Performanta scazuta in Windows 10.

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
Knox.
Începător
Începător
Mesaje: 70
Membru din: Mie Aug 31, 2016 3:24 pm

Lun Sep 05, 2016 3:52 pm

De curand am facut si eu upgrade la Windows 10 la indemnurile unui prieten,ca cica e rupere,merge orice joc,pfoa,distrugere..
O sa va las componentele mele mai jos:
Procesor Intel® Core™ i7-6700K, 4.0GHz, Skylake, 8MB, Socket 1151
Placa video ASUS GeForce GTX 1080 8GB DDR5X 256-bit
Sursa Seasonic M12II-620 EVO Edition Bronze 620W
Cooler CPU Deepcool GAMMAXX 300
Placa de baza ASUS Z170
Memorie HyperX FURY Black 8GB, DDR4, 2400MHz, CL15, 1.2V
O sa las si monitorul,carcasa,mouse-ul,tastatura:
Monitor LED Samsung 24", Full HD, D-Sub, HDMI, Negru, LS24F350FH
Carcasa Segotep Racing
Mouse gaming RAZER DeathAdder Chroma
Tastatura Razer BlackWidow


Am bagat destul de multi bani in acest PC si nu credeam ca ma va dezamagi..folosesc Windows 10 Pro 64 biti.
M-a dezamagit in CS GO,Metin2,Gta 5,Dishonored si NFS The Crew.
Daca stie cineva ceva sfaturi,sau ceva "tweak-uri" pentru Windows,as fi recunoscator :)

EDIT:Am uitat sa specific ceva,pe Windows 8.1 mergea totul perfect,dar incepuse sa faca figuri 8.1-ul asa ca am zis sa incerc 10-le.
Multumesc de raspuns,Russo!
Mai asteptam,poate cineva mai are vreo idee. :)
Apropo,un Windows 7 Home Premium ar fi mai mult decat suficient,Ultimate are multe chestii in plus,pe care eu personal nu le folosesc,e o combinatie intre Enterprise si Professional. :)

EDIT:Problema a fost remediata,ii multumesc lui Russo,am trecut pe Windows 7 Home Premium 64 de biti si totul merge uimitor,cer T/C :D
Ultima oară modificat Mar Sep 06, 2016 1:20 pm de către Knox., modificat de 3 ori în total.
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Lun Sep 05, 2016 4:55 pm

Salut, hai să-ţi zic eu ce să faci.
Lasă windows 10, 8.1 sau altele, bazează-te pe 7, ştii de ce ? 7 e mereu mai bun pentru jocuri, cel puţin mie îmi rulează cs 1.6 în 500 fps constant, şi am pc mai praf ca a tău, a tău e bun.
Ia-ţi un winndows 7 ultimate, instalează-l şi o să vezi diferenţa între jocuri.
Pe cs go n-am testat să văd cum merge că am placa video foarte slabă.. 512 mb:)) Oricum trebuie să-mi cumpăr şi eu alt pc cât de curând.
Fă ce ţi-am spus şi o să vezi diferenţa.
Windows 10 e mai mult pentru ăştia cu pc bun şi se foloseşte mai mult pentru video-uri d-astea să le editeze.. etc.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Mar Sep 06, 2016 6:24 pm

Topic închis.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Închis