Una dintre cele mai stupide reguli

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Sâm Mai 27, 2017 9:26 pm

Deci ca sa o luam cu inceputul , nu de mult s-a bagat regula daca injuri un membru STAFF sau mai multi pe skype sanctionarea se face pe joc care poate aduce si la banarea contului , am deschis acest topic nu pentru ca am patit sau ceva vorbesc in general. Ce regula e asta ? Adica frate skype e un loc de socializare care iti permite sa vorbesti orice cu oricine care e total pe langa cu jocul , nu vad legatura jocului cu skype-ul si pe langa aceasta chestie daca un membru STAFF cu care ne cunoastem , ne stim sau chiar daca nu ne stim si nu ne cunoastem nici macar 5 % nu este sanctionat in niciun punct de vedere , decat cu un avertisment de 2 minute dupa ceas si dupa uitat si poate sa continue activitatea de injurat pe skype cu prietenii sau altii , eu as pune accent pe scoaterea acestei reguli stupide ca pana la urma pe skype poti face ce vrei , daca esti smecher in taste/ skype fii smecher in continuare nu sanctiona ca ai un grad etc pe joc si gata , ca esti atacat cu vorbe urate , nu baga de seama sau in cel mai bun caz iesi dupa acea conferinta , nu sa luati la playeri distractia pe joc din cauza ca vorbeste vulgar pe skype ca nu este corect pentru playeri si mai ales ca nu pateste nimic un membru STAFF daca ne injura pe noi , noi sa tacem si voi sa faceti ce vreti. Una dintre cele mai proaste idei concepute.
Imagine
Avatar utilizator
Easy MT2 Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 983
Membru din: Dum Dec 18, 2016 1:12 pm
Oraş: × Retired ×
Status: » Always about you. «

Sâm Mai 27, 2017 9:27 pm

+1 pentru asta.

Daca injuram un membru staff pe skype suntem banati, dar daca ne luam cu el la bataie in viata reala luam IP sau interdictie?
Ultima oară modificat Sâm Mai 27, 2017 9:34 pm de către Easy MT2 Server, modificat de 3 ori în total.
Imagine
Avatar utilizator
Thinkeeer
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 24, 2017 12:55 am

Sâm Mai 27, 2017 9:28 pm

+1
Avatar utilizator
Zeno
Începător
Începător
Mesaje: 148
Membru din: Vin Mar 03, 2017 11:43 am

Sâm Mai 27, 2017 9:33 pm

PRO
Avatar utilizator
PvP Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 732
Membru din: Dum Mar 05, 2017 3:04 pm
Oraş: Galati
Status: Fumand Marlboro! <3
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: ICanFeel

Sâm Mai 27, 2017 9:34 pm

E adevarat in totalitate ce ai spus.Daca ei au inceput sa injure iesi de pe skype sau luati-va in gura cu ei.. ca asta asteapta,dar nu sa sanctionati pe metin, fiindca nu are nici o legatura.
Da si sunt PRO pentru scoaterea acestei reguli.
Avatar utilizator
GameEg
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Mar Mai 23, 2017 9:50 pm

Sâm Mai 27, 2017 9:35 pm

Noi nu facem asta, nu? Noi suntem corecti.
Avatar utilizator
Server PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2437
Membru din: Joi Apr 20, 2017 11:29 pm
Oraş: Caransebeș
Status: Să vă fie rușineeee =))
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Sâm Mai 27, 2017 9:42 pm

+1 Nu are legatura skypele cu jocul.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Sâm Mai 27, 2017 9:49 pm

Daca nu va puteti abtine de la injurat si nu sunteti capabili sa vorbiti intr-un mod frumos, nu inteleg de ce noi ar trebui sa va suportam. De altfel, faceti in toate felurile cand va injura un membru staff pe Skype. "vai, dar e din staff" "vai, asa ar trebui sa se comporte un membru al echipei?" "vai, asa vorbesti cu jucatorii?".
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
MT2 PvP Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 381
Membru din: Lun Aug 15, 2016 11:21 am

Sâm Mai 27, 2017 9:50 pm

Pro
Noi ca playeri suntem sanctionati cu ban, iar ei ca membrii staff au dreptul sa ne jigneasca si sa ne injure fara a fi sanctionati la randul lor.
Avatar utilizator
GameEg
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Mar Mai 23, 2017 9:50 pm

Sâm Mai 27, 2017 9:52 pm

[GA]Reaper scrie:Daca nu va puteti abtine de la injurat si sa vorbiti intr-un mod frumos, nu inteleg de ce noi ar trebui sa va suportam. De altfel, faceti in toate felurile cand va injura un membru staff pe Skype. "vai, dar e din staff" "vai, asa ar trebui sa se comporte un membru al echipei?" "vai, asa vorbesti cu jucatorii?".
Dc minti
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Sâm Mai 27, 2017 9:53 pm

Arisa scrie:Pro
Noi ca playeri suntem sanctionati cu ban, iar ei ca membrii staff au dreptul sa ne jigneasca si sa ne injure fara a fi sanctionati la randul lor.
Domnisoara Arisa, nu cred ca aveti dreptul sa spuneti astfel de lucruri. In primul rand, dumneavoastra ati fost sanctionata deoarece ati impartasit conversatiile cu membrii staff fara acordul acestora. In al doilea rand, dumneavoastra ati inceput cu insultele pe conferinta.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Sâm Mai 27, 2017 9:53 pm

[GA]Reaper scrie:Daca nu va puteti abtine de la injurat si nu sunteti capabili sa vorbiti intr-un mod frumos, nu inteleg de ce noi ar trebui sa va suportam. De altfel, faceti in toate felurile cand va injura un membru staff pe Skype. "vai, dar e din staff" "vai, asa ar trebui sa se comporte un membru al echipei?" "vai, asa vorbesti cu jucatorii?".
Si daca voi ne injurati pe noi , voua ce vi se intampla ? sunt curios ? Se urca in grad la fiecare injuratura data asupra playerilor pe skype ? Nu frate regula e de mare TAMPENIE , la nimeni nu le convine ca de la o gluma se ajunge la cearta si dupa amenintari cu BAN pe joc.Ce dracu de regula e asta ?
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Sâm Mai 27, 2017 9:56 pm

Apofis scrie:
[GA]Reaper scrie:
Arisa scrie:Pro
Noi ca playeri suntem sanctionati cu ban, iar ei ca membrii staff au dreptul sa ne jigneasca si sa ne injure fara a fi sanctionati la randul lor.
Domnisoara Arisa, nu cred ca aveti dreptul sa spuneti astfel de lucruri. In primul rand, dumneavoastra ati fost sanctionata deoarece ati impartasit conversatiile cu membrii staff fara acordul acestora. In al doilea rand, dumneavoastra ati inceput cu insultele pe conferinta.
și eu de ce am fost sanctionat ? eu nu am făcut nimic :))))))
Nu sunt in totala cunostinta de cauza cu privire la banul dumneavoastra, domnule Apofis. De aceea, nu pot discuta pe acest subiect. Daca doriti sa contestati decizia echipei, puteti face un topic in sectiunea "Reclamatii Echipa", urmand modelul impus acolo.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
GameEg
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Mar Mai 23, 2017 9:50 pm

Sâm Mai 27, 2017 9:57 pm

Apofis scrie:
[GA]Reaper scrie:
Arisa scrie:Pro
Noi ca playeri suntem sanctionati cu ban, iar ei ca membrii staff au dreptul sa ne jigneasca si sa ne injure fara a fi sanctionati la randul lor.
Domnisoara Arisa, nu cred ca aveti dreptul sa spuneti astfel de lucruri. In primul rand, dumneavoastra ati fost sanctionata deoarece ati impartasit conversatiile cu membrii staff fara acordul acestora. In al doilea rand, dumneavoastra ati inceput cu insultele pe conferinta.
și eu de ce am fost sanctionat ? eu nu am făcut nimic :))))))
Apofis are dreptate, nu a facut nimic, nu a postat nimic nici macar in ss-uri nu a aparut.E logic ca dati ban fara motiv
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Sâm Mai 27, 2017 9:59 pm

Apofis scrie:
[GA]Reaper scrie:
Apofis scrie: și eu de ce am fost sanctionat ? eu nu am făcut nimic :))))))
Nu sunt in totala cunostinta de cauza cu privire la banul dumneavoastra, domnule Apofis. De aceea, nu pot discuta pe acest subiect. Daca doriti sa contestati decizia echipei, puteti face un topic in sectiunea "Reclamatii Echipa", urmand modelul impus acolo.
[GA]Reaper scrie:
Arisa scrie:Pro
Noi ca playeri suntem sanctionati cu ban, iar ei ca membrii staff au dreptul sa ne jigneasca si sa ne injure fara a fi sanctionati la randul lor.
Domnisoara Arisa, nu cred ca aveti dreptul sa spuneti astfel de lucruri. In primul rand, dumneavoastra ati fost sanctionata deoarece ati impartasit conversatiile cu membrii staff fara acordul acestora. In al doilea rand, dumneavoastra ati inceput cu insultele pe conferinta.
Țin să te contrazic reaper , #
Vezi ce a zis catrisse , eu văd că și.a dat acordul „fă-mi„ :-? Ciudat ^^
Si legatura dintre ce am zis eu si poza dumneavoastra unde se poate gasi?
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
GameEg
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Mar Mai 23, 2017 9:50 pm

Sâm Mai 27, 2017 10:02 pm

[GA]Reaper scrie:
Apofis scrie:
[GA]Reaper scrie: Nu sunt in totala cunostinta de cauza cu privire la banul dumneavoastra, domnule Apofis. De aceea, nu pot discuta pe acest subiect. Daca doriti sa contestati decizia echipei, puteti face un topic in sectiunea "Reclamatii Echipa", urmand modelul impus acolo.
[GA]Reaper scrie: Domnisoara Arisa, nu cred ca aveti dreptul sa spuneti astfel de lucruri. In primul rand, dumneavoastra ati fost sanctionata deoarece ati impartasit conversatiile cu membrii staff fara acordul acestora. In al doilea rand, dumneavoastra ati inceput cu insultele pe conferinta.
Țin să te contrazic reaper , #
Vezi ce a zis catrisse , eu văd că și.a dat acordul „fă-mi„ :-? Ciudat ^^
Si legatura dintre ce am zis eu si poza dumneavoastra unde se poate gasi?
Ceea ce spune el e ca dvs. sanctionati playeri care injura staff-ul pe skype primesc ban pe joc, dar echipa care injura playerii pe skype nu primesc remove/ban pe joc, e logic si cu voi.
Avatar utilizator
Metin2 PvM
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 822
Membru din: Lun Oct 17, 2016 10:45 pm

Sâm Mai 27, 2017 10:02 pm

Torrio scrie:+1 pentru asta.

Daca injuram un membru staff pe skype suntem banati, dar daca ne luam cu el la bataie in viata reala luam IP sau interdictie?
+1 Athero +1Torrio =))))
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Sâm Mai 27, 2017 10:03 pm

GameEg scrie:
[GA]Reaper scrie:
Apofis scrie:
Țin să te contrazic reaper , #
Vezi ce a zis catrisse , eu văd că și.a dat acordul „fă-mi„ :-? Ciudat ^^
Si legatura dintre ce am zis eu si poza dumneavoastra unde se poate gasi?
Ceea ce spune el e ca dvs. sanctionati playeri care injura staff-ul pe skype primesc ban pe joc, dar echipa care injura playerii pe skype nu primesc remove/ban pe joc, e logic si cu voi.
Nu a fost nimeni sanctionat in acest caz deoarece a injurat staff-ul pe Skype. Regula nu era activa atunci. In plus, nu cred ca un membru staff a inceput sa injure fara sa fie provocat sau/si injurat la randul lui.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Sâm Mai 27, 2017 10:08 pm

Apofis scrie:
[GA]Reaper scrie:
GameEg scrie: Ceea ce spune el e ca dvs. sanctionati playeri care injura staff-ul pe skype primesc ban pe joc, dar echipa care injura playerii pe skype nu primesc remove/ban pe joc, e logic si cu voi.
Nu a fost nimeni sanctionat in acest caz deoarece a injurat staff-ul pe Skype. Regula nu era activa atunci. In plus, nu cred ca un membru staff a inceput sa injure fara sa fie provocat sau/si injurat la randul lui.
Nu ? Eu am fost injurat de către Stress doar că mi-am dat cu părerea la un topic făcut special pentru asta . Incă vreau să văd pe ce motiv am luat eu ban :))
Aveti dovada sa sustineti ceea ce implicati, domnule Apofis?

Cu privire la banul dumneavoastra, v-am mai spus ca eu nu am nicio legatura cu acesta si va trebui sa il contestati in sectiunea "Reclamatii Echipa" in caz ca dumneavoastra considerati ca este dat pe nedrept. Ceea ce va pot spune in mod sigur, totusi, este ca banul Arisei nu a avut legatura cu injuriile adresate pe Skype.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
GameEg
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Mar Mai 23, 2017 9:50 pm

Sâm Mai 27, 2017 10:09 pm

[GA]Reaper scrie:Nu a fost nimeni sanctionat in acest caz deoarece a injurat staff-ul pe Skype. Regula nu era activa atunci. In plus, nu cred ca un membru staff a inceput sa injure fara sa fie provocat sau/si injurat la randul lui.
Spune-i lu Kidde ce a facut aseara cu Athero, l-a amenintat cu ban ca il injura pe skype, regulamentul la voi e clar neechilibrat.
cenzurat
Da si pe asta il am, si mai am multe lucruri pe care nu le stiti.
Reaper, citeste regulamentu' si apoi sa vii sa comentezi, te salut.
 ! Mesaj de la: Reaper
Utilizatorul a fost sanctionat cu ban permanent pe forum pentru impartasirea de informatii confidentiale ale echipei.
Închis