Buna ziua!

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Avatar utilizator
Metin2 Top Servers
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 417
Membru din: Lun Iul 17, 2017 12:01 pm
Oraş: Ploiest
Status: Javerutz
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Lun Noi 13, 2017 10:17 am

Buna ziua prin aces topic vreau sa va spun din propria experienta ca de acum incolo sa nu mai ajutati pe absolut nimeni cu nimic deoarece exista foarte multe clone, eu mi-am luat-o foarte frumos aseara de la un baiat care a copiat numele lui Jawwad. Ce vreau sa comunic echipei staff este ca nu inteleg absolut deloc de ce ei nu se implica in furtul itm-lor si doar la king. Daca e sa o luam asa la un barbut pe king daca bagam 2 smaralde si 2 freze si avem noroc putem obtine foarte usor un king. Intrebarea mea este cu ce e mai special un king pe care il poate obtine toata lumea in comparatie cu itm mele pierdute (100+ accesorii itm noi si cash). Singurul lucru pe care l-as dorii sa se schimbe ar fii:ori echipa staff sa inapoiezele itm inapoi celui pagubit ori ca furtul kingului sa se faca legala deoarece toata lumea il joaca la barbut si nu mi se pare ceva corect. Nu ma refer neaparat sa imi dea mie itm-mele inapoi mi-am luat-o asta e dar sunt sigur ca vor mai urma astfel de cazuri si nu ar trebuii sa ramana jucatorii nu itm banate pe contul celui ce a furat. Si de ce nu sunt ajutati playerii in legatura cu asta? Pana la urma unii poate au donat pentru itm alea si in fractiune de secunda sa raman fara.Atat am avut de zis astept parerile voastre salut.
Avatar utilizator
Aeldra Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 515
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 11:07 pm

Lun Noi 13, 2017 10:21 am

Seyra
PRO
Ai dreptate...
Imagine
Avatar utilizator
IcsCiocoEm
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Lun Oct 09, 2017 6:32 am

Lun Noi 13, 2017 10:34 am

IcsCiocoEm
Pro
Avatar utilizator
Aks
Jucător
Jucător
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 09, 2017 3:40 pm

Lun Noi 13, 2017 11:09 am

CONTRA
Avatar utilizator
1stCataLyN
Jucător
Jucător
Mesaje: 39
Membru din: Mie Noi 08, 2017 9:33 am
Oraş: Bucureşti
Status: NR1
Caracter: Războinic

Lun Noi 13, 2017 11:16 am

Cel mai ieftin king este 250 accesori cel de sura şi cel war ajunge undeva la 500 accesori. Cănd cineva caştigă la turneu un king normal că se bagă staff-ul că este căştigat de el.Chiar daca e şi cumpărat un king este important, ce ai facut tu aici este mai mult o propunere fiecare baga kingul la barbut pe cate iteme vrea ce să zic pentru iteme este destul de greu să se bage deci CONTRA
Avatar utilizator
Metin2 Top Servers
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 417
Membru din: Lun Iul 17, 2017 12:01 pm
Oraş: Ploiest
Status: Javerutz
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Lun Noi 13, 2017 11:19 am

1stCataLyN scrie:Cel mai ieftin king este 250 accesori cel de Sura şi cel war ajunge undeva la 500 accesori. Cănd cineva caştigă la turneu un king normal că se bagă staff-ul că este căştigat de el.Chiar daca e şi cumpărat un king este important, ce ai făcut tu aici este mai mult o propunere fiecare baga kingul la barbut pe cate iteme vrea ce să zic pentru iteme este destul de greu să se bage deci CONTRA
am zis ca echipa staff sa sa bage si in cazul itm-lor furat ca si kingu este tot un itm si sa fim sinceri jumate de server are king si nu au participat odata la pvp despre ce vorbim?
Avatar utilizator
International Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 331
Membru din: Vin Oct 13, 2017 7:28 pm
Oraş: Москва
Regat: Galben
Caracter: Ninja

Lun Noi 13, 2017 1:42 pm

Devv
Pro , ai dreptate.
https://www.youtube.com/watch?v=Fp0BScQSSvg
https://www.youtube.com/watch?v=pwEnW-rK8PQ
https://www.youtube.com/watch?v=5-9Wi6hbgZ4
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Lun Noi 13, 2017 2:38 pm

SUNT PRO ŞI ACUM A APĂRUT UNUL JAWWADPVP21 CARE CERE IAR ITEME :)) AL DRACU OBSEDAŢI
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
International Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 331
Membru din: Vin Oct 13, 2017 7:28 pm
Oraş: Москва
Regat: Galben
Caracter: Ninja

Lun Noi 13, 2017 2:55 pm

Jawwad scrie:SUNT PRO ŞI ACUM A APĂRUT UNUL JAWWADPVP21 CARE CERE IAR ITEME :)) AL DRACU OBSEDAŢI
ba i-am dat pm , credeam ca esti tu =)))))))))))))))
https://www.youtube.com/watch?v=Fp0BScQSSvg
https://www.youtube.com/watch?v=pwEnW-rK8PQ
https://www.youtube.com/watch?v=5-9Wi6hbgZ4
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Lun Noi 13, 2017 2:58 pm

Cu ce e diferit un king?
1. Kingul nu se obtine din item shop.
2. Poti sa ai si 1000 de accesorii dar sa nu gasesti un king de vanzare.
3. Sunt considerabil de putine la numar pe server. In consecinta, este considerat un item rar.

In plus, daca e asa usor sa obtii un king pe cum spui tu, de ce nu ai niciunul?
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Fnd
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 164
Membru din: Mar Ian 31, 2017 5:12 pm
Oraş: Tulcea
Status: Ok
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Lun Noi 13, 2017 7:43 pm

Fng
PRO
Avatar utilizator
Edy
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 192
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 8:42 am
Oraş: Vă astept in Iaşi să
Status: o dăm parte în parte.
Caracter: Războinic

Lun Noi 13, 2017 9:02 pm

CONTRA pentru legalizarea furturilor king.urilor.
PRO pentru implicarea staff.ului si la itemele furate. (nu numai la king.uri)
MT2 Private server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 01, 2017 5:34 pm
Oraş: Frankfurt, Germany
Status: Mon frère, mach kein Auge
Regat: Galben
Caracter: Războinic
Breaslă: [V.I.P]

Mar Noi 14, 2017 12:41 pm

Alin scrie:Buna ziua prin aces topic vreau sa va spun din propria experienta ca de acum incolo sa nu mai ajutati pe absolut nimeni cu nimic deoarece exista foarte multe clone, eu mi-am luat-o foarte frumos aseara de la un baiat care a copiat numele lui Jawwad. Ce vreau sa comunic echipei staff este ca nu inteleg absolut deloc de ce ei nu se implica în furtul itm-lor şi doar la king. Daca e sa o luam asa la un barbut pe king daca bagam 2 smaralde şi 2 freze şi avem noroc putem obtine foarte usor un king. Intrebarea mea este cu ce e mai special un king pe care il poate obtine toata lumea în comparatie cu iteme mele pierdute (100+ accesorii iteme noi şi cash). Singurul lucru pe care l-as dorii sa se schimbe ar fii:ori echipa staff sa inapoiezele iteme inapoi celui pagubit ori ca furtul kingului sa se faca legala deoarece toata lumea il joaca la barbut şi nu mi se pare ceva corect. Nu ma refer neaparat sa imi dea mie itm-mele inapoi mi-am luat-o asta e dar sunt sigur ca vor mai urma astfel de cazuri şi nu ar trebuii sa ramana jucatorii nu iteme banate pe contul celui ce a furat. şi de ce nu sunt ajutati playerii în legatura cu asta? Pana la urma unii poate au donat pentru iteme alea şi în fractiune de secunda sa raman fără.Atat am avut de zis astept parerile voastre salut.
Şi ieri şi-a făcut un cont cu JawwadPvP21. L-am şi întrebat pe Adelin dacă e el pentru că acea clonă mi-a cerut violetul cu motivul că al lui e pe şaman..
Avatar utilizator
Metin2 Top Servers
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 417
Membru din: Lun Iul 17, 2017 12:01 pm
Oraş: Ploiest
Status: Javerutz
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mar Noi 14, 2017 8:41 pm

[TM]Reaper scrie:Cu ce e diferit un king?
1. Kingul nu se obtine din item shop.
2. poţi sa ai şi 1000 de accesorii dar sa nu găseşti un king de vanzare.
3. Sunt considerabil de putine la numar pe server. în consecinta, este considerat un item rar.

în plus, daca e asa usor sa obtii un king pe cum spui tu, de ce nu ai niciunul?
Pentru ca nu donez sa am king pe un joc pentru ca nu sunt foarte bun la pvp si pentru ca nu ma preocupa kingu ma preocupa itm-le mele si am vazut ca majoritatea sunt pro la implicarea stafului la furt itm ce e asta nu am pierdut 10 -15 acc e o suma de 120 130 acc daca nu mai bine si la king e aceeasi chestie este tot 1 itm si sa fim sinceri jumate din cei care au king il au de la barbut sau cumparat cu itm castigate la barbut ceea ce eu nu fac sa joc barbut ca daca pierd numai am altele si din cauza acestor specimene pierde munca de 2-3 luni in a strange itm in fractiune de secunda
Avatar utilizator
mt2 pvm
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1314
Membru din: Dum Mar 26, 2017 2:13 pm
Regat: Galben
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mie Noi 15, 2017 10:54 am

Dori* , fi* , trebui* .
Panadol
PRO
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Top Servers
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 417
Membru din: Lun Iul 17, 2017 12:01 pm
Oraş: Ploiest
Status: Javerutz
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mie Noi 15, 2017 12:11 pm

Blue de ce inchizi topicuri fara nici un argument? De ce respingi o propunere pe care playerii o sustin si sunt de acord cu ea inteleg ca nu vrei sa inapoiezi itm dar macar ofera-ne un raspuns concret, nu doar "propunere respinsa"
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Mie Noi 15, 2017 4:06 pm

Buna ziua, in primul rand as dori sa-mi spuneti care este acea "jumatate de server" care detine king? Cred totusi ca exagerati drastic in momentul in care spuneti ca jumate dintre jucatori detin un king. Referitor la furtul itemelor, este fix decizia dvs. daca dati itemele sau nu. Nu va oblig nici eu, nici colegii mei si nimeni nu va poate obliga sa dati iteme lui X sau Y. Cei care isi fac clone, sunt sanctionati cu ban ip insa itemele dvs. nu pot fi recuperate din 2 motive: 1) Se intampla foarte frecvent ca dvs. sa veniti la noi tocmai dupa un reboot sau dupa stergerea logurilor. Noi in acel moment, nu mai putem face absolut NIMIC. 2) Aceasta actiune este supra solicianta pentru noi. Acces la loguri avem doar 2 sau 3 persoane. Daca am sta pentru fiecare item furat si am cauta si etc. ar aparea foarte multe comentarii privind discriminarea intre playeri. Pe playerul X de exemplu, l-ati ajutat sa-si recupereze itemele (pentru ca aveam log-uri) iar pe playerul Y nu l-ati ajutat (pentru ca nu aveam log-uri). Inteleg frustrarea privind furtul de iteme care pana la urma urmei aceste iteme sunt banii dvs. insa, nu vreau ca staff-ul sa fie implicat. King-ul este un item oferit de NOI, in cadrul evenimentului PvP. Pe langa acest fapt, este cel mai scump item din joc si este mult mai usor sa monitorizam acest item decat unul oarecare. Noi nu am incurajat si nu vom incuraja niciodata imprumutul itemelor. Acestea sunt proprietatea dvs. si decizia de a le impartii va priveste direct, cum am spus si mai sus nu va obligat nimeni sa dati si nici nu trebuie sa dati iteme. Concluzionand, nu sustin ideea ca STAFF-ul sa se implice in furtul de iteme.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Top Servers
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 417
Membru din: Lun Iul 17, 2017 12:01 pm
Oraş: Ploiest
Status: Javerutz
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mie Noi 15, 2017 9:20 pm

[SA]Kepe scrie:Buna ziua, în primul rand as dori sa-mi spuneti care este acea "jumătate de server" care detine king? Cred totusi ca exagerati drastic în momentul în care spuneti ca jumate dintre jucători detin un king. Referitor la furtul itemelor, este fix decizia dvs. daca dati itemele sau nu. Nu va oblig nici eu, nici colegii mei şi nimeni nu va poate obliga sa dati iteme lui X sau Y. Cei care isi fac clone, sunt sanctionati cu ban ip insa itemele dvs. nu pot fi recuperate din 2 motive: 1) Se întâmplă foarte frecvent ca dvs. sa veniti la noi tocmai după un reboot sau după stergerea logurilor. Noi în acel moment, nu mai putem face absolut NIMIC. 2) Aceasta actiune este supra solicianta pentru noi. Acces la loguri avem doar 2 sau 3 persoane. Daca am sta pentru fiecare item furat şi am cauta şi etc. ar aparea foarte multe comentarii privind discriminarea intre playeri. Pe playerul X de exemplu, l-ati ajutat sa-si recupereze itemele (pentru ca aveam log-uri) iar pe playerul Y nu l-ati ajutat (pentru ca nu aveam log-uri). Inteleg frustrarea privind furtul de iteme care pana la urma urmei aceste iteme sunt banii dvs. insa, nu vreau ca staff-ul sa fie implicat. King-ul este un item oferit de NOI, în cadrul evenimentului PvP. Pe langa acest fapt, este cel mai scump item din joc şi este mult mai usor sa monitorizam acest item decat unul oarecare. Noi nu am incurajat şi nu vom incuraja niciodata imprumutul itemelor. Acestea sunt proprietatea dvs. şi decizia de a le impartii va priveste direct, cum am spus şi mai sus nu va obligat nimeni sa dati şi nici nu trebuie sa dati iteme. Concluzionand, nu sustin ideea ca STAFF-ul sa se implice în furtul de iteme.
Da dar stafful sa se implice de la o anumita suma nu 10 15 acc gen 100 + si in ceea ce ma priveste cand am fost furat dupa nici 5 minute am dat pm la toti membrii staff online nu era mare greutate sa imi dea itm inapoi dura maxim 3 minute dar asta e :D
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Joi Noi 16, 2017 11:59 am

[SA]Kepe scrie:Buna ziua, în primul rand as dori sa-mi spuneti care este acea "jumătate de server" care detine king? Cred totusi ca exagerati drastic în momentul în care spuneti ca jumate dintre jucători detin un king. Referitor la furtul itemelor, este fix decizia dvs. daca dati itemele sau nu. Nu va oblig nici eu, nici colegii mei şi nimeni nu va poate obliga sa dati iteme lui X sau Y. Cei care isi fac clone, sunt sanctionati cu ban ip insa itemele dvs. nu pot fi recuperate din 2 motive: 1) Se întâmplă foarte frecvent ca dvs. sa veniti la noi tocmai după un reboot sau după stergerea logurilor. Noi în acel moment, nu mai putem face absolut NIMIC. 2) Aceasta actiune este supra solicianta pentru noi. Acces la loguri avem doar 2 sau 3 persoane. Daca am sta pentru fiecare item furat şi am cauta şi etc. ar aparea foarte multe comentarii privind discriminarea intre playeri. Pe playerul X de exemplu, l-ati ajutat sa-si recupereze itemele (pentru ca aveam log-uri) iar pe playerul Y nu l-ati ajutat (pentru ca nu aveam log-uri). Inteleg frustrarea privind furtul de iteme care pana la urma urmei aceste iteme sunt banii dvs. insa, nu vreau ca staff-ul sa fie implicat. King-ul este un item oferit de NOI, în cadrul evenimentului PvP. Pe langa acest fapt, este cel mai scump item din joc şi este mult mai usor sa monitorizam acest item decat unul oarecare. Noi nu am incurajat şi nu vom incuraja niciodata imprumutul itemelor. Acestea sunt proprietatea dvs. şi decizia de a le impartii va priveste direct, cum am spus şi mai sus nu va obligat nimeni sa dati şi nici nu trebuie sa dati iteme. Concluzionand, nu sustin ideea ca STAFF-ul sa se implice în furtul de iteme.
Dacă vă implicaţi pentru king ar trebui să vă implicaţi şi pentru iteme, pentru că king-ul este un item oferit de voi gratuit, iar pentru site trebuie să donezi. Nu zic să vă implicaţi la orice sumă de 1, 2, 5, 10 accesorii, dar totuşi când vine vorba de o sumă mai mare, in cazul lui Alin 100+ accesorii, ar trebui să vă implicaţi. Cum a spus şi Alin după 5 minute a dat şi el şi eu pm la majoritatea membrilor care erau online.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Top Servers
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 417
Membru din: Lun Iul 17, 2017 12:01 pm
Oraş: Ploiest
Status: Javerutz
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Joi Noi 16, 2017 9:18 pm

Jawwad scrie:
[SA]Kepe scrie:Buna ziua, în primul rand as dori sa-mi spuneti care este acea "jumătate de server" care detine king? Cred totusi ca exagerati drastic în momentul în care spuneti ca jumate dintre jucători detin un king. Referitor la furtul itemelor, este fix decizia dvs. daca dati itemele sau nu. Nu va oblig nici eu, nici colegii mei şi nimeni nu va poate obliga sa dati iteme lui X sau Y. Cei care isi fac clone, sunt sanctionati cu ban ip insa itemele dvs. nu pot fi recuperate din 2 motive: 1) Se întâmplă foarte frecvent ca dvs. sa veniti la noi tocmai după un reboot sau după stergerea logurilor. Noi în acel moment, nu mai putem face absolut NIMIC. 2) Aceasta actiune este supra solicianta pentru noi. Acces la loguri avem doar 2 sau 3 persoane. Daca am sta pentru fiecare item furat şi am cauta şi etc. ar aparea foarte multe comentarii privind discriminarea intre playeri. Pe playerul X de exemplu, l-ati ajutat sa-si recupereze itemele (pentru ca aveam log-uri) iar pe playerul Y nu l-ati ajutat (pentru ca nu aveam log-uri). Inteleg frustrarea privind furtul de iteme care pana la urma urmei aceste iteme sunt banii dvs. insa, nu vreau ca staff-ul sa fie implicat. King-ul este un item oferit de NOI, în cadrul evenimentului PvP. Pe langa acest fapt, este cel mai scump item din joc şi este mult mai usor sa monitorizam acest item decat unul oarecare. Noi nu am incurajat şi nu vom incuraja niciodata imprumutul itemelor. Acestea sunt proprietatea dvs. şi decizia de a le impartii va priveste direct, cum am spus şi mai sus nu va obligat nimeni sa dati şi nici nu trebuie sa dati iteme. Concluzionand, nu sustin ideea ca STAFF-ul sa se implice în furtul de iteme.
Dacă vă implicaţi pentru king ar trebui să vă implicaţi şi pentru iteme, pentru că king-ul este un item oferit de voi gratuit, iar pentru site trebuie să donezi. Nu zic să vă implicaţi la orice sumă de 1, 2, 5, 10 accesorii, dar totuşi când vine vorba de o sumă mai mare, în cazul lui Alin 100+ accesorii, ar trebui să vă implicaţi. Cum a spus şi Alin după 5 minute a dat şi el şi eu pm la majoritatea membrilor care erau online.
Adevarat
Închis