STAFF-UL

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Chinezu
Începător
Începător
Mesaje: 68
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:07 pm

Dum Apr 23, 2017 6:43 pm

Il vad mereu pe domnul Kidde ca "glumeste" asa cum zice el pe chat cu playerii , canta manele , isi face de cap sa zicem . In schimb are n reclamatii si nimeni nu face nimic ba din contra se baga Reaper asta iar sa-i ia apararea, eu nu inteleg un lucru daca acest asa zis helper face parte din staff de ce sloboz nu este si el serios ? de ce nu isi face treaba ca un helper ? de ce trebuie sa cante el manele pe chat ? ce impresii isi fac playerii de el ? Normal ca are atatea reclamatii pentru ca playerii nu sunt prosti si vad si ei ca acest "helper" defapt nu e un helper nu se comporta ca un helper , nu face decat sa atraga atentia playeriilor printr-un comportament negativ. Sa nu-i mai aduc aminte ca ne jucam a/p si am primit o provocare de la o fata pe care el o placea "spune pe chat ca eu sunt sefa ta" cand a vazut asta in secunda doi a fost acolo unde ne jucam noi doar ca sa vezi tu doamne sa imi ceara mie socoteala de ce zic eu ca ea e "sefa mea" ? Bineinteles ca asa cum a venit la fel a si a plecat iar a doua a zis a venit cu niste scuze gen : scuze man pentru ieri m-am imbatat , n-am stiut ce fac.
Poftim cultura , exemplu de helper :
Nu stiu dar cred ca ar fi momentul ca cei mai mari din STAFF sa faca ceva in privinta asta ori un remove ori sa-l traga de urechi ca nu se poate asa. Ne batem joc de playeri ;)
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Rodnia
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 237
Membru din: Joi Aug 04, 2016 11:31 am
Status: Only God Can Judge Me
Regat: Roşu
Caracter: Sura

Dum Apr 23, 2017 6:54 pm

Astazi oamenii din staff mi au facut o gramada de nervi. In primul rand nu inteleg de ce acest helper face ce vrea pe chat, canta manele, agata samance toata ziua, se baga in toate discutiile, frate nimeni nu e nevoit sa iti asculte caterinca, manelele in fiecare zi. Daca tu vrei sa glumesti cu cineva fa o in privat omule, ai pm, skype, cate retele de socializare nu ai, toata ziua te vad ca canti la o samanca prin map1 si mai patetic dupa mai scrii ca si agati samance. De ceva timp doar asta iti este activitatea si cand mai aud pe unii ca iti faci treaba....In al doilea rand, nu inteleg de ce Reaper te tot apara la toata reclamatiile facute de playeri si mai si spune ca sunt inutile, frate, un om are dreptul sa isi spuna ce nu ii convine la tine, nu vii tu mare smecher ca faci parte din staff si spui ca este o reclamatie inutila, si nu doar la o reclamatie la mai multe ! Daca te uiti la reclamatii echipa o sa vezi cam 10 reclamatii doar pentru Kidde micul lautar din beci. Daca faceti parte din staff comportati va ca atare, daca nu eu sincer nu va vad rostul in echipa !
Imagine Imagine
Avatar utilizator
barcelona04
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 211
Membru din: Joi Sep 29, 2016 9:04 am

Dum Apr 23, 2017 8:20 pm

Ba coitze,cum pla mea vr sa se comporte pe un joc? E serios in momentele importante , nu cand e seara si sta si el cu amicii sa zicem langa un copac cu o muzicuta etc,doar nu studiaza fizica cuantica sa fie serios in orice moment,mai da o in masa,daca o face in exces sunt eu PRO dar daca se intampla odata la nu stiu cat timp atunci nu,dar sta si el sa se relaxeze,ca poate omu vine obosit de la munca/scoala ce are el
Avatar utilizator
ExuL
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Joi Ian 05, 2017 2:05 am

Dum Apr 23, 2017 8:42 pm

In primult rand este un [H]=Helper nu un [GM]=GameMaster,in al doilea rand e si el tot om are dreptul de a glumi si de a fi "nebunatic",in al treilea rand nu isi face treaba filmati si postati pe forum! Asta este un topic banal "canta manele pe chat" Ce ar trebui sa faca? doar sa stea on? atata timp cat isi face meseria nu asta conteaza,repet daca nu si-o face filmati si facetii o reclamatie!
Avatar utilizator
Siried
Începător
Începător
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Apr 15, 2017 4:28 pm

Dum Apr 23, 2017 9:31 pm

Dacă ai o problemă cu el, poți să îți faci o reclamație la secțiunea Reclamații Echipa.Intradevăr, glumește,cântă.Dar, mereu în momentele importante este serios.Helperii nu sunt roboti, aceștia au tot dreptul să glumească.
Chinezu
Începător
Începător
Mesaje: 68
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:07 pm

Dum Apr 23, 2017 9:32 pm

Siried scrie:Dacă ai o problemă cu el, poți să îți faci o reclamație la secțiunea Reclamații Echipa.Intradevăr, glumește,cântă.Dar, mereu în momentele importante este serios.Helperii nu sunt roboti, aceștia au tot dreptul să glumească.
N-am nicio problema personala cu el cer doar sa isi faca treaba asa cum trebuie ;)
Imagine
Avatar utilizator
Efes
Începător
Începător
Mesaje: 94
Membru din: Joi Mar 23, 2017 10:33 pm

Dum Apr 23, 2017 11:24 pm

In momentele importante , cum ar fi acordarea notelor pentru evenimentul de paste , am vazut cat de serios a fost . Aamina cu sfidarea aia are nota 7 , ca a fost amuzanta . Eu cu compunerica mea am luat 8. Diferenta mica intre mine si Aamina . Dar acesta este nivelul lui de intelegere . Atat a vazut el pana la varsta asta .
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Lun Apr 24, 2017 1:28 pm

Chiar nu ii mai vad rostul lu kidde in echipa staff
Avatar utilizator
SShimozu
Jucător
Jucător
Mesaje: 38
Membru din: Vin Feb 03, 2017 9:36 pm

Lun Apr 24, 2017 1:32 pm

El făcea pe metin că are copil la 18 ani şi soţie dar el stă şi agaţă pe metin şamance. BĂI OMULE EŞTI PENIBIL =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Avatar utilizator
LeeDamassy
Începător
Începător
Mesaje: 112
Membru din: Joi Feb 04, 2016 8:35 pm

Lun Apr 24, 2017 2:30 pm

Oricum a devenit un obicei sa faci minim o reclamatie cuiva din staff. In opinia mea,Kidde isi face treaba bine,mai bine decat au facut-o alti helperi. Ca glumeste,canta etc e partea a 2-a.
Avatar utilizator
Metin2 Top
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 578
Membru din: Vin Mar 11, 2016 7:15 pm

Lun Apr 24, 2017 11:11 pm

Acest topic instigă ceartă între playerii

Topic Closed!
Închis