Una dintre cele mai stupide reguli

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Dum Mai 28, 2017 12:14 am

takumizeul scrie:
Athero scrie:
takumizeul scrie: Tu ai ajuns sa faci topic de pe asta . Cand erai in staff stii foarte bine ca m am injurat cu kidde pe skype si tu cu blue ati decis sa imi dati ban deci las o asa . ;) cand nu mai esti in staff vrei sa schimbi regulile
Takumi , eu niciodata nu am sanctionat pe skype cat am fost in STAFF , ca vad ca ai iesit si tu din tufis ,
cu capu-n sus din boscheti si te dai zeu la postarea mea cu 3 dinti lipsa in gura.
bai cap stramb , acum nu iti mai aduci aminte du te n **** mea de urâţenie . cand erai in staff tu cu kidde zmei si nu stiati cum sa iau ban :)) si mi ati dat ban ca v am injurat pe skype :))
Tin sa te corectez domnule cu parez de gradu 4 pe partea stanga a gurii si cu 5 cancere diferite la picior ,
ca nu am contribuit cu nimic la ban-ul tau. Multumesc.
Imagine
Avatar utilizator
takumizeul
Începător
Începător
Mesaje: 67
Membru din: Joi Apr 13, 2017 11:57 am

Dum Mai 28, 2017 12:15 am

Athero scrie:
takumizeul scrie:
Athero scrie: Takumi , eu niciodata nu am sanctionat pe skype cat am fost in STAFF , ca vad ca ai iesit si tu din tufis ,
cu capu-n sus din boscheti si te dai zeu la postarea mea cu 3 dinti lipsa in gura.
bai cap stramb , acum nu iti mai aduci aminte du te n **** mea de urâţenie . cand erai in staff tu cu kidde zmei si nu stiati cum sa iau ban :)) si mi ati dat ban ca v am injurat pe skype :))
Tin sa te corectez domnule cu parez de gradu 4 pe partea stanga a gurii si cu 5 cancere diferite la picior ,
ca nu am contribuit cu nimic la ban-ul tau. Multumesc.
tin sa te mentionez ca ma doare in pl de tn . multumesc
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Dum Mai 28, 2017 12:24 am

Athero scrie:
[GM]Jawwad scrie:
Athero scrie: Asta nu inseamna ca daca se abtine , ca ea se abtine sa nu injure si toti stim asta , ca poate sa injure playeri in confa staff , asta ar insemna sa dau un exemplu : Blue pe mine in confa , si va iau toata familia pe cric , cu ce ma poate sanctiona ? PE SKYPE , asta nu intelegeti voi , ca un STAFF trebuie sa aibe comportament adecvat fata de player nu cand vede ca injura playerul trebuie sa injure si STAFF ca ce dracu , suntem la alba-neagra aici si totusi voi faceti cumva ca noi sa fim sanctionati si membrii STAFF care au contribuit faceti una 2 3 scheme PAC nu pateste nici pe dracu , PROPUN REMOVE CATRISSE pentru ca nu stie sa se controleze , daca e GM si e asa smechera si urca la SGM acusica prin munca de OFFLINE si dat mute si prin muca ei depusa in vocabular , muschi la maxilar sa fie promovata la gradul de PLAYER sa mai isi aduca si ea aminte cum mi-am adus eu ce bine e sa fii player , atunci sa injure ca la ţară.
Dacă voi tot spuneţi asta că pe skype nu se sancţionează, de ce ar trebui să aibă un vocaluar adecvat pe skype? E skype e o reţea de socializare cum spuneţi voi. Pe joc nu am văzut să înjure sau să jignească pe cineva. Catrisse a procedat corect după părerea mea.
Pe noi ne intrebi ? Nu cred ca noi am propus regula ,,Sanctionare daca injuri pe skype'' cum facem Jawwade ? ca din cate vad nici nu stii noile reguli. Sa iti zica domnul Kidde care de cate ori il injur pe skype ,,Iti dau ban nu ai voie sa injuri un membru STAFF acuma pe skype'' nu stiu Jawwade dar , te bagi fara cunostiinta , cum facem acuma ? Doresc si eu si playerii ca , CATRISSE sa fie sanctionata ca a incalcat aceasta regula + ca a dat dovezi domnisoara Arisa si nu doresc raspund de genul ca regula o sa fie scoasa , ea a facuto in timpul cat regula a fost bagata.
De câte ori să-ţi repet faptul că Arisa nu a fost sancţionată pentru că a înjurat pe skype? Ea a fost sancţionată pentru că a încălcat regulamentul jocului. Eu unul nu văd unde e regula aia nouă cu "Sacţionare dacă înjuri pe skype" dar tu din moment ce zici că Arisa nu trebuia să fie sancţionată că era pe skype, Catrisse de ce ar trebui să fie sancţionată? Şi ea a fost pe skype,
cum spui şi tu şi restu, pe skype ai voie să vorbeşti cum vrei că nu face parte din joc, din moment ce Catrisse a fost atacată,
ea s-a apărat. Nu mă mai repet că văd că oricum nu înţelegi ceea ce îţi explică omul.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Elenaaa
Începător
Începător
Mesaje: 108
Membru din: Joi Aug 25, 2016 7:44 pm

Dum Mai 28, 2017 12:25 am

Din cate se observa pe domnisoara Catrisse o cam doare in duda de ce se intampla, iar colegii acesteia au sarit sa ii ia apararea pentru ca pana la urma este pusa in joc imaginea unui membru al staff-ului, mai exact imaginea echipei Metin2LF.
Domnisorule Jawad, propun sa o lasam pe domnisoara care este data afara din casa de propria ei valoare sa raspunda la acest topic pentru ca pana la urma urmei daca este o fata desteapta si inteligenta asa cum sustine ea ar fi in stare sa aduca argumente bine sustinute pentru cei care au comentat in acest topic. In plus Catrisse este o fata descurcareata din cate am observat, ii place sa isi faca singura dreptate si nu prea lasa pe altii sa se bage pentru ea.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Dum Mai 28, 2017 12:29 am

Ellen scrie:Din cate se observa pe domnisoara Catrisse o cam doare in duda de ce se intampla, iar colegii acesteia au sarit sa ii ia apararea pentru ca pana la urma este pusa in joc imaginea unui membru al staff-ului, mai exact imaginea echipei Metin2LF.
Domnisorule Jawad, propun sa o lasam pe domnisoara care este data afara din casa de propria ei valoare sa raspunda la acest topic pentru ca pana la urma urmei daca este o fata desteapta si inteligenta asa cum sustine ea ar fi in stare sa aduca argumente bine sustinute pentru cei care au comentat in acest topic. In plus Catrisse este o fata descurcareata din cate am observat, ii place sa isi faca singura dreptate si nu prea lasa pe altii sa se bage pentru ea.
Din moment ce diferiţi playeri s-au băgat în acest topic pentru că sunt prieteni cu Arisa respectiv Apofis aşa m-am băgat şi eu pentru că sunt prieten cu Catrisse, la fel cum voi aveţi dreptul să vă băgaţi şi să le luaţi apărerea celor 2, aşa am şi eu dreptul să mă bag şi să îi iau apărerea Catrissei.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Dum Mai 28, 2017 12:33 am

[GM]Jawwad scrie:
Ellen scrie:Din cate se observa pe domnisoara Catrisse o cam doare in duda de ce se intampla, iar colegii acesteia au sarit sa ii ia apararea pentru ca pana la urma este pusa in joc imaginea unui membru al staff-ului, mai exact imaginea echipei Metin2LF.
Domnisorule Jawad, propun sa o lasam pe domnisoara care este data afara din casa de propria ei valoare sa raspunda la acest topic pentru ca pana la urma urmei daca este o fata desteapta si inteligenta asa cum sustine ea ar fi in stare sa aduca argumente bine sustinute pentru cei care au comentat in acest topic. In plus Catrisse este o fata descurcareata din cate am observat, ii place sa isi faca singura dreptate si nu prea lasa pe altii sa se bage pentru ea.
Din moment ce diferiţi playeri s-au băgat în acest topic pentru că sunt prieteni cu Arisa respectiv Apofis aşa m-am băgat şi eu pentru că sunt prieten cu Catrisse, la fel cum voi aveţi dreptul să vă băgaţi şi să le luaţi apărerea celor 2, aşa am şi eu dreptul să mă bag şi să îi iau apărerea Catrissei.
Cand defapt tu nu zici adevarul doar iei apararea.
Imagine
Avatar utilizator
MT2 PvP Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 381
Membru din: Lun Aug 15, 2016 11:21 am

Dum Mai 28, 2017 12:34 am

[GM]Jawwad scrie:
Athero scrie:
[GM]Jawwad scrie: Dacă voi tot spuneţi asta că pe skype nu se sancţionează, de ce ar trebui să aibă un vocaluar adecvat pe skype? E skype e o reţea de socializare cum spuneţi voi. Pe joc nu am văzut să înjure sau să jignească pe cineva. Catrisse a procedat corect după părerea mea.
Pe noi ne intrebi ? Nu cred ca noi am propus regula ,,Sanctionare daca injuri pe skype'' cum facem Jawwade ? ca din cate vad nici nu stii noile reguli. Sa iti zica domnul Kidde care de cate ori il injur pe skype ,,Iti dau ban nu ai voie sa injuri un membru STAFF acuma pe skype'' nu stiu Jawwade dar , te bagi fara cunostiinta , cum facem acuma ? Doresc si eu si playerii ca , CATRISSE sa fie sanctionata ca a incalcat aceasta regula + ca a dat dovezi domnisoara Arisa si nu doresc raspund de genul ca regula o sa fie scoasa , ea a facuto in timpul cat regula a fost bagata.
De câte ori să-ţi repet faptul că Arisa nu a fost sancţionată pentru că a înjurat pe skype? Ea a fost sancţionată pentru că a încălcat regulamentul jocului. Eu unul nu văd unde e regula aia nouă cu "Sacţionare dacă înjuri pe skype" dar tu din moment ce zici că Arisa nu trebuia să fie sancţionată că era pe skype, Catrisse de ce ar trebui să fie sancţionată? Şi ea a fost pe skype,
cum spui şi tu şi restu, pe skype ai voie să vorbeşti cum vrei că nu face parte din joc, din moment ce Catrisse a fost atacată,
ea s-a apărat. Nu mă mai repet că văd că oricum nu înţelegi ceea ce îţi explică omul.
Te asigur ca maine o sa pun toata conversatia. Sa vada si restul ca ea a inceput sa-mi futa ******, eu am facut-o agramata si analfabeta(pentru ca e) si ea a inceput sa zica ca-mi fute moritii, ca-s stramba s.a.m.d. Sa vedem ce o sa mai spui atunci, oricum esti un catel fidel, se pare ca ii iei apararea chiar daca stii ca a gresit, daaar, ce sa si faci, cainii tot caini sunt.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Dum Mai 28, 2017 12:37 am

@takumizeul a fost sancţionat cu avertisment pentru limbaj.
1.8 Nu tolerăm limbajul vulgar la adresa membrilor comunităţii (indiferent de limba în care ele sunt pronunţate).
Arisa scrie:
[GM]Jawwad scrie:
Athero scrie: Pe noi ne intrebi ? Nu cred ca noi am propus regula ,,Sanctionare daca injuri pe skype'' cum facem Jawwade ? ca din cate vad nici nu stii noile reguli. Sa iti zica domnul Kidde care de cate ori il injur pe skype ,,Iti dau ban nu ai voie sa injuri un membru STAFF acuma pe skype'' nu stiu Jawwade dar , te bagi fara cunostiinta , cum facem acuma ? Doresc si eu si playerii ca , CATRISSE sa fie sanctionata ca a incalcat aceasta regula + ca a dat dovezi domnisoara Arisa si nu doresc raspund de genul ca regula o sa fie scoasa , ea a facuto in timpul cat regula a fost bagata.
De câte ori să-ţi repet faptul că Arisa nu a fost sancţionată pentru că a înjurat pe skype? Ea a fost sancţionată pentru că a încălcat regulamentul jocului. Eu unul nu văd unde e regula aia nouă cu "Sacţionare dacă înjuri pe skype" dar tu din moment ce zici că Arisa nu trebuia să fie sancţionată că era pe skype, Catrisse de ce ar trebui să fie sancţionată? Şi ea a fost pe skype,
cum spui şi tu şi restu, pe skype ai voie să vorbeşti cum vrei că nu face parte din joc, din moment ce Catrisse a fost atacată,
ea s-a apărat. Nu mă mai repet că văd că oricum nu înţelegi ceea ce îţi explică omul.
Te asigur ca maine o sa pun toata conversatia. Sa vada si restul ca ea a inceput sa-mi futa ******, eu am facut-o agramata si analfabeta(pentru ca e) si ea a inceput sa zica ca-mi fute moritii, ca-s stramba s.a.m.d. Sa vedem ce o sa mai spui atunci, oricum esti un catel fidel, se pare ca ii iei apararea chiar daca stii ca a gresit, daaar, ce sa si faci, cainii tot caini sunt.
Dacă mai aveţi vreo nelămurire cu banarea Arisei deschideţi o cerere la secţiunea Reclamaţii echipă
Vei fi sancţionată cu ban şi pe forum.
8.3 Orice jignire/batjocură adusă asupra unui membru al echipei Metin2LastFight (Administratori, Moderatori, Designeri etc) se sancționează cu ban. Nu se discută. Dacă nu ne puteți respecta, nici noi nu trebuie să vă ținem pe forum.
1.11 Instigarea la ceartă este de asemenea interzisă şi se poate sancţiona cu suspendare permanentă/temporară depinde de caz.

Topic închis.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis