Ghid ninja lame.

Aici ajung toate subiectele care încalcă regulamentul forumului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Lun Ian 25, 2016 4:03 pm

Salut astăzi m-am gândit sa fac un ghid ninja lame pentru cei care nu stiu.
Status: Full VIT/STR/DEX restu INT
Bonusuri:
ARMURA: 3k PV 15 sabie/2 maini/pumnal 20% farmec
3k PV 15 sabie/pumnal 50 atac 10% absorbtie si 20% farmec
PUMNALE: 12 DEX/STR 10 critica/patrundere/semi oameni
PIETRE: War ninja sura/saman
War/ninja/sura farmec si critica
SCUT: 12 DEX/STR 10 semi oameni 15 blocare corporal si imun
CERCEI: De preferabil sunt cei cu STR dar daca doriti puteti folosi si cu DEX desi nu-i prea recomand.
La accesorii nu va mai scriu ca la prosti ca stiti cum sa vi le faceti de generala sau 1-1. Ce e mai esential sunt armura(de1-1) pumnalele(bonusuri/pietre la 1-1) si scutul. Cam atât sper ca v-am ajutat o sa mai revin cu un ghid sura BM.
O zi buna!
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Lun Feb 01, 2016 7:45 am

Kurebayashi scrie:Omule, îţi dai seama că ai făcut cel mai penibil ghid posibil? Ai greşit toate bonusurile, pe pumnale nu se joacă cu critică cu pătrundere sau cu putere şi dex :)) .
Dacă nu ai experienţă în ninja mai bine nu postezi ghiduri pentru această rasă.
Eu l-am postat cum joc eu de 4 ani cu bonusurile astea pe ninja. Am încercat sa ajut. Fiecare joaca in stilul lui. Niciodată sau foarte rar o sa vezi 2 playeri de aceeasi părere in alegerea bonusurilor itemelor.
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Lun Feb 01, 2016 7:57 am

Kurebayashi scrie:Omule, îţi dai seama că ai făcut cel mai penibil ghid posibil? Ai greşit toate bonusurile, pe pumnale nu se joacă cu critică cu pătrundere sau cu putere şi dex :)) .
Dacă nu ai experienţă în ninja mai bine nu postezi ghiduri pentru această rasă.
Prietene fiecare joacă cu ce bonusuri ştie că dă mai bine, de exemplu eu joc cu bonusuri pe lame dex str, hh, crtic, farmec sau dex, vit, hh, critic, farmec.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Lun Feb 01, 2016 12:06 pm

Kurebayashi scrie:
xRussoN1 scrie:
Kurebayashi scrie:Omule, îţi dai seama că ai făcut cel mai penibil ghid posibil? Ai greşit toate bonusurile, pe pumnale nu se joacă cu critică cu pătrundere sau cu putere şi dex :)) .
Dacă nu ai experienţă în ninja mai bine nu postezi ghiduri pentru această rasă.
Prietene fiecare joacă cu ce bonusuri ştie că dă mai bine, de exemplu eu joc cu bonusuri pe lame dex str, hh, crtic, farmec sau dex, vit, hh, critic, farmec.
M-am exprimat greşit în postul de mai sus, dar nu e corect acest ghid pentru că:
1) Nu este complet, ai uitat să precizezi şi ce brăţară se foloseşte.
2) Bonusurile sunt greşite, adică absorbire pv e total inutil.
3) Ai uitat să spui şi cum se fac iteme 1v1 pentru că sunt esenţiale deoarece îţi oferă viteză atac în plus şi asta e un mare avantaj.
4) Ai uitat cum se fac cerceii 1v1 pentru că îţi oferă rezistenţă otravă şi din nou, acesta e un mare avantaj.
Omule am scris clar ca nu fac si la accesorii. Cred ca orice prost stie ce bratara sa folosească si bonusuri..
Avatar utilizator
NLA
Începător
Începător
Mesaje: 90
Membru din: Sâm Feb 20, 2016 3:24 pm

Lun Feb 29, 2016 4:26 pm

Mie unul nu-mi place acest stil de joc pe ninja, dar cum ati zis si voi , fiecare joaca cu stilul lui propriu.
Avatar utilizator
Easy Metin2 PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 303
Membru din: Sâm Noi 28, 2015 3:06 pm

Mie Mar 02, 2016 4:39 pm

Topic Closed!
Închis