Staff

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Avatar utilizator
zTN
Începător
Începător
Mesaje: 123
Membru din: Vin Dec 16, 2016 9:18 pm
Oraş: Bucuresti
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Dum Iul 09, 2017 1:29 pm

Stiu ca poate am sa fiu "controversat" de acest subiect, dar vreau sa aduc in discutie "aceasta moda", de adaugare a "iubite" / " iubitul" unui membru staff, in echipa acestora. Au fost multe cazuri in care s-a intamplat asta, si unde s-a ajuns ? Discutii foarte multe pe server, neintelegeri. Nu am sa ma apuc sa dau exemple. Nici de acum , nici din trecut. Dar pe aceste teme s-au luat FOARTE MULTE BANURI, la Destui playeri importanti ai serverului. Banuri inutile , doar din pricina faptului ca "se sufera" destul de mult. Nu am mai vazut asa ceva, esti player, ai 2 saptamani pe server. Iti faci un "gagic" din membru staff, ajungi si tu in staff. De ce nu ar fii ajuns inainte ? Deoarece 100% nu ar fii putut. Si nu mi se pare ceva normal asta. "Tac pac, gasesc pe unu/ una, il fac / o fac, sa puna botul si ajung in staff si dupa pot sa sufar". Mereu au fost discutii si foarte multe conflicte pe server pe aceste teme, inca de la mine pana la ultimele persoane. Si mereu au fost sanctionati oameni nevinovati. Nu ar trebuii sa fie permis "un cuplu" in staff. Decat unul dintre ei. Va multumesc, si cum am mai spus mai sus, imi asum toate criticile pentru acest topci, si stiu ca nu va fii "inghitit" de multi.
Avatar utilizator
Ioanna
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 185
Membru din: Sâm Ian 09, 2016 12:12 am

Dum Iul 09, 2017 1:43 pm

Nu ar fi o problemă dacă nu ar prinde atât tupeu atunci când intră în staff. Dar na, măcar aşa să se facă auziţi/auzite.
Avatar utilizator
J0INN3R
Începător
Începător
Mesaje: 53
Membru din: Lun Iul 03, 2017 6:50 pm

Dum Iul 09, 2017 1:49 pm

sunt in totalitate de acord. mai bine se punea regula cum e pe ro DACA ESTI IN STAFF ESTI IN STAFF. ITI FACI MESERIA NU-TI LINGI SAMANCA MAP1 TOATA ZIUA. Sunt playeri care joaca de 2 ani sv asta sau poate de 3 si nu au fost niciodata H desi si-au dorit, si vin toate tatele aici si intra in staff din prima, ele nestiind sa-si dea un /warp si se teleporteaza cu inelu...sper sa se faca ceva in legatura cu chestia asta
Avatar utilizator
Ioanna
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 185
Membru din: Sâm Ian 09, 2016 12:12 am

Dum Iul 09, 2017 1:51 pm

J0INN3R scrie: ele nestiind sa-si dea un /warp si se teleporteaza cu inelu...sper sa se faca ceva in legatura cu chestia asta
=))))))))) bn rău
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Dum Iul 09, 2017 1:52 pm

Ceea ce zici nu este gresit, dar nici in totalitate corect. O sa vedem.
J0INN3R scrie:sunt in totalitate de acord. mai bine se punea regula cum e pe ro DACA ESTI IN STAFF ESTI IN STAFF. ITI FACI MESERIA NU-TI LINGI SAMANCA MAP1 TOATA ZIUA. Sunt playeri care joaca de 2 ani sv asta sau poate de 3 si nu au fost niciodata H desi si-au dorit, si vin toate tatele aici si intra in staff din prima, ele nestiind sa-si dea un /warp si se teleporteaza cu inelu...sper sa se faca ceva in legatura cu chestia asta
Si eu ma teleportez cu inelu'.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Top Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 513
Membru din: Lun Apr 17, 2017 5:16 pm
Oraş: Am
Status: N-am
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Koei

Dum Iul 09, 2017 1:54 pm

Deci pe voi chiar va deranjeaza ca exista cupluri in staff? La partea cu '' ai 2 saptamani pe server. Iti faci un "gagic" din membru staff, ajungi si tu in staff.'' iti dau mare dreptate , dar cand vine vorba de faptul ca amandoi sunt vechi pe server , sunt impreuna si vor sa fie amandoi in staff? nu ii lasati ? nu au voie?. Exista atat adevar in ceea ce ai spus dar ai si exagerat in unele locuri. Părerea mea e ca atat timp cat isi fac treaba e ok.
Pe unii dintre voi va aud cu '' va lingeti samancele in map 1 in loc sa va faceti treaba''...
1 Nu primim bani din ceea ce facem
2 Suntem aici sa ajutam
3 Nu cred ca daca imi fac o samanca si stau map 1 nu imi mai fac treaba.
4 Deci voi cei care nu sunteti in staff intrati pe acest server ca sa va '' lingeti'' samancele in map 1?
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Dum Iul 09, 2017 1:56 pm

Ba frate, stiu despre cine vorbesti, aia doi nici nu se cunoșteau pana nu a intrat in staff, asa a fost si cu Nicolle sau Allexa, ce e atata scandal degaba, daca nu știți nu va băgați.
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Wiki
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1061
Membru din: Mar Mar 15, 2016 3:56 pm

Dum Iul 09, 2017 1:57 pm

(-| Problema e ca astazi noi ne jucam /dice care da cel mai mic primeste pedeapsa de la cel mai mare , iar da ca noi spunem CLAUDIA PE CHAT ! , nu inseamna ca ne referim la [H] Claudia , CLAUDIA ESTE UN NUME .. NUSH POATE SA FIE PURTAT DE ORICINE , NU INSEAMNA CA NE REFERIM LA TINE , SI-A DAT WARP LANGA NOI S A INCEPUT SA DISCUTE. sa se ia de noi ca vai doamne , ea este printesa , ia mai lasa-ma cu figurile tale de diva.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
MT2 Hammer
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 26, 2016 1:32 pm
Oraş: Lyon
Status: #rezist.
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: ❤hate.

Dum Iul 09, 2017 1:58 pm

[GM]Keni scrie:
4 Deci voi cei care nu sunteti in staff intrati pe acest server ca sa va '' lingeti'' samancele in map 1?
da
Avatar utilizator
LeeDamassy
Începător
Începător
Mesaje: 112
Membru din: Joi Feb 04, 2016 8:35 pm

Dum Iul 09, 2017 2:01 pm

Like Badir
Avatar utilizator
Top Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 513
Membru din: Lun Apr 17, 2017 5:16 pm
Oraş: Am
Status: N-am
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Koei

Dum Iul 09, 2017 2:03 pm

Mary scrie:Problema e ca astazi noi ne jucam /dice care da cel mai mic primeste pedeapsa de la cel mai mare , iar da ca noi spunem CLAUDIA PE CHAT ! , nu inseamna ca ne referim la [H] Claudia , CLAUDIA ESTE UN NUME .. NUSH POATE SA FIE PURTAT DE ORICINE , NU INSEAMNA CA NE REFERIM LA TINE , SI-A DAT WARP LANGA NOI S A INCEPUT SA DISCUTE. sa se ia de noi ca vai doamne , ea este printesa , ia mai lasa-ma cu figurile tale de diva.

Mary stii ca nu am nimic cu nimeni , dar te contrazici singur
De la lisete la claudia e distantă mare
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Rop2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 240
Membru din: Joi Sep 29, 2016 7:24 pm

Dum Iul 09, 2017 2:05 pm

In primul rand stiu ca este vorba despre mine si Claudia ... in al doilea rand eu nu o cunosteam pe Claudia pana sa intre in staff , si noi doi suntem impreuna decand a intrat ea in staff nu dinainte ... pe voi va supara faptul ca nu o stiti ... nu a intrat in staff din cauza mea ... ea a facut o cerere ca orice player si a fost acceptata ... nu a intrat din cauza cuiva ... nu mai aduceti atatea acuze pentru ca nu stiti. si cu faza cu injuratul la adresa numelui " Claudia " ... voi spuneti de Lisette .. nu de Claudia ... acesta este contul ei de Player si tot ca numele ei se pune deci este membru staff si trebuie respectat .... asa s-a intamplat mereu cu orice Helper ... cum a intrat unu nou ati sarit pe el cu gura si cu Reclamatiile
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
zTN
Începător
Începător
Mesaje: 123
Membru din: Vin Dec 16, 2016 9:18 pm
Oraş: Bucuresti
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Dum Iul 09, 2017 2:08 pm

Nu a adus nimeni discutii, dar stii care-i faza ciudat ? Totusi a primit putine pro uri, destule contrauri, o cere FOARTE SLABA . Am vazut cereri de n ori mai ample decat aceasta, respinse ;)
Avatar utilizator
Rop2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 240
Membru din: Joi Sep 29, 2016 7:24 pm

Dum Iul 09, 2017 2:09 pm

[GM]Keni scrie:
Mary scrie:Problema e ca astazi noi ne jucam /dice care da cel mai mic primeste pedeapsa de la cel mai mare , iar da ca noi spunem CLAUDIA PE CHAT ! , nu inseamna ca ne referim la [H] Claudia , CLAUDIA ESTE UN NUME .. NUSH POATE SA FIE PURTAT DE ORICINE , NU INSEAMNA CA NE REFERIM LA TINE , SI-A DAT WARP LANGA NOI S A INCEPUT SA DISCUTE. sa se ia de noi ca vai doamne , ea este printesa , ia mai lasa-ma cu figurile tale de diva.

Mary stii ca nu am nimic cu nimeni , dar te contrazici singur
De la lisete la claudia e distantă mare
Adevarat ... voi nu spuneti si de Claudia si de Lisette ... avand in vedere ca numele Claudia este Actual in Staff si numele Lisette tot ei ii apartine ... nu aveti dreptul sa spuneti nimic de ea.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Wiki
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1061
Membru din: Mar Mar 15, 2016 3:56 pm

Dum Iul 09, 2017 2:09 pm

Nu este vorba de nici o reclamatie , dar orice player cred ca ar trebui sa se exprime liber, sa nu ii fie frica ca vai doamne am zis ceva gresti BAN ! , iar acel player doneaza , si munceste pentru itemele site . de acum in colo voi zice pe chat CALUDIA , si vedem atunci . daca nici asta nu e nume comun .. si ma luati iar la ..
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Rop2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 240
Membru din: Joi Sep 29, 2016 7:24 pm

Dum Iul 09, 2017 2:10 pm

zTN scrie:Nu a adus nimeni discutii, dar stii care-i faza ciudat ? Totusi a primit putine pro uri, destule contrauri, o cere FOARTE SLABA . Am vazut cereri de n ori mai ample decat aceasta, respinse ;)
Culmea ar fii ca are 4 PRo si 2 Contra :D
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
zTN
Începător
Începător
Mesaje: 123
Membru din: Vin Dec 16, 2016 9:18 pm
Oraş: Bucuresti
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Dum Iul 09, 2017 2:12 pm

4 prouri, 2 contraruri. Ti se par multe ? Ai fost playeri cu 12 pro uri. 0 contra. Respinsi. La ea nici nu au apucat sa dea cei care dau de obicei pro/contra. Ii s-a inchis topicul foarte repede. Si 4/2 ti se pare tie un raport bun pentru un membru staff ? Prietene cand am intrat eu am avut cam 13-1
Avatar utilizator
Metin2 2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 525
Membru din: Lun Iun 13, 2016 6:26 pm
Oraş: București
Status: Good girl ❤️
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Dum Iul 09, 2017 2:14 pm

Mary scrie:(-| Problema e ca astazi noi ne jucam /dice care da cel mai mic primeste pedeapsa de la cel mai mare , iar da ca noi spunem CLAUDIA PE CHAT ! , nu inseamna ca ne referim la [H] Claudia , CLAUDIA ESTE UN NUME .. NUSH POATE SA FIE PURTAT DE ORICINE , NU INSEAMNA CA NE REFERIM LA TINE , SI-A DAT WARP LANGA NOI S A INCEPUT SA DISCUTE. sa se ia de noi ca vai doamne , ea este printesa , ia mai lasa-ma cu figurile tale de diva.

1. Nu ai folosit numele de '' Claudia '', ci de Lisette. ( nume pe care eu l-am folosit la cererea pentru staff )
-
2. Daca tot ai acuzatii, vino cu dovezi.
3. Nu e prima oara cand ti se atrage atentia sa nu-mi mai folosesti numele in lucruri de genul.
Imagine
Avatar utilizator
Rop2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 240
Membru din: Joi Sep 29, 2016 7:24 pm

Dum Iul 09, 2017 2:14 pm

zTN scrie:4 prouri, 2 contraruri. Ti se par multe ? Ai fost playeri cu 12 pro uri. 0 contra. Respinsi. La ea nici nu au apucat sa dea cei care dau de obicei pro/contra. Ii s-a inchis topicul foarte repede. Si 4/2 ti se pare tie un raport bun pentru un membru staff ? Prietene cand am intrat eu am avut cam 13-1
si tu ai avut 2 sau 3 contra-uri
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Top Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 513
Membru din: Lun Apr 17, 2017 5:16 pm
Oraş: Am
Status: N-am
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Koei

Dum Iul 09, 2017 2:14 pm

Mary scrie:te vorba de nici o reclamatie , dar orice player cred ca ar trebui sa se exprime liber, sa nu ii fie frica ca vai doamne am zis ceva gresti BAN ! , iar acel player doneaza , si munceste pentru itemele site . de acum in colo voi zice pe chat CALUDIA , si vedem atunci . daca nici asta nu e nume comun .. si ma luati iar la ..
Daca Lisete e pentru tine nume comun e clar , mai ales din ceea ce ai zis se intelege extrem de clar ca la ea te-ai referit deci te rog nu te afunda mai tare ca de iesit nu ai cum sa iesi
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Închis