Una dintre cele mai stupide reguli

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Sâm Mai 27, 2017 10:10 pm

[GA]Reaper scrie:
Apofis scrie:
[GA]Reaper scrie: Nu a fost nimeni sanctionat in acest caz deoarece a injurat staff-ul pe Skype. Regula nu era activa atunci. In plus, nu cred ca un membru staff a inceput sa injure fara sa fie provocat sau/si injurat la randul lui.
Nu ? Eu am fost injurat de către Stress doar că mi-am dat cu părerea la un topic făcut special pentru asta . Incă vreau să văd pe ce motiv am luat eu ban :))
Aveti dovada sa sustineti ceea ce implicati, domnule Apofis?

Cu privire la banul dumneavoastra, v-am mai spus ca eu nu am nicio legatura cu acesta si va trebui sa il contestati in sectiunea "Reclamatii Echipa" in caz ca dumneavoastra considerati ca este dat pe nedrept. Ceea ce va pot spune in mod sigur, totusi, este ca banul Arisei nu a avut legatura cu injuriile adresate pe Skype.

Tin sa te contrazic , domnule Reaper. Acest topic a fost special pentru a clarifica unele chestii cu aceasta regula , skype ul este facut special pentru comunicare certuri si asa mai departe , inlaturati partea jocului cu partea de skype.
Ca nu are absolut nici o legatura Jocul cu Skype-ul.E banala rau regula si fara sens.
Imagine
Avatar utilizator
AllexaBAN
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Joi Mai 18, 2017 10:25 pm

Sâm Mai 27, 2017 10:11 pm

Athero are dreptate. Nu este deloc corect ca playerii să primească ban pe joc dacă înjură un membru staff pe skype, indiferent cine începe cearta. Dacă membrul staff injură ca la ușa cortului, nu primește nimic în timp ce playerul implicat primește ban? Nu mi se pare corect. Ok, are grad, bravo lui ce pot să zic, dar asta nu permite nimănui să fie mai presus decât ceilalți. Nu este corect față de playerii care joacă să se întâmple asta. Unde este dreptatea playerilor? Nu e. Până la urmă suntem toți oameni și toți ar trebui să fim tratați la fel, indiferent că suntem playeri normali, în staff sau etc. Ce imagine i se face serverului când văd că stafful înjură playerii pe skype, iar dacă playerii o fac, primesc ban? Evident că nu una bună. După părerea mea regula asta este extrem de inutilă, nu-și are locul pe serverul ăsta și nu e o decizie corectă față de restul playerilor.
Avatar utilizator
Elenaaa
Începător
Începător
Mesaje: 108
Membru din: Joi Aug 25, 2016 7:44 pm

Sâm Mai 27, 2017 10:16 pm

Din punctul meu de vedere, este una dintre cele mai tampite reguli care au fost introduse pana acum in regulamentul Metin2LF.
Nu mi se pare normal ca un player care injura un membru staff pe skype sa fie sanctionat pe joc cu mute sau cu ban si un membru staff care injura playerii pe skype sa scape cu cioara vopsita. Unde-i dreptatea? Se presupune ca asta incurajeaza si promoveaza staff-ul de pe Metin2LF, DREPTATEA, dar in cazul de fata dreptatea s-a ratacit pe nu stiu unde si nu mai poate fi gasita. Sa mai aduc in discutie ca sunt membrii staff care atunci cand sunt injurati pe metin cheama playerii pe skype in confe sa ii injure? As mai intra in detalii, dar nu are rost pentru ca vor fi interpretate ca "acuzatii nefondate".
Ultima oară modificat Sâm Mai 27, 2017 10:19 pm de către Elenaaa, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Sâm Mai 27, 2017 10:19 pm

Consider ca nu mai are rost sa mai raspund la acest topic. Am spus tot ce am avut de spus. Cei ce au citit au inteles. Cei ce nu au citit au postat si vor posta in continuare argumente pe care deja le-am dezvoltat anterior. Prin urmare, reiese ca eu imi pierd timpul explicand aceleasi lucruri de X ori.

PS: Nu am zis ca sunt pentru sau impotriva acestei reguli. Am explicat doar anumite aspecte ca sa nu spuneti ca nu comunica echipa cu voi.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Sâm Mai 27, 2017 10:21 pm

+ 1. Normal ca nu v-a convenit cand Arisa a adus ,,vulcanizarea " Catrissei . De ce ? Simplu . Aceasta este explozia perfecta pentru noi playerii sa realizăm pe cine avem in varf .Ok ,spuneti ca niciun membru staff nu a injurat fara sa fie provocat . Consider ca un membru staff ar trebui sa fie mereu RELAXAT chiar daca cineva il înjură . Din cate stiu eu o trăsătură de baza care o avem si in regulament este esențială : ,,Sa fie calm si relaxat " ; ,,Sa accepte criticile NEGATIVE si constructive " . Din care am inteles Catrisse s-a cam suparat cand a vazut negativitatile adresate ei . Topicul nu a fost o greseala ,din contra ...A fost momentul perfect sa fim auziti fara sa fim sancționați ,parerea mea .
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
MT2 PvP Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 381
Membru din: Lun Aug 15, 2016 11:21 am

Sâm Mai 27, 2017 10:26 pm

[GA]Reaper scrie:
Arisa scrie:Pro
Noi ca playeri suntem sanctionati cu ban, iar ei ca membrii staff au dreptul sa ne jigneasca si sa ne injure fara a fi sanctionati la randul lor.
Domnisoara Arisa, nu cred ca aveti dreptul sa spuneti astfel de lucruri. In primul rand, dumneavoastra ati fost sanctionata deoarece ati impartasit conversatiile cu membrii staff fara acordul acestora. In al doilea rand, dumneavoastra ati inceput cu insultele pe conferinta.
Nu cred că te priveşte pe tine, însă o să încerc să-ţi explic. Da, am greşit, nu trebuia să înjur, dar să fim serioşi, după ce l-au înjurat pe Apofis mă bagă pe mine în conferinţă să-mi vorbească frumos?=)). Regula pe care susţineţi că am încălcat-o, nu e încălcată, nu cred că trebuia să-ţi cer ţie acordul pentru asta având în vedere că tu nu erai implicat în acest conflict, iar Catrisse mi-a aprobat ideea spunându-mi să-i fac topic, deci asta clar nu e încălcată. În al doilea rând, voi ne-aţi cerut părerea SINCERĂ, însă dacă-i sinceră suntem traşi la răspundere, deci trebuie să fim pupincurişti să vă mulţumim, nu ? Şi în plus, Kepe cel puţin nu trebuia să o lase să bage playeri în conferinţă pentru a-i înjura. Sau ce? Ea are dreptul să mă înjure şi eu nu? De ce nu mi-a spus ceva în privat, ce a crezut? că iese în lumină dacă mă înjură de faţă cu tot staff-ul? Da, poate pentru voi a ieşit în lumină, dar pentru playeri te asigur că nu e aşa. Voi stăteaţi şi râdeaţi degeaba, atitudine de staff, voi vreţi să începem această relaţie dintre playeri şi staff de la început, dar uitaţi-vă la atitudinea voastră, vreţi să uităm tot, dar nu se poate.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Sâm Mai 27, 2017 11:21 pm

Arisa nu a fost sancţionată cu ban pentru că a înjurat-o pe Catrisse pe skype, ea a fost sancţionată pentru următorul topic: viewtopic.php?f=29&t=10199 în care am şi răspuns eu cu regulile pe care le-a încălcat:
Am citat această regulă deoarece tu în acel topic ai pus doar mesajele trimise de Catrisse.
5. Răspândirea de informații false ce au ca scop pătarea imaginii serverului este strict interzisă. De asemenea, acuzațiile nefondate aduse staff-ului nu sunt tolerate.
Aceasta se va sancționa cu blocarea permanentă a contului de joc sau chiar al protocolului de internet (adresei IP).

Şi aceasta:
21. Discutiile purtate cu membrii staff-ului nu pot fi impartasite altor persoane decat cu acordul scris al acestora.


Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Sâm Mai 27, 2017 11:26 pm

[GM]Jawwad scrie:Arisa nu a fost sancţionată cu ban pentru că a înjurat-o pe Catrisse pe skype, ea a fost sancţionată pentru următorul topic: viewtopic.php?f=29&t=10199 în care am şi răspuns eu cu regulile pe care le-a încălcat:
Am citat această regulă deoarece tu în acel topic ai pus doar mesajele trimise de Catrisse.
5. Răspândirea de informații false ce au ca scop pătarea imaginii serverului este strict interzisă. De asemenea, acuzațiile nefondate aduse staff-ului nu sunt tolerate.
Aceasta se va sancționa cu blocarea permanentă a contului de joc sau chiar al protocolului de internet (adresei IP).

Şi aceasta:
21. Discutiile purtate cu membrii staff-ului nu pot fi impartasite altor persoane decat cu acordul scris al acestora.


Si Catrisse cu ce e sanctionata ca a injurat si ea ? Vreau sa vad sanctionarea ei.
Arisa e pistol cu apa pe langa vorbele lu' Catrisse , a trezit ****** din 2 randuri.
Imagine
Avatar utilizator
MT2 PvP Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 381
Membru din: Lun Aug 15, 2016 11:21 am

Sâm Mai 27, 2017 11:31 pm

[GM]Jawwad scrie:Arisa nu a fost sancţionată cu ban pentru că a înjurat-o pe Catrisse pe skype, ea a fost sancţionată pentru următorul topic: viewtopic.php?f=29&t=10199 în care am şi răspuns eu cu regulile pe care le-a încălcat:
Am citat această regulă deoarece tu în acel topic ai pus doar mesajele trimise de Catrisse.
5. Răspândirea de informații false ce au ca scop pătarea imaginii serverului este strict interzisă. De asemenea, acuzațiile nefondate aduse staff-ului nu sunt tolerate.
Aceasta se va sancționa cu blocarea permanentă a contului de joc sau chiar al protocolului de internet (adresei IP).

Şi aceasta:
21. Discutiile purtate cu membrii staff-ului nu pot fi impartasite altor persoane decat cu acordul scris al acestora.


Eşti turc? Vrei să-ţi scriu pe altă limbă? Sau nu ştii să citeşti ? Regula "21. Discutiile purtate cu membrii staff-ului nu pot fi impartasite altor persoane decat cu acordul scris al acestora." nu e încălacată omule. Trebuie să-ţi cer ţie aprobare ? Nu am avut treabă cu tine, am avut cu ea, ea a aprobat. Ce vrei mai mult ? Şi ce era fals în aia? Am modificat ceva? N-am pus toată conversaţia că erau mai multe faze, ce-ai pus tu, am pus şi eu. În plus, Catrisse nu avea dreptul să mă bage pe mine în conferinţa staff-ului, cine e ea? Asta de-a intrat la coadă în staff şi se crede importantă. Şi încă ceva, nu v-am pătat eu imaginea cu acele ss-uri, voi aţi făcut-o, data viitoare controlaţi-vă.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Sâm Mai 27, 2017 11:42 pm

Athero scrie:
[GM]Jawwad scrie:Arisa nu a fost sancţionată cu ban pentru că a înjurat-o pe Catrisse pe skype, ea a fost sancţionată pentru următorul topic: viewtopic.php?f=29&t=10199 în care am şi răspuns eu cu regulile pe care le-a încălcat:
Am citat această regulă deoarece tu în acel topic ai pus doar mesajele trimise de Catrisse.
5. Răspândirea de informații false ce au ca scop pătarea imaginii serverului este strict interzisă. De asemenea, acuzațiile nefondate aduse staff-ului nu sunt tolerate.
Aceasta se va sancționa cu blocarea permanentă a contului de joc sau chiar al protocolului de internet (adresei IP).

Şi aceasta:
21. Discutiile purtate cu membrii staff-ului nu pot fi impartasite altor persoane decat cu acordul scris al acestora.


Si Catrisse cu ce e sanctionata ca a injurat si ea ? Vreau sa vad sanctionarea ei.
Arisa e pistol cu apa pe langa vorbele lu' Catrisse , a trezit ****** din 2 randuri.
Înţelege că Arisa nu a fost sancţionată pentru că a înjurat.
Arisa scrie: Eşti turc? Vrei să-ţi scriu pe altă limbă? Sau nu ştii să citeşti ? Regula "21. Discutiile purtate cu membrii staff-ului nu pot fi impartasite altor persoane decat cu acordul scris al acestora." nu e încălacată omule. Trebuie să-ţi cer ţie aprobare ? Nu am avut treabă cu tine, am avut cu ea, ea a aprobat. Ce vrei mai mult ? Şi ce era fals în aia? Am modificat ceva? N-am pus toată conversaţia că erau mai multe faze, ce-ai pus tu, am pus şi eu. În plus, Catrisse nu avea dreptul să mă bage pe mine în conferinţa staff-ului, cine e ea? Asta de-a intrat la coadă în staff şi se crede importantă. Şi încă ceva, nu v-am pătat eu imaginea cu acele ss-uri, voi aţi făcut-o, data viitoare controlaţi-vă.
Nu cred că Catrisse a aprobat ca tu să pui pe forum acele printuri, nu e nimic fals, dar punând doar printuri în care Catrisse înjură o pui într-o lumină proastă, ţine cont de faptul că tu ai început să vorbeşti urât cu Catrisse, nu ea cu tine.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Sâm Mai 27, 2017 11:44 pm

[GM]Jawwad scrie:
Athero scrie:
[GM]Jawwad scrie:Arisa nu a fost sancţionată cu ban pentru că a înjurat-o pe Catrisse pe skype, ea a fost sancţionată pentru următorul topic: viewtopic.php?f=29&t=10199 în care am şi răspuns eu cu regulile pe care le-a încălcat:
Am citat această regulă deoarece tu în acel topic ai pus doar mesajele trimise de Catrisse.

Şi aceasta:


Si Catrisse cu ce e sanctionata ca a injurat si ea ? Vreau sa vad sanctionarea ei.
Arisa e pistol cu apa pe langa vorbele lu' Catrisse , a trezit ****** din 2 randuri.
Înţelege că Arisa nu a fost sancţionată pentru că a înjurat.
Arisa scrie: Eşti turc? Vrei să-ţi scriu pe altă limbă? Sau nu ştii să citeşti ? Regula "21. Discutiile purtate cu membrii staff-ului nu pot fi impartasite altor persoane decat cu acordul scris al acestora." nu e încălacată omule. Trebuie să-ţi cer ţie aprobare ? Nu am avut treabă cu tine, am avut cu ea, ea a aprobat. Ce vrei mai mult ? Şi ce era fals în aia? Am modificat ceva? N-am pus toată conversaţia că erau mai multe faze, ce-ai pus tu, am pus şi eu. În plus, Catrisse nu avea dreptul să mă bage pe mine în conferinţa staff-ului, cine e ea? Asta de-a intrat la coadă în staff şi se crede importantă. Şi încă ceva, nu v-am pătat eu imaginea cu acele ss-uri, voi aţi făcut-o, data viitoare controlaţi-vă.
Nu cred că Catrisse a aprobat ca tu să pui pe forum acele printuri, nu e nimic fals, dar punând doar printuri în care Catrisse înjură o pui într-o lumină proastă, ţine cont de faptul că tu ai început să vorbeşti urât cu Catrisse, nu ea cu tine.
E deja intr-o lumina proasta , comportamentul de ,,GM'' lasa de dorit.
Imagine
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Sâm Mai 27, 2017 11:47 pm

Athero scrie:
[GM]Jawwad scrie:
Athero scrie: Si Catrisse cu ce e sanctionata ca a injurat si ea ? Vreau sa vad sanctionarea ei.
Arisa e pistol cu apa pe langa vorbele lu' Catrisse , a trezit ****** din 2 randuri.
Înţelege că Arisa nu a fost sancţionată pentru că a înjurat.
Arisa scrie: Eşti turc? Vrei să-ţi scriu pe altă limbă? Sau nu ştii să citeşti ? Regula "21. Discutiile purtate cu membrii staff-ului nu pot fi impartasite altor persoane decat cu acordul scris al acestora." nu e încălacată omule. Trebuie să-ţi cer ţie aprobare ? Nu am avut treabă cu tine, am avut cu ea, ea a aprobat. Ce vrei mai mult ? Şi ce era fals în aia? Am modificat ceva? N-am pus toată conversaţia că erau mai multe faze, ce-ai pus tu, am pus şi eu. În plus, Catrisse nu avea dreptul să mă bage pe mine în conferinţa staff-ului, cine e ea? Asta de-a intrat la coadă în staff şi se crede importantă. Şi încă ceva, nu v-am pătat eu imaginea cu acele ss-uri, voi aţi făcut-o, data viitoare controlaţi-vă.
Nu cred că Catrisse a aprobat ca tu să pui pe forum acele printuri, nu e nimic fals, dar punând doar printuri în care Catrisse înjură o pui într-o lumină proastă, ţine cont de faptul că tu ai început să vorbeşti urât cu Catrisse, nu ea cu tine.
E deja intr-o lumina proasta , comportamentul de ,,GM'' lasa de dorit.
Eu unul nu cred că tu dacă ai fi băgat un player în conferinţă ca să vorbeşti frumos cu el şi respectivul ar fi început să te înjure aiurea ai fi tăcut. Catrisse s-a abţinut la 2, 3, 4 înjurături, ţinând cont că Arisa nu a terminat, a început şi Catrisse. Tu zici de faptul că comportamentul de GM lasă de dorit? Eu unul nu văd că are vreo reclamaţie pe motiv că a înjurat pe cineva pe joc.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Sâm Mai 27, 2017 11:52 pm

[GM]Jawwad scrie:
Athero scrie:
[GM]Jawwad scrie: Înţelege că Arisa nu a fost sancţionată pentru că a înjurat.


Nu cred că Catrisse a aprobat ca tu să pui pe forum acele printuri, nu e nimic fals, dar punând doar printuri în care Catrisse înjură o pui într-o lumină proastă, ţine cont de faptul că tu ai început să vorbeşti urât cu Catrisse, nu ea cu tine.
E deja intr-o lumina proasta , comportamentul de ,,GM'' lasa de dorit.
Eu unul nu cred că tu dacă ai fi băgat un player în conferinţă ca să vorbeşti frumos cu el şi respectivul ar fi început să te înjure aiurea ai fi tăcut. Catrisse s-a abţinut la 2, 3, 4 înjurături, ţinând cont că Arisa nu a terminat, a început şi Catrisse. Tu zici de faptul că comportamentul de GM lasă de dorit? Eu unul nu văd că are vreo reclamaţie pe motiv că a înjurat pe cineva pe joc.
Pai normal daca de abia o vezi on ...
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Sâm Mai 27, 2017 11:57 pm

[GM]Jawwad scrie:
Athero scrie:
[GM]Jawwad scrie: Înţelege că Arisa nu a fost sancţionată pentru că a înjurat.


Nu cred că Catrisse a aprobat ca tu să pui pe forum acele printuri, nu e nimic fals, dar punând doar printuri în care Catrisse înjură o pui într-o lumină proastă, ţine cont de faptul că tu ai început să vorbeşti urât cu Catrisse, nu ea cu tine.
E deja intr-o lumina proasta , comportamentul de ,,GM'' lasa de dorit.
Eu unul nu cred că tu dacă ai fi băgat un player în conferinţă ca să vorbeşti frumos cu el şi respectivul ar fi început să te înjure aiurea ai fi tăcut. Catrisse s-a abţinut la 2, 3, 4 înjurături, ţinând cont că Arisa nu a terminat, a început şi Catrisse. Tu zici de faptul că comportamentul de GM lasă de dorit? Eu unul nu văd că are vreo reclamaţie pe motiv că a înjurat pe cineva pe joc.
Asta nu inseamna ca daca se abtine , ca ea se abtine sa nu injure si toti stim asta , ca poate sa injure playeri in confa staff , asta ar insemna sa dau un exemplu : Blue pe mine in confa , si va iau toata familia pe cric , cu ce ma poate sanctiona ? PE SKYPE , asta nu intelegeti voi , ca un STAFF trebuie sa aibe comportament adecvat fata de player nu cand vede ca injura playerul trebuie sa injure si STAFF ca ce dracu , suntem la alba-neagra aici si totusi voi faceti cumva ca noi sa fim sanctionati si membrii STAFF care au contribuit faceti una 2 3 scheme PAC nu pateste nici pe dracu , PROPUN REMOVE CATRISSE pentru ca nu stie sa se controleze , daca e GM si e asa smechera si urca la SGM acusica prin munca de OFFLINE si dat mute si prin muca ei depusa in vocabular , muschi la maxilar sa fie promovata la gradul de PLAYER sa mai isi aduca si ea aminte cum mi-am adus eu ce bine e sa fii player , atunci sa injure ca la ţară.
Imagine
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Dum Mai 28, 2017 12:03 am

Athero scrie:
[GM]Jawwad scrie:
Athero scrie: E deja intr-o lumina proasta , comportamentul de ,,GM'' lasa de dorit.
Eu unul nu cred că tu dacă ai fi băgat un player în conferinţă ca să vorbeşti frumos cu el şi respectivul ar fi început să te înjure aiurea ai fi tăcut. Catrisse s-a abţinut la 2, 3, 4 înjurături, ţinând cont că Arisa nu a terminat, a început şi Catrisse. Tu zici de faptul că comportamentul de GM lasă de dorit? Eu unul nu văd că are vreo reclamaţie pe motiv că a înjurat pe cineva pe joc.
Asta nu inseamna ca daca se abtine , ca ea se abtine sa nu injure si toti stim asta , ca poate sa injure playeri in confa staff , asta ar insemna sa dau un exemplu : Blue pe mine in confa , si va iau toata familia pe cric , cu ce ma poate sanctiona ? PE SKYPE , asta nu intelegeti voi , ca un STAFF trebuie sa aibe comportament adecvat fata de player nu cand vede ca injura playerul trebuie sa injure si STAFF ca ce dracu , suntem la alba-neagra aici si totusi voi faceti cumva ca noi sa fim sanctionati si membrii STAFF care au contribuit faceti una 2 3 scheme PAC nu pateste nici pe dracu , PROPUN REMOVE CATRISSE pentru ca nu stie sa se controleze , daca e GM si e asa smechera si urca la SGM acusica prin munca de OFFLINE si dat mute si prin muca ei depusa in vocabular , muschi la maxilar sa fie promovata la gradul de PLAYER sa mai isi aduca si ea aminte cum mi-am adus eu ce bine e sa fii player , atunci sa injure ca la ţară.
Dacă voi tot spuneţi asta că pe skype nu se sancţionează, de ce ar trebui să aibă un vocaluar adecvat pe skype? E skype o simplă reţea de socializare cum spuneţi voi, poţi să ai orice vocular vrei, te înjuri cu cine vrei. Pe joc nu am văzut să înjure sau să jignească pe cineva. Catrisse a procedat corect după părerea mea.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
takumizeul
Începător
Începător
Mesaje: 67
Membru din: Joi Apr 13, 2017 11:57 am

Dum Mai 28, 2017 12:04 am

Athero scrie:Deci ca sa o luam cu inceputul , nu de mult s-a bagat regula daca injuri un membru STAFF sau mai multi pe skype sanctionarea se face pe joc care poate aduce si la banarea contului , am deschis acest topic nu pentru ca am patit sau ceva vorbesc in general. Ce regula e asta ? Adica frate skype e un loc de socializare care iti permite sa vorbesti orice cu oricine care e total pe langa cu jocul , nu vad legatura jocului cu skype-ul si pe langa aceasta chestie daca un membru STAFF cu care ne cunoastem , ne stim sau chiar daca nu ne stim si nu ne cunoastem nici macar 5 % nu este sanctionat in niciun punct de vedere , decat cu un avertisment de 2 minute dupa ceas si dupa uitat si poate sa continue activitatea de injurat pe skype cu prietenii sau altii , eu as pune accent pe scoaterea acestei reguli stupide ca pana la urma pe skype poti face ce vrei , daca esti smecher in taste/ skype fii smecher in continuare nu sanctiona ca ai un grad etc pe joc si gata , ca esti atacat cu vorbe urate , nu baga de seama sau in cel mai bun caz iesi dupa acea conferinta , nu sa luati la playeri distractia pe joc din cauza ca vorbeste vulgar pe skype ca nu este corect pentru playeri si mai ales ca nu pateste nimic un membru STAFF daca ne injura pe noi , noi sa tacem si voi sa faceti ce vreti. Una dintre cele mai proaste idei concepute.
Tu ai ajuns sa faci topic de pe asta . Cand erai in staff stii foarte bine ca m am injurat cu kidde pe skype si tu cu blue ati decis sa imi dati ban deci las o asa . ;) cand nu mai esti in staff vrei sa schimbi regulile
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Dum Mai 28, 2017 12:06 am

[GM]Jawwad scrie:
Athero scrie:
[GM]Jawwad scrie: Eu unul nu cred că tu dacă ai fi băgat un player în conferinţă ca să vorbeşti frumos cu el şi respectivul ar fi început să te înjure aiurea ai fi tăcut. Catrisse s-a abţinut la 2, 3, 4 înjurături, ţinând cont că Arisa nu a terminat, a început şi Catrisse. Tu zici de faptul că comportamentul de GM lasă de dorit? Eu unul nu văd că are vreo reclamaţie pe motiv că a înjurat pe cineva pe joc.
Asta nu inseamna ca daca se abtine , ca ea se abtine sa nu injure si toti stim asta , ca poate sa injure playeri in confa staff , asta ar insemna sa dau un exemplu : Blue pe mine in confa , si va iau toata familia pe cric , cu ce ma poate sanctiona ? PE SKYPE , asta nu intelegeti voi , ca un STAFF trebuie sa aibe comportament adecvat fata de player nu cand vede ca injura playerul trebuie sa injure si STAFF ca ce dracu , suntem la alba-neagra aici si totusi voi faceti cumva ca noi sa fim sanctionati si membrii STAFF care au contribuit faceti una 2 3 scheme PAC nu pateste nici pe dracu , PROPUN REMOVE CATRISSE pentru ca nu stie sa se controleze , daca e GM si e asa smechera si urca la SGM acusica prin munca de OFFLINE si dat mute si prin muca ei depusa in vocabular , muschi la maxilar sa fie promovata la gradul de PLAYER sa mai isi aduca si ea aminte cum mi-am adus eu ce bine e sa fii player , atunci sa injure ca la ţară.
Dacă voi tot spuneţi asta că pe skype nu se sancţionează, de ce ar trebui să aibă un vocaluar adecvat pe skype? E skype e o reţea de socializare cum spuneţi voi. Pe joc nu am văzut să înjure sau să jignească pe cineva. Catrisse a procedat corect după părerea mea.
Pe noi ne intrebi ? Nu cred ca noi am propus regula ,,Sanctionare daca injuri pe skype'' cum facem Jawwade ? ca din cate vad nici nu stii noile reguli. Sa iti zica domnul Kidde care de cate ori il injur pe skype ,,Iti dau ban nu ai voie sa injuri un membru STAFF acuma pe skype'' nu stiu Jawwade dar , te bagi fara cunostiinta , cum facem acuma ? Doresc si eu si playerii ca , CATRISSE sa fie sanctionata ca a incalcat aceasta regula + ca a dat dovezi domnisoara Arisa si nu doresc raspund de genul ca regula o sa fie scoasa , ea a facuto in timpul cat regula a fost bagata.
Ultima oară modificat Dum Mai 28, 2017 12:08 am de către Top Metin2 Server, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
AllexaBAN
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Joi Mai 18, 2017 10:25 pm

Dum Mai 28, 2017 12:06 am

[GM]Jawwad scrie:Dacă voi tot spuneţi asta că pe skype nu se sancţionează, de ce ar trebui să aibă un vocaluar adecvat pe skype? E skype o simplă reţea de socializare cum spuneţi voi, poţi să ai orice vocular vrei, te înjuri cu cine vrei. Pe joc nu am văzut să înjure sau să jignească pe cineva. Catrisse a procedat corect după părerea mea.
Spui că te poți înjura cu cine vrei și că e o simplă rețea de socializare, ok? Atunci de ce a fost inventată regula asta, dacă înjuri pe skype un membru staff ai ban permanent? Dacă tot poți avea orice vocabular dorești.. :) Vă contraziceți singuri.
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Dum Mai 28, 2017 12:07 am

takumizeul scrie:
Athero scrie:Deci ca sa o luam cu inceputul , nu de mult s-a bagat regula daca injuri un membru STAFF sau mai multi pe skype sanctionarea se face pe joc care poate aduce si la banarea contului , am deschis acest topic nu pentru ca am patit sau ceva vorbesc in general. Ce regula e asta ? Adica frate skype e un loc de socializare care iti permite sa vorbesti orice cu oricine care e total pe langa cu jocul , nu vad legatura jocului cu skype-ul si pe langa aceasta chestie daca un membru STAFF cu care ne cunoastem , ne stim sau chiar daca nu ne stim si nu ne cunoastem nici macar 5 % nu este sanctionat in niciun punct de vedere , decat cu un avertisment de 2 minute dupa ceas si dupa uitat si poate sa continue activitatea de injurat pe skype cu prietenii sau altii , eu as pune accent pe scoaterea acestei reguli stupide ca pana la urma pe skype poti face ce vrei , daca esti smecher in taste/ skype fii smecher in continuare nu sanctiona ca ai un grad etc pe joc si gata , ca esti atacat cu vorbe urate , nu baga de seama sau in cel mai bun caz iesi dupa acea conferinta , nu sa luati la playeri distractia pe joc din cauza ca vorbeste vulgar pe skype ca nu este corect pentru playeri si mai ales ca nu pateste nimic un membru STAFF daca ne injura pe noi , noi sa tacem si voi sa faceti ce vreti. Una dintre cele mai proaste idei concepute.
Tu ai ajuns sa faci topic de pe asta . Cand erai in staff stii foarte bine ca m am injurat cu kidde pe skype si tu cu blue ati decis sa imi dati ban deci las o asa . ;) cand nu mai esti in staff vrei sa schimbi regulile
Takumi , eu niciodata nu am sanctionat pe skype cat am fost in STAFF , ca vad ca ai iesit si tu din tufis ,
cu capu-n sus din boscheti si te dai zeu la postarea mea cu 3 dinti lipsa in gura.
Imagine
Avatar utilizator
takumizeul
Începător
Începător
Mesaje: 67
Membru din: Joi Apr 13, 2017 11:57 am

Dum Mai 28, 2017 12:12 am

Athero scrie:
takumizeul scrie:
Athero scrie:Deci ca sa o luam cu inceputul , nu de mult s-a bagat regula daca injuri un membru STAFF sau mai multi pe skype sanctionarea se face pe joc care poate aduce si la banarea contului , am deschis acest topic nu pentru ca am patit sau ceva vorbesc in general. Ce regula e asta ? Adica frate skype e un loc de socializare care iti permite sa vorbesti orice cu oricine care e total pe langa cu jocul , nu vad legatura jocului cu skype-ul si pe langa aceasta chestie daca un membru STAFF cu care ne cunoastem , ne stim sau chiar daca nu ne stim si nu ne cunoastem nici macar 5 % nu este sanctionat in niciun punct de vedere , decat cu un avertisment de 2 minute dupa ceas si dupa uitat si poate sa continue activitatea de injurat pe skype cu prietenii sau altii , eu as pune accent pe scoaterea acestei reguli stupide ca pana la urma pe skype poti face ce vrei , daca esti smecher in taste/ skype fii smecher in continuare nu sanctiona ca ai un grad etc pe joc si gata , ca esti atacat cu vorbe urate , nu baga de seama sau in cel mai bun caz iesi dupa acea conferinta , nu sa luati la playeri distractia pe joc din cauza ca vorbeste vulgar pe skype ca nu este corect pentru playeri si mai ales ca nu pateste nimic un membru STAFF daca ne injura pe noi , noi sa tacem si voi sa faceti ce vreti. Una dintre cele mai proaste idei concepute.
Tu ai ajuns sa faci topic de pe asta . Cand erai in staff stii foarte bine ca m am injurat cu kidde pe skype si tu cu blue ati decis sa imi dati ban deci las o asa . ;) cand nu mai esti in staff vrei sa schimbi regulile
Takumi , eu niciodata nu am sanctionat pe skype cat am fost in STAFF , ca vad ca ai iesit si tu din tufis ,
cu capu-n sus din boscheti si te dai zeu la postarea mea cu 3 dinti lipsa in gura.
bai cap stramb , acum nu iti mai aduci aminte du te n **** mea de urâţenie . cand erai in staff tu cu kidde zmei si nu stiati cum sa iau ban :)) si mi ati dat ban ca v am injurat pe skype :))
Închis