Kepe doar a postat evenimentul pe forum. Tot eu am stabilit și câștigătorii, ordinea lor. Kepe nu s-a implicat, ne-a lăsat pe mine și pe Blue să decidem.

Mi-am editat mesajul de mai sus, dar se pare că nu l-ai prins. Citește regulamentul jocului, să vezi cu ce vei fi sancționată dacă continui să ne aduci acuzații nefondate.
Nu sunt acuzatii nefondate ,e nedreptate . Toate cele bune si sa respectați punctualitatea .
Imagine
Imagine
Chinezu
Începător
Începător
Mesaje: 68
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:07 pm

Dum Mar 19, 2017 10:06 pm

Recunosc , recunosc ca eu chiar am ceva personal cu copilul asta ca nu stiu cum sa-i spun ..la fel cum si el a recunoscut exact acum 4 zile ca nu m-a suportat niciodata cat a fost in STAFF , pe langa mine multi alti playeri . Se stie clar ca sunt cel mai vechi player de cand s-a infiintat Metin2LastFight si nu numai. Sunt aici si alaturi de Blue de cand se numea FreeTimes . Niciodata nu am avut nimic atat de personal cu cineva cum am cu asta . Te intrebi de ce ? Am investit aici bani , timp , emotii ...care sunt irecuperabile , am cunoscut oameni care imi sunt alaturi si in prezent oriunde ma duc , am plans alaturi de blue in momentele dificile . Cum am zis si mai sus intr-o luna ne pierdem o saptamana de viata pe LF dar oare in 2 ani si mai bine , eu cat am pierdut ? Inteleg nu sunt absurd , inteleg ca ai /ati fost presionati de toate lucrurile de la event...dar pe noi si imi permit sa vorbesc in numele tuturor playerilor care suntem aici de atata timp si care sunt si ei deranjati de lucrul asta nu putem inghite acest lucru . Cum sa vina asta de nici 48 de ore din nou in STAFF sa ne zica noua lucrul asta ? Nici macar Blue nu a zis asa ceva ( si daca a zis poate ca a spus-o altor player care nu sunt de aici ) Cum ba sa vi tu sa ne zici noua asa ceva ? Sa ne cautam noi alt server ? Cauta-ti tu alt server si lasa-ne . Bun , a gresit cu voi in STAFF pentru ceea ce a facut l-ati iertat si i-ati dat a doua sansa . Dar noi cum ne simtim ? ORICAT AR FI FOST DE PRESIONAT DE EVENT NU AVEA DREPTUL SI NICI NU IL ARE SA SPUNA EL ASA CEVA . Sa ne spuna noua care suntem ca o familie pentru ca LF pentru mine e a 2 a familie , cu nebunii care ii am langa mine ma simt foarte bine si nu ma intereseaza de altceva .
Kepe : Kepe este un baiat de nota 20 , poate ca are si el greselile lui dar nu le vedem si foarte bine face. Lucreaza corect , este strict si el dar nu se simte cum se simte cu Ripar asta .
Blue : Blue :)) si acum imi aduc aminte cand am donat prima data pe FreeTimes si am intrat in conferinta si ti-am auzit vocea aia de copil ma gandeam : ba frate ce fac eu aici ? bag niste bani intr-un server care sigur nu o sa tina cu asa OWN . In schimb in timp mi-a demonstrat ca poate si a reusit . A crescut si el a crescut si serverul. Acum nu imi vine sa cred cine a fost blue de acum mai bine de doi ani si cine e acum...Tin la tine blue foarte mult si te apreciez chiar daca nu ti-am zis pana acum.
Diana : Vreau sa spun ca LF are un mare noroc cu tine si iti spun si de ce . De cand sunt aici nu am intalnit asa om in STAFF ca si tine...esti o fata calda si sufletista , desteapta si amuzanta. Mi-ar fi greu sa ma duc pe alt server si sa nu vad o Diana acolo ....Si eu tin la tine si la blue si parca ma vad pe mine acum ceva ani cand eram si eu asa ca voi...De multe ori incerc sa te evit cand te vad on in map 1 din cauza ca lumea interpreteaza si stiu ca multi au o parere gresita de mine dar ghici : NU-MI PASA ! In schimb imi pasa de tine si de blue si eu as vrea sa fiu ultima problema dintre voi doi. Sunteti copii mei nebuni .
As mai avea de spus dar sunt prea multe si acum in momentul in care scriu asta nu fac fata . Imi pare rau ca s-a ajuns aici...cand nu o sa ma mai vedeti online sa stiti de ce . Si sunt sigur ca nici Ripar nu o sa faca prea multi purici in STAFF (precum nu a facut ) o sa vedeti atunci cand noi nu vom mai fi . Dar nu-i nimic , vor venii altii :) Si cu ocazia asta vreau sa transmit LF-ului doar atat : LA MULTI ANI si nu imi pare rau nicio clipa ca mi-am pierdut ani aici .
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Dum Mar 19, 2017 10:19 pm

Tu ești printre puținele persoane cu care eu vorbesc zilnic. Vă număr pe degete, că nu sunteți mai mult de 10 (cu tot cu membrii staff-ului). Mulțumesc că ne-ai fost alături, atât mie, cât și lui Blue. Nu știu ce cuvinte ar mai fi de spus... m-ai emoționat. Îmi doresc să nu te lași. Așa cum te simți tu, mă simt și eu. Știu că poate fi prea dramatic, dar o să-mi fie dor să-ți zic împreună cu Blue: Awww, iubi. Blue nu e cu cuvintele, dar însemni la fel de mult pentru el, să știi. Sper să te răzgândești, să rămâi alături de noi.
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Dum Mar 19, 2017 10:42 pm

Nu băgați in seama, sunt prost faza cu reclamatia, ma rog, asa hai sa scriu din nou, deci Alex tie ti-am zis-o de n ori, suntem o familie te lasi, ne lăsam, cine ma mai face pe mine sa rad?Sa faca fazele alea cu arabi?Fratele meu.Tu da, tu asta riper, tu ai devenit sgm peste noapte, dau un exemplu, Diana, o fata de nota 11, de treaba "șefa mea", ea a facut cerere helper, ea a intrat in staff ca merita, dupa ea a facut si cerere gm, in regulament scrie ca dupa o luna dai inca un interviu, ea a facut cerere gm, si vine hobbitul de la răsărit cu sgm, " hobbit" este o gluma, cum mi-ai zis si tu sunt sătean prost uite asa iti zic si eu acum, nu trebuie sa pui la suflet, tu meriti remove si daca vrei in staff muncești, uite-te la Diana cat a muncit, ea e cel mai bun exemplu, cum am zis si eu am un an jumate pe server, cu bune cu rele sunt aici, impreuna cu comunitatea lf, alt server greu ma faci sa joc, vi tu moț si spui sa schimbam serverul, ideea este ca tu ai gresit in trecut dacă-mi aduc aminte, foarte rau, ai gresit fata de comunitatea asta frumoasa pe nume "metin2 last-fight" cum iti permiți tu sa vi sa ne zici noua sa schimbam serverul?
SA ITI FIE RUSINE
Ultima oară modificat Dum Mar 19, 2017 10:47 pm de către Hard Metin2 PvM, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Dum Mar 19, 2017 10:45 pm

Recunosc ca sunt atasat de acest de sv,am legat prietenii frumoase si minunate ,am cunoscut oameni frumosi, cu unii de pe server chiar m-am gasit in real ,mai mult sau mai putin. Joc pe LF cred ca,daca nu ma insel ,din luna aprilie ,stiu ca atunci erau pe sv maxim 30 map1 blue si nu aveam ce face,credeam ca nu va dura mult sv-u dar uite ca "prostu" asta de Blue asa cum multi dintre voi il numiti,si copil si etc il duce capu ,a avut rabdare,cap,stapanire de sine si a reusit sa creeze o comunitate frumoasa,de-a lungul perioadei a avut oameni minunati care l-au ajutat. Am pierdut 2 ani,de fapt pierdut ca a fost o placere sa joc pe acest sv si chiar ma bucur,sincer nu regret nimic,dar sunt investite aici luni de zile ,emotii,sentimente,trairi,certuri care toate se aduna.
Reapere: Ti-o zic si in fata Reapere,nu te suport,nu te-am suportat,nu te voi suporta dar asta nu inseamna ca nu te respect ca membru Staff,fii corect ,nu ma deranjeaza dar nu veni bai uscatule cu replici la noi sa plecam de pe sv asta,dispari tu. Dau comanda la Aladin sa vina cu covorul magic ? Sau vrei sa freci lampa ?
Diana: Tu sincer esti prietena ideala (amica) ,am vorbit mereu cu voi,cu tine si cu Blue ,mereu v-am ajutat cu sfaturi ,cu idei,imi sunteti foarte dragi si tin la voi (mno acum hai sa nu dramatizam,n-am mai zis asta,o zic acum :))). Ai o parte importanta in staff,esti o persoana foarte buna ,desteapta ,ai demonstrat asta de multe ori. Cu tine n-am avut si nici nu voi avea ceva vreodata,te respect ,sper sa pastram legatura. Aici intri si tu Blue ,mi-a facut placere,stiu ca poate uneori am fost dus cu pluta (stii tu) dar mereu am vb cu tine si te-am ajutat. Sper sa tinem legatura pe skype,telefon ,poate ne si gasim cu totii si vom rade de chestiile astea. O sa-mi fie dor sa-mi mai canti in PM :))) sau sa-l aud pe blue in confa cu manelele.
Kepe: Darius e un baiat de nota 10 ,l-a ajutat mult pe Blue si sv,este un om de toata baza,isi face treaba in liniste si este foarte strict dar asa vechi cum sunt ei in staff,nici el nici Blue nu au zis vreodata sa zburam pe alt sv ,sau poate o fi zis Blue la altii care acum chiar numai sunt.
In ciuda a cate certuri au fost,banuri date si multe altele ,noi am ramas alaturi mereu de sv ,chiar si atunci cand a fost jos,si cand a fost pe culmi inalte.
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Dum Mar 19, 2017 10:55 pm

Si eu pot spune ca LF este a doua mea familie,aveam 14 ani cand am intrat pe el.Nu-mi inspira deloc incredere,nu stiu daca erau cel mult 60 de playeri,dar lumea era activa,se faceau duele,etc.
Regret ca am parasit staff-ul din cauza stresului,si ca am zis niste cuvinte la nervi pe care nici eu nu le cred.
In aproape 2 ani de cand joc LF am intalnit si eu persoane calumea,care intre timp au renuntat la server.Apropo Dici,imi aduc aminte cand ma rugam de tine sa ma primesti in BT si tu nu voiai,acum 1 an si ceva. =))
Ii multumesc lui Kidde,Apofis,Manu,Edy si Vorador pentru sfaturile care mi le-au dat cu privire la postul de helper,probabil voi re-face o cerere,ramane de vazut. :D
Blue este un om super de treaba si inima serverului,care n-a pus niciodata urechea la vorbele haterilor,Diana o "gagica" de nota 10 care-si da silinta la evente si nu numai,Kepe este un om cu o minte sclipitoare si un tip cu o personalitate uimitoare.
N-am cuvinte sa descriu toata aceasta perioada in care am fost activ zilnic pe server.
Sper sa mai duca LF inca 2 ani de acum inainte,daca nu chiar mai mult.
Ultima oară modificat Dum Mar 19, 2017 11:00 pm de către Metin2 Pvm Hard, modificat de 2 ori în total.
Imagine
Avatar utilizator
Ak3
Începător
Începător
Mesaje: 66
Membru din: Dum Mar 19, 2017 11:45 am

Dum Mar 19, 2017 10:58 pm

[TM]Diana scrie:Tu ești printre puținele persoane cu care eu vorbesc zilnic. Vă număr pe degete, că nu sunteți mai mult de 10 (cu tot cu membrii staff-ului). Mulțumesc că ne-ai fost alături, atât mie, cât și lui Blue. Nu știu ce cuvinte ar mai fi de spus... m-ai emoționat. Îmi doresc să nu te lași. Așa cum te simți tu, mă simt și eu. Știu că poate fi prea dramatic, dar o să-mi fie dor să-ți zic împreună cu Blue: Awww, iubi. Blue nu e cu cuvintele, dar însemni la fel de mult pentru el, să știi. Sper să te răzgândești, să rămâi alături de noi.
Nu are cum sa ramana, nu o sa ramana nimeni atat timp cat se fac favorizari. era ora 2. puteau sa dea 6v6 ca sa nu sarim cu gura. Si nu mai da vina pe noi, cei din ProFight la faza cu Ioanna. Kidde a fost de vina, a aratat chiar dansul screen cu pm in care zicea da si nu a intrebat daca e rezerva sau nu. Pana la urma suntem oameni, puteam sa o luam de la 0 iar. Nu spun, se fac greseli, ati fost stresati. Stiu ca tu te implici foarte mult. Dar copilu` ala de 15 ani care vine cu arfe la nici 48 de ore de cand e in staff nu poate fi inghitit de nimeni, crede-ma. El se crede smecher ca are o functie, se crede dumnezeu. Se satura rapid lumea. In momentul in care a plecat el serverul a inceput sa creasca cu mult mai mult, s-a ajuns la pragul de 700-800 playeri. El o sa faca serverul sa dispara prin comportamentul lui si arfele astea de copil. Multa bafta!
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Dum Mar 19, 2017 11:11 pm

[SGM]Reaper scrie:cenzurat
Acu vrei sa te ridice in slăvi ?de ce te lauzi singur ca ai depus munca ?stai linistit ,ca ce a postat el nu e degeaba si se trebui sa-ti dea de gandit cand nu doar unu,este contra ta . Nu te laudă cata munca ai depus atata vreme cat nu se vede
Ultima oară modificat Dum Mar 19, 2017 11:12 pm de către Hammer Metin2, modificat 1 dată în total.
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Ak3
Începător
Începător
Mesaje: 66
Membru din: Dum Mar 19, 2017 11:45 am

Dum Mar 19, 2017 11:12 pm

Men atat timp cat tu esti in staff jumate de server pleaca. Nu te mai rupe in vorbe mari. Ai 15 ani. Nu e nevoie sa ne injuri. E de ajuns faptul ca ne tratezi cu superioritate si iti iei viteza la facut figuri. Eu zic sa iti iei viteza si sa iesi din staff daca iti pasa asa mult de server!
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Dum Mar 19, 2017 11:16 pm

Acu vrei sa te ridice in slăvi ?de ce te lauzi singur ca ai depus munca ?stai linistit ,ca ce a postat el nu e degeaba si se trebui sa-ti dea de gandit cand nu doar unu,este contra ta . Nu te laudă cata munca ai depus atata vreme cat nu se vede
Am spus eu vreodata ca a postat degeaba? Inteleg motivul pentru care a postat, si nu consider ca e degeaba. Degeaba e, totusi, faptul ca sunt insultat continuu. In plus, el mi-a spus ca sunt degeaba. De aia am mentionat ca am depus munca.

Men atat timp cat tu esti in staff jumate de server pleaca. Nu te mai rupe in vorbe mari. Ai 15 ani. Nu e nevoie sa ne injuri. E de ajuns faptul ca ne tratezi cu superioritate si iti iei viteza la facut figuri. Eu zic sa iti iei viteza si sa iesi din staff daca iti pasa asa mult de server!
Ce ziceam adineauri. Chiar si cand incerc sa fac pace, voi inca vreti sa va certati cu mine. Eu ce vrei sa fac in situatia asta? Nu va tratez cu superioritate, asa tratez eu pe toata lumea cand port argumente, fie ca sunt cei mai buni prieteni ai mei sau cei mai mari dusmani. Se numeste sa fii strict in cazul asta.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Ak3
Începător
Începător
Mesaje: 66
Membru din: Dum Mar 19, 2017 11:45 am

Dum Mar 19, 2017 11:18 pm

[SGM]Reaper scrie:
Acu vrei sa te ridice in slăvi ?de ce te lauzi singur ca ai depus munca ?stai linistit ,ca ce a postat el nu e degeaba si se trebui sa-ti dea de gandit cand nu doar unu,este contra ta . Nu te laudă cata munca ai depus atata vreme cat nu se vede
Am spus eu vreodata ca a postat degeaba? Inteleg motivul pentru care a postat, si nu consider ca e degeaba. Degeaba e, totusi, faptul ca sunt insultat continuu. In plus, el mi-a spus ca sunt degeaba. De aia am mentionat ca am depus munca.

Men atat timp cat tu esti in staff jumate de server pleaca. Nu te mai rupe in vorbe mari. Ai 15 ani. Nu e nevoie sa ne injuri. E de ajuns faptul ca ne tratezi cu superioritate si iti iei viteza la facut figuri. Eu zic sa iti iei viteza si sa iesi din staff daca iti pasa asa mult de server!
Ce ziceam adineauri. Chiar si cand incerc sa fac pace, voi inca vreti sa va certati cu mine. Eu ce vrei sa fac in situatia asta? Nu va tratez cu superioritate, asa tratez eu pe toata lumea cand port argumente, fie ca sunt cei mai buni prieteni ai mei sau cei mai mari dusmani. Se numeste sa fii strict in cazul asta.
Te minti singuri amice. Ti-ai luat grade, asta e tot. Nu ai ce pace sa faci. Nici daca te vede lumea plangand in pumni nu o sa se potoleasca. Fa un bine serverului si dispari din echipa :) Nu te vrea nimeni.
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Dum Mar 19, 2017 11:20 pm

[SGM]Reaper scrie:
Acu vrei sa te ridice in slăvi ?de ce te lauzi singur ca ai depus munca ?stai linistit ,ca ce a postat el nu e degeaba si se trebui sa-ti dea de gandit cand nu doar unu,este contra ta . Nu te laudă cata munca ai depus atata vreme cat nu se vede
Am spus eu vreodata ca a postat degeaba? Inteleg motivul pentru care a postat, si nu consider ca e degeaba. Degeaba e, totusi, faptul ca sunt insultat continuu. In plus, el mi-a spus ca sunt degeaba. De aia am mentionat ca am depus munca.

Men atat timp cat tu esti in staff jumate de server pleaca. Nu te mai rupe in vorbe mari. Ai 15 ani. Nu e nevoie sa ne injuri. E de ajuns faptul ca ne tratezi cu superioritate si iti iei viteza la facut figuri. Eu zic sa iti iei viteza si sa iesi din staff daca iti pasa asa mult de server!
Ce ziceam adineauri. Chiar si cand incerc sa fac pace, voi inca vreti sa va certati cu mine. Eu ce vrei sa fac in situatia asta? Nu va tratez cu superioritate, asa tratez eu pe toata lumea cand port argumente, fie ca sunt cei mai buni prieteni ai mei sau cei mai mari dusmani. Se numeste sa fii strict in cazul asta.
Ia fii atent : tu zici ca el o postat pe strigat degeaba ,tu vezi omule ce ravagii face topicul asta? Sa fim seriosi :))) i-ai aemintat ,le-ai zis sa plece , daca iti pasa asa mult de sv cum spui , sacrifica-te si pleaca :)
Imagine
Imagine
Chinezu
Începător
Începător
Mesaje: 68
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:07 pm

Dum Mar 19, 2017 11:27 pm

[SGM]Reaper scrie:cenzurat
Macar in al 9 lea ceas te-ai gandit si tu sa vi cu niste scuze fata de noi de playeri . Aleluia !
Imagine
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Dum Mar 19, 2017 11:30 pm

Exact, multi oamenii vor sa se lase din cauza ta, ai zis ca ti la comunitate, poti pleca tu din staff, poti face cerere ca toti ceilalți daca vrei staff dar aici sa aleagă si publicul, nu numa stafful, daca vrei sa vedem ca ti la comunitatea lf cu adevarat, renunta la grad, nu esti tu mai cu moț ca altii...
Imagine
Avatar utilizator
jawwadx
Începător
Începător
Mesaje: 89
Membru din: Dum Ian 15, 2017 3:15 pm

Dum Mar 19, 2017 11:46 pm

Paipher scrie:Ii nedrept sa schimbi regulile ? Iti dau un alt exemplu de favorizare . La evenimentul cu ,,Primavara frumoasa " poti sa te uiti cand Kepe a scris : înscrierile sunt pana la ora 8 seara fix ,te poti uita la cat gagica lui a postat mesajul ,,8:10" . De ce ? Ca mna ,favorizare ,asta e parerea mea si culmea a luat locul 1 ,ea are avantaj el o ajuta oricand ca sa se apropie de scopul temei in cazul asta , ma asteptam sa ia locul 1.Bineinteles a una doua a inchis înscrierile dupa ce o postat domnisoara .Cum ar fi fost sa nu fi avut timp sa termin desenul la 8 fix si sa mai am putin din el ,crezi ca m-ar fi asteptat ?normal ca nu .Eu asta o numesc o jignire masivă la munca mea care crede-ma ca nu ma nasc cu ea :) . Acum am vazut favorizarea fantastică ,respect Diana oricum ,si Reaper ,nu mai ameninta ca ai rankul ala datorită playerilor
PS : Lasati favorizarile ,toate cele bune :)
Ai dreptate aici.
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Lun Mar 20, 2017 12:48 pm

jawwadx scrie:
Paipher scrie:Ii nedrept sa schimbi regulile ? Iti dau un alt exemplu de favorizare . La evenimentul cu ,,Primavara frumoasa " poti sa te uiti cand Kepe a scris : înscrierile sunt pana la ora 8 seara fix ,te poti uita la cat gagica lui a postat mesajul ,,8:10" . De ce ? Ca mna ,favorizare ,asta e parerea mea si culmea a luat locul 1 ,ea are avantaj el o ajuta oricand ca sa se apropie de scopul temei in cazul asta , ma asteptam sa ia locul 1.Bineinteles a una doua a inchis înscrierile dupa ce o postat domnisoara .Cum ar fi fost sa nu fi avut timp sa termin desenul la 8 fix si sa mai am putin din el ,crezi ca m-ar fi asteptat ?normal ca nu .Eu asta o numesc o jignire masivă la munca mea care crede-ma ca nu ma nasc cu ea :) . Acum am vazut favorizarea fantastică ,respect Diana oricum ,si Reaper ,nu mai ameninta ca ai rankul ala datorită playerilor
PS : Lasati favorizarile ,toate cele bune :)
Ai dreptate aici.
Stiu ,dar noi nu avem dreptul la adevăr si corectitudine ca se numeste pe termen LastFightian ,, acuzații nefondate " :))))))))
Imagine
Imagine
Închis