2015 / 2017?

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Avatar utilizator
marysefunr1
Jucător
Jucător
Mesaje: 8
Membru din: Dum Sep 10, 2017 6:28 pm

Mie Sep 20, 2017 12:33 pm

Sper sa nu se stearga acest topic . nu vreau sa zic nimic despre server rau.
Mai tineti minte metinul din 2015? cum era ? vreau si eu o parere de metinul din trecut 2015 . si acum 2017
Mai tineti minte cand nu apucai nici macar sa termini waru si primeai cerere ? :))) rosu dread pet dex /str/int.
Daca aveai asa ceva erai un ZEU !! sa nu mai zic de vip , cumparai la pachet si aveai si tag [VIP] , Oricum nu are importanta tagul vip . Voi ce ziceti ? era mai frumos inainte sau acum ? 2015 / 2017
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
MT2 Hammer
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 26, 2016 1:32 pm
Oraş: Lyon
Status: #rezist.
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: ❤hate.

Mie Sep 20, 2017 12:38 pm

Acum metinul în general a devenit o labareala doar pentru bani, în 2015 era un joc de plăcere, cu oameni care aveau de ce sa joace acest joc. Erau competiții, bresle de 200 oameni, servere unde donațiile erau nesimnificative :)) acuma se baga 500000 de donații și nu se mai joaca nici pulea, asta a dus la distrugerea multor servere și a jocului în general, foamea de bani. Cya
Avatar utilizator
Server PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2437
Membru din: Joi Apr 20, 2017 11:29 pm
Oraş: Caransebeș
Status: Să vă fie rușineeee =))
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Mie Sep 20, 2017 12:41 pm

Vremurile se schimba, metinul in sine s-a schimbat, a evoluat. A fost frumos si in 2015, dar si acum e frumos. Mie personal imi place cum e acum, in prezent. In legatura cu playerii, nu e doar pe LF scaderea asta brusca de utilizatori, toate serverele de metin au scazut in numarul de playeri.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
marysefunr1
Jucător
Jucător
Mesaje: 8
Membru din: Dum Sep 10, 2017 6:28 pm

Mie Sep 20, 2017 12:43 pm

Lancelot scrie:Vremurile se schimbă, metinul în sine s-a schimbat, a evoluat. A fost frumos şi în 2015, dar şi acum e frumos. Mie personal imi place cum e acum, în prezent. în legatura cu playerii, nu e doar pe LF scaderea asta brusca de utilizatori, toate serverele de metin au scazut în numarul de playeri.
Adevarat , toate au scazut .. nu dau exemple , in cativa ani nu o sa mai existe metin , plm
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Jain
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 187
Membru din: Joi Sep 14, 2017 4:21 pm

Mie Sep 20, 2017 12:45 pm

Nuşş, mie îmi place cum e acum.
:ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:
Avatar utilizator
marysefunr1
Jucător
Jucător
Mesaje: 8
Membru din: Dum Sep 10, 2017 6:28 pm

Mie Sep 20, 2017 12:46 pm

Jain scrie:Nuşş, mie îmi place cum e acum.
Poate nu ai jucat asa mult in 2015 ;) un player fara site da in unul cu rubin si freza smarald acc 1k / 2 :))) pai de ce sa joci daca nu donezi wtf?
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Jain
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 187
Membru din: Joi Sep 14, 2017 4:21 pm

Mie Sep 20, 2017 12:53 pm

daca tot vrei sa fie ca in 2015, fa in subiectul de propuneri. Nu aici =))))
:ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:
Avatar utilizator
xS3xMachine
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 190
Membru din: Lun Noi 28, 2016 3:52 pm
Oraş: -
Status: -
Breaslă: 1SkillDown

Mie Sep 20, 2017 12:59 pm

Mai frumos era înainte. Acum se bazează exclusiv pe donații, e trist sa vezi ca unele servere pe care jucam cu plăcere s-au închis și în schimb au apărut cele "făcute" sa producă bani. Este de înțeles că trebuie și un suport pentru a-l întreține, dar îți dispare plăcerea de jucat când vezi ca toți playerii au full sau accepta duel doar de la cei fără prea multe site-uri.
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Mie Sep 20, 2017 1:04 pm

2015-2016 a fost cel mai frumos lf-ul
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
PvP Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 732
Membru din: Dum Mar 05, 2017 3:04 pm
Oraş: Galati
Status: Fumand Marlboro! <3
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: ICanFeel

Mie Sep 20, 2017 1:26 pm

Am jucat destul de mult timp in 2015 si mi-a placut foarte mult , intr-adevar cand dadeai war si-l terminai aparea alta cerere si tot asa .. Era multa bataie si care avea rosu si dread erau playeri buni.
Acum in 2017 s-a schimbat mult , intr-adevar trebuie sa fim la prezent cu schimbarile in metin ,dar pnm uitati-va si voi ca acum toti playerii se lauda ca au bani ca au iteme si nu se mai lauda nimeni: "Pai uite sunt in cea mai buna breasla , batem pe toti la war" chiar daca nu era posibil .. in fiecare zi se ridica cate o noua breasla care le punea "bete in roate" chiar si breaslei nr1..
N-am ce sa mai spun , oricum s-a schimbat foarte mult.
Avatar utilizator
marysefunr1
Jucător
Jucător
Mesaje: 8
Membru din: Dum Sep 10, 2017 6:28 pm

Mie Sep 20, 2017 1:31 pm

Multumesc tuturor care nu au raspuns in bataie de joc , serios respect ! ;)
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mie Sep 20, 2017 3:21 pm

Era de 1000x mai frumos in 2015-2016 ,nu aveai loc de playeri map1 galben ,la albastrii numai zic ,erau si la red (cam cum sunt acum :))) ) erau waruri non stop,stiu ca inainte sa se dea restart la bresle aveam 127 de victorii si 14 invrangeri acum abia abia avem 75 victorii si deja de luni bune nu a mai fost un war pe server,o bataie generala mare frumoasa. Foamea de bani si sitele in exces au futut sv-u. Trebuia sa se opreasca la violet si atat.
Avatar utilizator
Fnd
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 164
Membru din: Mar Ian 31, 2017 5:12 pm
Oraş: Tulcea
Status: Ok
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Mie Sep 20, 2017 3:36 pm

In 2015 Lf-ul era jucat cu plăcere.Acum nu prea se mai joacă lumea datorita schimbarilor care au avut loc,dacă nu esti in pas cu site-urile care apar esti practic 0,site-uri or să tot apară pentru ca este nevoie de bani.Nu contează cate sihastre are un srv sau ce fel de costume,ar trebui să se bage costumele care le plac playerilor si care sunt folositoare. De ce este nevoie de atâtea colorate?
Avatar utilizator
Level MT2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 358
Membru din: Lun Noi 21, 2016 1:37 pm

Mie Sep 20, 2017 3:40 pm

mie nu-mi place acum ca plm coaie eu dau in unu full aparare 2k spirit ala avand 38k pv ce plm sa fac eu la ala si alta chestie daca e unu full atac imi fu.te 1 critica pe spirit 25-26 k eu avand 28k mai imi da 1 skil si am picat iar eu nu apuc sa dau 1 skill e cel mai nasol sa vezi asta mai ales pe un server pvp in care doar donatorii au sanse de aia nu sunt playeri nu am alte adaugari
Avatar utilizator
Gokhan.LEGENDA
Jucător
Jucător
Mesaje: 8
Membru din: Lun Sep 18, 2017 5:13 pm

Mie Sep 20, 2017 4:29 pm

Joc de foarte mult serverul ăsta , am apucat şi 2015-le , şi eu sunt de aceeaşi părere , era mai frumos acum 2 ani , atunci nu se baza aşa mult pe donaţii , pe site-uri , şi aveai un motiv pentru care să joci pvp-urile , acum , foamea de bani , cum a spus şi Reme mai sus , a dus la distrugerea multor servere din România , totul se bazează acum pe donaţii , dacă nu donezi eşti pielea p**ii ( SCUZĂ-MI LIMBAJUL). Mi-aş dori să văd iar Lf-ul plin de waruri , de bătăi generale , map1 plin ...
Imagine
PvM Easy Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 601
Membru din: Mie Noi 11, 2015 10:31 pm
Oraş: Bucureşti
Status: El Pizdoso
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: TheAbyss

Mie Sep 20, 2017 4:35 pm

Dmg-ul de astazi este stricat rau de tot, costume naspa pe svr (Parerea mea e ca ar fi trebuit sa se opreasca la negru sau violet maxim) ... Daca ai un cont blindat si vine unul ce abia s-a apucat de server, il zbori dintr-o critica pe undă ce farmec mai are? În 2015 era svr full 500+ on, war uri zilnic... Aveai de unde sa te bati si de unde sa alegi.. Acum metinul a devenit un business.
Avatar utilizator
Metin2 2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 525
Membru din: Lun Iun 13, 2016 6:26 pm
Oraş: București
Status: Good girl ❤️
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Mie Sep 20, 2017 5:02 pm

Eu cred ca dmg ul strica cel mai mult serverul, ca de donatii... vorba aia, intra sutele en gros in cont. Dar si playerii care la scoala sunt catelusi si pe metin o ard in figuri i-)
Imagine
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mie Sep 20, 2017 5:10 pm

În 2015 îţi cumpărai un king cu 30 de accesorii :)) Acum, dacă ai 30 de accesorii în total eşti 0 :))
O poză din 2016
Imagine
Cine mai ştie acum de TomSiJerry? :))
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Level MT2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 358
Membru din: Lun Noi 21, 2016 1:37 pm

Mie Sep 20, 2017 6:17 pm

Jawwad scrie:În 2015 îţi cumpărai un king cu 30 de accesorii :)) Acum, dacă ai 30 de accesorii în total eşti 0 :))
O poză din 2016
Imagine
Cine mai ştie acum de TomSiJerry? :))
pe vremea aia daca aveai vip pet si dread te puteai considera titan acum daca nu ai macar 100 acc degeaba joci
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Mie Sep 20, 2017 8:13 pm

Salut, hai sa clarificam o treaba, deci inainte da, a fost foarte populat lf-ul, nu o sa uit vremurile acelea,
pe atunci ne chinuiam la o otravita etc etc.. adevarat, vremurile se schimba.
Mie unul nu mi-a placut atunci cand blue a renuntat la pachetul [VIP], era un + la donatii, nu inteleg cu ce incurca, dar in fine.De king nici nu mai spun, rosu + dread + pet+king inel+ acadea+ acc, faceai ceva, acuma cu un rosu nu prea faci multe,
doar sa rezisti atacurilor, nimic mai mult, parerea mea.Acuma ganditi-va, se lasa rosu dread pet si acc, se plictisea lumea.
La adaugarea negrelor, toti au vrut mai mult....mai mult.Ganditi-va daca le lasa asa, blue nu mai primea donatie, practic si cu eliminarea pachetului de tag, chiar deloc, si asa usor usor, a mai adaugat, lumea s-a lasat, adaugarea barbutului iarasi a fost o influenta negativa, pierzi, te lasi, te reapuci, joci putin si pana la urma urmei iarasi o sa pierzi si probabil ca da sau nu,
iarasi o sa te bagi pe lf respectiv daca contunui cu barbutu, iarasi o sa te lasi..
In fine, parerea mea este una buna de lf, indiferent cum e sau ce se v-a face pe viitor, tot pentru noi se face si pentru intretinerea proprie a servarului, si dmg-ul este unul cam mare, dar asta e lf, nu ai cum sau ce sa ii faci, asa ne-am obisnuit.
Acuma are un un tehnician, pe blue, acuma el depinde ce se v-a adauga/scoate, eu zic sa il incurajam in ceea ce face.
Pentru ca el a adus lf-ul aici, si fara el nu am fi ajuns aici.
Eu il sustin pe blue, si sa faca ce are de facut, pentru ca stiu ca oricare, ar fi fost in locul lui, cred ca ar proceda la fel, exceptand fapturile ca oamenii te critica, si nu prea te vorbesc de bine, pentru ca lumea asa e ea, vede doar raul, nu si binele.Si sa nu uitam de unde am plecat, in concluzie lf-ul este frumos la orice ora, nu doar 2015, 2016, 2017, a fost si v-a fi pentru mine, un sv cu adevarat special.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Închis