Apofis si RbT AKA FURACIOSII SV-ULUI

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
Second Metin2LF
Începător
Începător
Mesaje: 82
Membru din: Vin Iul 08, 2016 6:03 pm

Lun Noi 07, 2016 6:22 pm

Deci , acest Apofis , mi-a cerut costumul portocaliu pe serverul PvP . Eu i l-am dat pentru ca a zis ca il vrea imprumut sa stea langa iubita lui Anne. Eu i l-am dat pentru ca stiam ca nu fura ( DOVADA CA I L-AM DAT --> ( Dupa negotul cu MaRy , a mers bine , i l-am dat , uitati-va la tot . ) ) .
Acum ce sa credeti , el imi cere 10 accesorii sa i-l dau ca as fi avut o datorie la RbT =]]] Dar tot RbT mi-a furat playboy in arahani . A zis ca-l da la barbut si nu l-a dat , a plecat . Am videoclip si acolo daca doriti .
Uitati-l pe acest "APOFIS" AKA verbul " A fura " ce-mi spune : --> . Pai bai lume , eu sa ies 10 accesorii pe minus ca am fost baiat cu Apofis si i-am imprumutat costumul ? =]]] Sa fim seriosi . Ei au fost mana-n mana de la inceput si asta si-au pus in cap ( eu sa-i dau portocaliul lui apofis iar acesta sa i-l dea lui rbt si sa spuna ca si cum l-ar fi furat rbt nu apofis . Dar uitati-va pe filmare , eu am zis sa nu-i dea portocaliul lui RbT , Apofis i l-a dat fara voia mea. =]] Asta e cand esti de treaba . )
Prin acest topic am vrut sa demonstrez la lume cat de furaciosi sunt acesti 2 indivizi .
Avatar utilizator
iCrissu
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Lun Noi 07, 2016 7:10 pm

Lun Noi 07, 2016 7:12 pm

Urat din partea voastra , ati complotat sa furati un costum , bravo voua ce sa spun :lol:

Arabule de tine stiam ca esti o zdreanta si furi , ca am patit'o pe pielea mea , de apofis nu stiam nimic , dar am aflat acum .

Naspa de voi sa furati niste pixeli pe un joc .
Avatar utilizator
Dolar222
Începător
Începător
Mesaje: 104
Membru din: Joi Oct 13, 2016 7:27 pm

Lun Noi 07, 2016 7:21 pm

Asa se ,,imbogateste,, Apofis asta cu KING pe el...Nu ai ce sa ii faci...Atata stie atata face. Dat fiind faptul ca acest costum a costat bani si ai si dovada ca ti-a fost furat, [GM]Diana ar putea face un minim efort sa fara dreptate...Dar mna...Dovada ca ,,greii,, cu KING pe ei sunt defapt niste jegosi! Topic inchis [GM]Diana...de lene sa faci dreptate... :o
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Lun Noi 07, 2016 7:27 pm

sebastian1111 scrie:Asa se ,,imbogateste,, Apofis asta cu KING pe el...Nu ai ce sa ii faci...Atata stie atata face. Dat fiind faptul ca acest costum a costat bani si ai si dovada ca ti-a fost furat, [GM]Diana ar putea face un minim efort sa fara dreptate...Dar mna...Dovada ca ,,greii,, cu KING pe ei sunt defapt niste jegosi! Topic inchis [GM]Diana...de lene sa faci dreptate... :o
Nu știu ce-nseamnă la tine lene, dar sunt sigură că astea sunt acuzații nefondate. Ți-aș recomanda să nu-ți mai fie ție lene și să citești regulamentul, că altfel te sancționez conform lui. Am răspuns clar la reclamație, cu toate că puteam zice-n scârbă: nu ne implicăm, tc.
Regulamentul se aplică pentru orice jucător, și pentru staff. Eu nu m-am abătut și nici nu mă voi abate vreodată de la el. Doar în cazul în care este implicată o armură king se oferă suport. Ăsta e regulamentul, iar reclamația a fost soluționată.
Avatar utilizator
Konishua
Începător
Începător
Mesaje: 100
Membru din: Mie Iul 27, 2016 8:54 pm

Lun Noi 07, 2016 7:29 pm

iCrissu scrie:Urat din partea voastra , ati complotat sa furati un costum , bravo voua ce sa spun :lol:

Arabule de tine stiam ca esti o zdreanta si furi , ca am patit'o pe pielea mea , de apofis nu stiam nimic , dar am aflat acum .

Naspa de voi sa furati niste pixeli pe un joc .

Bye RbT si Apofis, zbor placut :lol:
---------------------------------------------------------------------
Doamne ce doamne
Avatar utilizator
Dolar222
Începător
Începător
Mesaje: 104
Membru din: Joi Oct 13, 2016 7:27 pm

Lun Noi 07, 2016 7:35 pm

Daca baiatul are dovada clara ca i s-a furat site-ul care COSTA 125 LEI ar trebui schimbata aceasta ,,regula,, care este total absurda in astfel de situatii...Dar daca asta inseamna dreptate atunci nu stiu ce sa mai zic...
Avatar utilizator
Second Metin2LF
Începător
Începător
Mesaje: 82
Membru din: Vin Iul 08, 2016 6:03 pm

Lun Noi 07, 2016 8:02 pm

Asta este . Eu am fost prost ca am avut incredere . Dar totusi eu am dovezi clare , ar trebui schimbata acea regula . Zic si eu , voi faceti cum vreti . Pe orice alt metin , de exemplu chiar si Metin2 Ro , aceasta fapta s-ar fi pedepsit cu BAN PERMANENT . Dar ... asta este .
Avatar utilizator
Second Metin2LF
Începător
Începător
Mesaje: 82
Membru din: Vin Iul 08, 2016 6:03 pm

Lun Noi 07, 2016 10:37 pm

Apofis scrie:Ți-am zis că o să vezi ăla inapoi când dai 10 accesorii care le aveai de dat lu rbt nu mai plânge pe forum și fă pe pisica cuminte că ești o ***** cu 2 fețe te-a bătut rbt la barbut pe 10 acc și ai ieșit , roata asta se mai intoarce. ;)

Deci , asta cu barbutu si 10 acc este o minciuna . eu nu am dat barbut cu el fara gm . chiar daca as fi dat , eu ti-am dat tie costumul nu lui . deci , daca tu crezi ca eu mint , astept impreuna cu toti de aici dovada ca eu nu i-am dat 10 accesorii . Apropo , sa zicem ca este ca voi , va dau 10accesorii sa fac pomana ca maine , pe 8 noiembrie , este ziua mea . deci va dau 10 accesorii , imi dati costumul inapoi ?
Avatar utilizator
Allecs
Jucător
Jucător
Mesaje: 46
Membru din: Joi Mai 05, 2016 10:02 pm

Lun Noi 07, 2016 11:18 pm

Second Metin2LF scrie:
Apofis scrie:Ți-am zis că o să vezi ăla inapoi când dai 10 accesorii care le aveai de dat lu rbt nu mai plânge pe forum și fă pe pisica cuminte că ești o ***** cu 2 fețe te-a bătut rbt la barbut pe 10 acc și ai ieșit , roata asta se mai intoarce. ;)

Deci , asta cu barbutu si 10 acc este o minciuna . eu nu am dat barbut cu el fara gm . chiar daca as fi dat , eu ti-am dat tie costumul nu lui . deci , daca tu crezi ca eu mint , astept impreuna cu toti de aici dovada ca eu nu i-am dat 10 accesorii . Apropo , sa zicem ca este ca voi , va dau 10accesorii sa fac pomana ca maine , pe 8 noiembrie , este ziua mea . deci va dau 10 accesorii , imi dati costumul inapoi ?
Second Metin2LF scrie:
Acum ce sa credeti , el imi cere 10 accesorii sa i-l dau ca as fi avut o datorie la RbT =]]] Dar tot RbT mi-a furat playboy in arahani . A zis ca-l da la barbut
Second te incurci in minciuni.. Parca ai zis ca nu ai jucat barbut fara GM si mai sus ce ai zis?
RbT e om serios, i-am dat 50 lei paysafe primul pentru violet si la dat dupa.
Avatar utilizator
Second Metin2LF
Începător
Începător
Mesaje: 82
Membru din: Vin Iul 08, 2016 6:03 pm

Lun Noi 07, 2016 11:42 pm

Allecs scrie:
Second Metin2LF scrie:
Apofis scrie:Ți-am zis că o să vezi ăla inapoi când dai 10 accesorii care le aveai de dat lu rbt nu mai plânge pe forum și fă pe pisica cuminte că ești o ***** cu 2 fețe te-a bătut rbt la barbut pe 10 acc și ai ieșit , roata asta se mai intoarce. ;)

Deci , asta cu barbutu si 10 acc este o minciuna . eu nu am dat barbut cu el fara gm . chiar daca as fi dat , eu ti-am dat tie costumul nu lui . deci , daca tu crezi ca eu mint , astept impreuna cu toti de aici dovada ca eu nu i-am dat 10 accesorii . Apropo , sa zicem ca este ca voi , va dau 10accesorii sa fac pomana ca maine , pe 8 noiembrie , este ziua mea . deci va dau 10 accesorii , imi dati costumul inapoi ?
Second Metin2LF scrie:
Acum ce sa credeti , el imi cere 10 accesorii sa i-l dau ca as fi avut o datorie la RbT =]]] Dar tot RbT mi-a furat playboy in arahani . A zis ca-l da la barbut
Second te incurci in minciuni.. Parca ai zis ca nu ai jucat barbut fara GM si mai sus ce ai zis?
RbT e om serios, i-am dat 50 lei paysafe primul pentru violet si la dat dupa.

Nu ma incurc in minciuni , am zis clar ca am jucat o mana la arahani si daca am vazut ca nu mi-a dat itemul nu am mai dat . Si aia cu rbt e om serios ... hmm . nu prea cred . daca vrei dovada , iBeatrice este o victima de-a lui , i-a furat rosu si turban . Si de fiecare data cand vorbeam confa cu el imi zicea ca a furat cate ceva . Pe filmare se vede clar . No coment ! :D
Avatar utilizator
Metin2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 688
Membru din: Vin Oct 14, 2016 11:53 am

Mar Noi 08, 2016 2:02 am

" 2. Echipa nu răspunde de itemele pierdute sau furate decât în cazul în care este implicat o armură rege (King). "
Ma bucur ca te-am lamurit.
Avatar utilizator
Second Metin2LF
Începător
Începător
Mesaje: 82
Membru din: Vin Iul 08, 2016 6:03 pm

Mar Noi 08, 2016 7:41 am

MidnightLove scrie:" 2. Echipa nu răspunde de itemele pierdute sau furate decât în cazul în care este implicat o armură rege (King). "
Ma bucur ca te-am lamurit.

Deja eram lamurit si pana sa fac topicul ! Am facut topicul mai mult sa vada toti ce oameni sunt acesti indivizi .
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Joi Noi 10, 2016 6:56 pm

Topic închis.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Închis