S-a ajuns prea departe.

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
Metin2 Hard
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 437
Membru din: Lun Dec 19, 2016 12:34 am

Mie Mar 29, 2017 12:11 am

Încep acest topic prin a spune că nu vreau să provoc certuri, neplăceri sau lucruri de gen, dar consider că s-a ajuns prea departe. Și aici mă refer și la metodele prin care i se face ”publicitate” acestui băiat, dar și datorită comportamentului său și lipsei de atenție. Da, și eu am râs de el, am făcut mișto, l-am batjocorit și într-adevar poate că o merită dar deja se exagerează în privința acestor lucruri și nu cred că este deloc ok pentru nimeni. El se simte prost, iar noi ne pierdem timpul încercând să găsim metode pentru a-l face de râs, iar din câte văd cu cât mai multă atenție i se acordă, cu atat se crede mai superior. N-am făcut topicul ăsta să fac pe cineva de râs, să acuz și după cum știți, fiecare are propria opinie pe care are dreptul să și-o expuna. Nu mă gândeam să postez ceva pe forum despre asta, nici să reclam (lucru pe care nu l-am făcut în viața mea pentru ca nu văd rostul) și nici să judec. Am făcut topicul în speranța că poate se va înceta cu toate lucrurile astea. Nebunaticus, dacă vezi asta, să știi că nu ești cu nimic mai presus dacă înjuri, dacă îți ”revendici” chat-ul sau daca jignești, și crede-ma că nici eu nu aș fi făcut atâta tam-tam daca pur și simplu îți vedeai de treaba ta. Nu e nevoie să înjuri după fiecare set, fie pierdut, fie câștigat, să chemi tot serverul pentru că arunci iteme când de fapt vrei atenție, iar apoi să îi pui să scrie pe chat ”**** Allexa” pentru un accesoriu. Așa îți câștigi tu prietenii? Dacă da, îmi pare rău și de tine, dar și de ei. Nu ți-o spun în nume de rău dar ar fi cazul să te potolești și să îți vezi de treburile tale. E adevărat că ne amuzăm dar totul are o limită și cred că asta a fost depășită de mult. Și ca să lămurim faza cu șoapta și să arât penibilitatea de care dai dovadă și motivele pentru care trebuie să încetezi, uite ss-uri.
Imagine
Imagine
Acum să trec la partea a doua. Am văzut că modurile de a-l batjocori pe Nebunaticus nu s-au limitat doar la metin. Am văzut că au apărut pagini de facebook, clipuri pe youtube, chiar și site-uri. Da, într-adevăr, la început a fost amuzant, toată lumea a râs, etc. Dar deja și asta a devenit penibil, deja e enervant să vezi cum este făcut de râs și câtă atenție primește. În plus, v-ați gândit că poate îl deranjează, deși nu recunoaște? Dacă ați fi fost în locul lui, cum v-ați fi simțit? Eu una nu cred că bine. Este absolut firesc să existe certuri pe un joc, în realitate, oriunde.. dar nu vă gândiți că totul s-a ajuns mult prea departe? A apărut până și o poza cu Nebunaticus (fie el, sau nu) care a ajuns peste tot. Poate nu este el, el așa a zis și poate are dreptate. De ce nu dă skype, fb, poze cu el? Poate nu vrea să-și dea date personale pe un joc. Nu este obligat, este alegerea fiecăruia. Și chiar dacă e el, asta e, nu noi alegem cum ne naștem, frumoși sau urâți. Fiecare persoană are norocul ei, nu poți schimba cum arăți sau cine ești, însă nu contează aspectul cât contează personalitatea și modul în care îi tratezi pe cei din jurul tău. Chiar dacă el nu se poartă chiar ok, poate ar face-o dacă n-ar mai fi luat atâta peste picior așa că zic să îi dați o șansă.
Și ca să termin această discuție pe care am cam lungit-o, dar am vrut sa spun tot ce am de spus, chit că am deranjat pe cineva, pentru că așa e, cu toții avem opinii și percepții diferite asupra lucrurilor, dacă și voi credeți că s-a ajuns mult prea departe, eu zic să ștergeți site-urile, facebook-urile cu Nebunaticus și ce mai aveți voi, iar tu Nebunaticus, dacă citești asta, ar trebui să îți schimbi comportamentul. Nimeni nu ar avea absolut nimic cu tine dacă nu ai batjocori la rândul tău, ci ai trata cu indiferență și dacă nu ai da dovadă superioritate. Nici eu nu am fost un îngeraș, mi-am bătut joc de el în toate felurile, și poate nu mă credeți dar m-am săturat până peste cap de tot ce se întâmplă. Sper să nu-mi întelegeți mesajul în mod greșit. E doar o parere și după cum am zis, nimeni nu e obligat să fie de acord cu mine. Îmi asum toate criticile primite în urma acestui topic și sper că m-am făcut înțeleasă.
EDIT : Ca să fiu mai clară și directa, recomand celor ce au făcut paginile etc să le șteargă:)
Allexa
Ultima oară modificat Mie Mar 29, 2017 11:09 am de către Metin2 Hard, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
PaipherX
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Sâm Mar 25, 2017 9:04 am

Mie Mar 29, 2017 12:17 am

Noi oamenii spre deosebire de animale ,avem discernământ.Ne hotaram singuri soarta .El si-a hotarat-o pe a lui,dar bineinteles ca asta se poate schimba daca vrea si nu e nimic special la el ,ca nu e singuru care se crede,,zeu".
Avatar utilizator
daNNyw0wN1
Jucător
Jucător
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mar 28, 2017 11:22 pm

Mie Mar 29, 2017 12:18 am

Vreau sa incep cu un lucru '' Nebunaticus '' acesta ar trebuii sanctionat , pune playeri de prin map1 sa ma injure pe mine pe SelleRoyall si pe Allexa si le zice ca le da site dar minte ...
Acestia o fac , iar el se increde
Acest 'urecheat ' deja exagereaza , uitati-va la limbajul lui de pe joc si luati masuri , eu iau 24h sau 48h ca zic doar o injuratura minuscula , iar el ne injura pe toti si ne face in toate felurile si nu primeste nici o sanctiune
Cred ca Allexa are dreptate , acesta deja exagereaza si trebuie sanctionat (K1llAllNoobs)
Avatar utilizator
Pro69
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 159
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 12:07 am
Status: Indiferenţă-ntotdeauna.
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Mie Mar 29, 2017 12:23 am

Hmh,frumos :">
Dar după cum ştii şi tu şi chiar şi restul persoanelor ce-l iau în batjocură,n-o fac degeaba,ci pentru insulte .
Nu prea ai cum să interzici chestia asta cuiva,în prezent să încerci să vorbeşti cu frumosu' asupra unui subiect "delicat" ca acesta,nu rezolvi nimic,având în vedere că Nebunaticus înjură tot ce prinde.

#attraction
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Mie Mar 29, 2017 12:25 am

Mereu i-am vazut pe cei care batjocoresc pe cineva mai prosti decat victimele lor. Daca vrei sa faci o gluma, fa-o la nivel de gluma, nu la nivel de batjocora. Avand in vedere ca voi ati inceput sa va luati de el, mi se pare normal sa faca asa, se apara singur, toti ati face la fel. Ochi pentru ochi, dinte pentru dinte, data viitoare stati in banca voastra si nu va mai bateti joc de el. ;)
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
Metin2 Hard
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 437
Membru din: Lun Dec 19, 2016 12:34 am

Mie Mar 29, 2017 12:32 am

PaipherX scrie:Noi oamenii spre deosebire de animale ,avem discernământ.Ne hotaram singuri soarta .El si-a hotarat-o pe a lui,dar bineinteles ca asta se poate schimba daca vrea si nu e nimic special la el ,ca nu e singuru care se crede,,zeu".
Într-adevăr, dar pe ceilalți nu e pus accentul atât de mult. Nebunaticus e practic batjocorit. Poate-și va schimba comportamentul
daNNyw0wN1 scrie:Vreau sa incep cu un lucru '' Nebunaticus '' acesta ar trebuii sanctionat , pune playeri de prin map1 sa ma injure pe mine pe SelleRoyall si pe Allexa si le zice ca le da site dar minte ...
Acestia o fac , iar el se increde
Acest 'urecheat ' deja exagereaza , uitati-va la limbajul lui de pe joc si luati masuri , eu iau 24h sau 48h ca zic doar o injuratura minuscula , iar el ne injura pe toti si ne face in toate felurile si nu primeste nici o sanctiune
Cred ca Allexa are dreptate , acesta deja exagereaza si trebuie sanctionat (K1llAllNoobs)
Nu e vorba de sanționare aici. N-am făcut topicul ăsta ca să fie cineva sancționat, pentru că altfel îl făceam la ”Reclamații playeri”. L-am făcut pt a-mi spune părerea despre tot ce se întâmplă, și nu este vina doar a lui aici. Ci și vina celor ce râd de el în ultimul hal.
Pro69 scrie:Hmh,frumos :">
Dar după cum ştii şi tu şi chiar şi restul persoanelor ce-l iau în batjocură,n-o fac degeaba,ci pentru insulte .
Nu prea ai cum să interzici chestia asta cuiva,în prezent să încerci să vorbeşti cu frumosu' asupra unui subiect "delicat" ca acesta,nu rezolvi nimic,având în vedere că Nebunaticus înjură tot ce prinde.

#attraction
Tocmai de asta spun că și el ar trebui să-și schimbe comportamentul, și noi cei care-l batjocorim.
Shady scrie:Mereu i-am vazut pe cei care batjocoresc pe cineva mai prosti decat victimele lor. Daca vrei sa faci o gluma, fa-o la nivel de gluma, nu la nivel de batjocora. Avand in vedere ca voi ati inceput sa va luati de el, mi se pare normal sa faca asa, se apara singur, toti ati face la fel. Ochi pentru ochi, dinte pentru dinte, data viitoare stati in banca voastra si nu va mai bateti joc de el. ;)
Îți dau mare dreptate, dar sincer, nici el nu este ușă de biserică. E vina tuturor aici, și a lui dar și a celor ce râd de el
Imagine
Avatar utilizator
iJoshua
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mar 29, 2017 12:15 am

Mie Mar 29, 2017 12:35 am

Începeți sa va gândiți la binele vostru, la starea voastră de bine când intrați pe acest joc, voi alegeți cu cine vorbiți cu cine aveți anturaje și cum va desfășurați activitatea pe acest joc,nu vă lăsați afectați de ceea ce se întâmpla in jurul vostru, cine va pune sa-l băgați in seama.. sunt persoane care au anumite probleme acasă.. in familie, de sănătate.. cu probleme in ceea ce privește învățământul.. și-și expun problemele pe jocuri, site-uri de socializare, poate acest copil nu are parte de atenție acasă.. din partea părinților, v-ați gândit? Și își găsește "liniștea" și atenția necesară aici, fie ea pozitivă sau negativă.. nu poți schimba obiceiurile unor persoane, felul lor de-a fii.. dacă voia cu adevărat sa schimbe ceva.. acest Nebunaticus lua măsuri dacă era afectat de reproșurile altor playeri, schimba caracterul, își atribuia alt nume pentru a juca, pentru a scapă de aceste probleme, dar uitați ca nu a luat nici-o măsura, semne ca-i place.. ignorați-l, nu va mai lăsați afectați, toate cele bune și-ti apreciez postarea Allexa, ai punctat foarte bine unele aspecte, numai bine.
Avatar utilizator
Metin2 Hard
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 437
Membru din: Lun Dec 19, 2016 12:34 am

Mie Mar 29, 2017 1:01 am

iJoshua scrie:Începeți sa va gândiți la binele vostru, la starea voastră de bine când intrați pe acest joc, voi alegeți cu cine vorbiți cu cine aveți anturaje și cum va desfășurați activitatea pe acest joc,nu vă lăsați afectați de ceea ce se întâmpla in jurul vostru, cine va pune sa-l băgați in seama.. sunt persoane care au anumite probleme acasă.. in familie, de sănătate.. cu probleme in ceea ce privește învățământul.. și-și expun problemele pe jocuri, site-uri de socializare, poate acest copil nu are parte de atenție acasă.. din partea părinților, v-ați gândit? Și își găsește "liniștea" și atenția necesară aici, fie ea pozitivă sau negativă.. nu poți schimba obiceiurile unor persoane, felul lor de-a fii.. dacă voia cu adevărat sa schimbe ceva.. acest Nebunaticus lua măsuri dacă era afectat de reproșurile altor playeri, schimba caracterul, își atribuia alt nume pentru a juca, pentru a scapă de aceste probleme, dar uitați ca nu a luat nici-o măsura, semne ca-i place.. ignorați-l, nu va mai lăsați afectați, toate cele bune și-ti apreciez postarea Allexa, ai punctat foarte bine unele aspecte, numai bine.
Adevărat, să sperăm că or să ia toți sau majoritatea inițiativa asta, și mulțumesc. :)
Imagine
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mie Mar 29, 2017 3:59 am

S-a exagerat groaznic ,nu pot sa zic ca nu am ras la glume/video ,mai ales la video "nebunaticus la vanat" chiar acum m-a bufnit rasu :)))) e prea penal video dar totusi s-a intrecut cu gluma ,pagini de facebook,video pe YT etc etc. Inteleg ca e prost si redus mintal cu replica lui idioata "Gura pe chatul meu" ,vorba pe care a luat-o de alt prost swagDivin ca numai ala zicea asta ,dar ce vede la om face si maimuta crezand ca pare mai important,nu tin partea nimanui dar cateodata mi-e mila de el cu toate ca numai joc lf mai intru sa mai citesc pe aici. Toate cele bune.
Avatar utilizator
Gravity
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 163
Membru din: Sâm Dec 17, 2016 9:38 am

Mie Mar 29, 2017 8:52 am

Dă-l în **** mea că singur și-o caută.
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Mie Mar 29, 2017 9:59 am

Nu-i tin partea lui Nebunaticus,nu tin partea nimanui..dar mi se face josnic sa iei o poza de pe net,si sa spui ca este X persoana.
Ganditi logic,omu' ala nu v-a dat facebook/skype/whatsapp,de unde aveti voi poza?
Nu e nimeni obligat sa va dea date de contact,nici eu nu-mi dau facebook-ul,ma rezum doar la skype,e alegerea mea si nimeni nu mi-o poate schimba,e simplu.Fiecare alege ce face cu viata lui.
Imagine
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Mie Mar 29, 2017 10:07 am

Eu personal nu am nimic cu "urechiatul", dar daca tu ai facut acest topic sa opresti chestiile care le pătimește acel baiat este degaba.El începe de cele mai multe ori, face asta doar sa atragă atenția, asa s-a facut el cunoscut noi fiind anonimi, care jucam de cand e serverul.El merita sa fie bataia de joc al lf-ului pana învăța sa se controleze, ai dreptate s-a cam exagerat cu site-uri sau cu posturi pe facebook, totuși este un joc si s-a ajuns sa se faca misto in mod excepțional si de viata lui privată, sincer imi pare rau pentru el, dar isi merită soarta din cauza gurii, gura bate curul.
Imagine
Avatar utilizator
PaipherX
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Sâm Mar 25, 2017 9:04 am

Mie Mar 29, 2017 10:10 am

Nelvin scrie:Nu-i tin partea lui Nebunaticus,nu tin partea nimanui..dar mi se face josnic sa iei o poza de pe net,si sa spui ca este X persoana.
Ganditi logic,omu' ala nu v-a dat facebook/skype/whatsapp,de unde aveti voi poza?
Nu e nimeni obligat sa va dea date de contact,nici eu nu-mi dau facebook-ul,ma rezum doar la skype,e alegerea mea si nimeni nu mi-o poate schimba,e simplu.Fiecare alege ce face cu viata lui.
E amuzant cand iti vin copii si zic ,,penalule/penalo de ce nu dai facebook ca esti urata/urat nu ? "
Nu inteleg de ce te-ai expune pe o comunitate asa mare in care 80% sunt copii si se comentează la orice si la cel mai mic defect doar ca nu te suporta.
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Mie Mar 29, 2017 10:58 am

PaipherX scrie:
Nelvin scrie:Nu-i tin partea lui Nebunaticus,nu tin partea nimanui..dar mi se face josnic sa iei o poza de pe net,si sa spui ca este X persoana.
Ganditi logic,omu' ala nu v-a dat facebook/skype/whatsapp,de unde aveti voi poza?
Nu e nimeni obligat sa va dea date de contact,nici eu nu-mi dau facebook-ul,ma rezum doar la skype,e alegerea mea si nimeni nu mi-o poate schimba,e simplu.Fiecare alege ce face cu viata lui.
E amuzant cand iti vin copii si zic ,,penalule/penalo de ce nu dai facebook ca esti urata/urat nu ? "
Nu inteleg de ce te-ai expune pe o comunitate asa mare in care 80% sunt copii si se comentează la orice si la cel mai mic defect doar ca nu te suporta.
Ai dreptate,plus ca poza aia sunt 95% sigur ca am vazut-o la un clip pe youtube,ceva meme la un tip ce facea gaming,facea ceva roast asupra rusilor si a pus poza aia ca meme.
Imagine
Avatar utilizator
xS3xMachine
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 190
Membru din: Lun Noi 28, 2016 3:52 pm
Oraş: -
Status: -
Breaslă: 1SkillDown

Mie Mar 29, 2017 12:10 pm

Nu este doar vina lui ca sa ajuns pana aici, dar el poate sa fac pasul sper a indrepa lucrurile. Daca si-ar schimba limbajul si comportamentul pe server, nu s-ar mai afirmat nici pe chat, lucrurile s-ar revolva de la sine, in schimb, el in fiecare seara are activitate.
Cu privire la pagini de facebook, clipuri pe youtube, chiar și site-uri, sunt facute din lipsa de ocupatie; o persoana serioasa nu si-ar pierde timpul cu asa ceva.Parerea mea este ca batjocoresc doar numele pe care acest baiat il foloseste pe metin, nu are nici o legatura cu viata lui personala; cati stim care e numele lui adevarat sau date de contact reale(inclusiv skype si facebook), nu mai zic de poze??? :?:
Sa se aplice regulamtul pentru limbaj.
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Hard
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 437
Membru din: Lun Dec 19, 2016 12:34 am

Mie Mar 29, 2017 2:04 pm

xS3xMachine scrie:Nu este doar vina lui ca sa ajuns pana aici, dar el poate sa fac pasul sper a indrepa lucrurile. Daca si-ar schimba limbajul si comportamentul pe server, nu s-ar mai afirmat nici pe chat, lucrurile s-ar revolva de la sine, in schimb, el in fiecare seara are activitate.
Cu privire la pagini de facebook, clipuri pe youtube, chiar și site-uri, sunt facute din lipsa de ocupatie; o persoana serioasa nu si-ar pierde timpul cu asa ceva.Parerea mea este ca batjocoresc doar numele pe care acest baiat il foloseste pe metin, nu are nici o legatura cu viata lui personala; cati stim care e numele lui adevarat sau date de contact reale(inclusiv skype si facebook), nu mai zic de poze??? :?:
Sa se aplice regulamtul pentru limbaj.
Totuși, aceste lucruri îl pot afecta, chiar dacă nu o arata. Nu știm ce e in capul lui. Eu am propus o inițiativa. Acum depinde de fiecare persoana dacă vrea sa ia parte la ea sau sa continue așa
Imagine
Avatar utilizator
PaipherX
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Sâm Mar 25, 2017 9:04 am

Mie Mar 29, 2017 2:33 pm

Oricum vor fi multe persoane care degeaba le zici sa nu mai atace o persoana ,unii sunt atat de nebuni in a face rau altora încât se excita ca animalele din cauza lipsei de viata socială.
Avatar utilizator
iMjioo
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Dum Mar 05, 2017 3:57 pm

Mie Mar 29, 2017 4:16 pm

e de treaba ma NEbunaticus, numai ca metinu e plin de copii prosti care se supara din orice chestie, nu e ca si cum pe mine nu ma injura astia de toti ****** neamului si mistocarie agresiva cand le spun ca populatia fara buletin sa'-o stearga la scoala :))))) Dar admir initiativa ta Allexa :)
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Dum Apr 02, 2017 3:05 pm

Topic închis!
Închis