Vreo soluție??

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
Frayne
Jucător
Jucător
Mesaje: 6
Membru din: Dum Mai 08, 2016 9:29 pm

Sâm Iun 04, 2016 12:35 pm

Salut fraților,am o intrebare legata de pc.
Mouse-ul cand il mișc,defapt cursorul pe desktop se duce mai mult stânga/dreapta sus sau jos..
Întrebarea mea e..o fi mouse pad-u de vina? Mouse-ul are 1 săptămână,este un Razer.
Aștept păreri si soluții de la cei ce au mai pățit asta.


Vreau sa va spun ca am incercat solutia ta kasumi..si doar mi-a facut cursorul in metin sa se miste mai slow.
Fara mouse pad..parca e mai lejer,nu mai "fuge" asa de rapid,cred ca voi lua alt mouse pad dintr-o singura culoare,va multumesc de raspunsuri.
Ultima oară modificat Mar Iun 07, 2016 1:08 am de către Frayne, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Dum Iun 05, 2016 7:38 am

Salut! N-am mai patit asta ,am mouse cu 30 de lei nu 200 :)) ia mousepadul jos si vezi daca merge la fel. Daca merge la fel e problema de la mouse sau poti intra la Control Panel la setări mouse. Sper ca te-am ajutat
Avatar utilizator
Kasumi
Jucător
Jucător
Mesaje: 21
Membru din: Mar Apr 19, 2016 10:08 pm

Dum Iun 05, 2016 5:44 pm

Buna. Cred ca te pot ajuta cu problema ta. Te rog sa iesi din client, intri in folderul metinului > config > Use Software cursor ( aceasta optiune trebuie sa o debifezi ). Urmeaza pasii acestia, apoi lasa un reply cu rezultatul.


Cu multa stima si respect, Kasumi.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Lun Iun 06, 2016 7:30 pm

Salut, debifează: Use Software cursor
Imagine
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Vin Iun 10, 2016 12:38 am

TC
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis