Ghid Lycan

Aici ajung toate subiectele care încalcă regulamentul forumului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
Player Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 248
Membru din: Sâm Aug 05, 2017 12:10 pm

Vin Aug 25, 2017 2:31 am

Salutare baieti, am vazut ca aici este un ghid de aproape toate rasele , asa ca m - am gandit sa fac un ghid lycan,sa le completam pe toate. Inainte sa fiti CONTRA acestui ghid din cauza '' lycan'' ganditi-va ca si el face tocmai din 2013 parte din metin si trebuie sa ne obisnuim cu el, ( pentru cine mai joaca oficiale , si unele private cunoscute) Sa incepem:
Mai intai de toate o sa va explic skilurile :
Sufletul Lupului Rosu : Acesta ar trebui sa fie prima alegere la cresterea unui lycan. Acesta pe la P cu full int ajunge si la 950 atac +. Acesta scade apararea oponentului , adica a dumneavoastra, si ceva foarte important in PvP , armura oponentului este ignorata, adica poate sa iti dea si un dmg foarte mare uneori indiferent ca ai full colti/pumnal , depinde pe ce svr jucati.
Sufletul Lupului Indigo: Acesta creste viteza de atac, poate fii folosit pe membrii, si are o sansa de eschiva foarte buna ( adica oponentul poate rata skillul) acesta nu creste expunerea la paguba,deci nu e nevoie sa il lasati m1 precum iuresul de exemplu.
Sfasie: Acesta este skillul ''vedeta'' la lycan acesta da X3 damage simplu nu trebuie sa stii o smecherie sau sa fii bun cum e la rulantul de la ninja, pe langa ca ofera x3 damage acesta da si 20% critica si bonus de arma ( sangerare,un fel de otrava doar ca nu exista iteme impotriva ei, cum e la otrava papuci de bronz,bratara de aur)
Dintii lupului: Acest skill are o animatie FENOMENALAAAAA dar totusi , ofera 20% critica si are un damage foarte bun
Saritura Lupului : Acest skill trebuie facut ultimul deoarece are cel mai mare damage dintre toate skillurile la lycan doar ca la P , si pana il faci P dureaza destul de mult
Acum o sa vorbim de status:
INT = Primu dus la full , acesta nu da damage skillurilor , dar ajuta foarte mult la sufletul rosu, ofera mai ceva ca o aura sau un tais
VIT= Acesta creste aparare,viata si creste atac, cum creste str la war ,ninja
DEX=Creste atac foarte foarte mult, si ofera damage skillurilor
STR=Ajuta doar la sfasie,si ajuta foarte foarte putin la damage, decat sa puneti str mai bine puneti otrava , zic si eu.
Cam atat cu acest ghid , nu am explicat de iteme / tactica nu are rost , si nici nu cred ca va fii adaugat pe PvP - uri , a fost doar o introducere despre el, pentru cei ce mai joaca OFICIAL.
ATENTIE: Lycanu e SUPER MEGA ULTRA diferit cel de pe PRIVATE fata de cel cu Pvp - uri. De exemplu Dintii Lupului pe private poate fii prins x2 insa cel de pe ro il poti prinde x2 iti arata animatia ca si cum l-ai prinde x2 dar damageul se pune o data.Si statusul e diferit , acolo str creste atac, vit nu si multe altele.Cam asta fost , bafta
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Vin Aug 25, 2017 2:34 am

Ai fost sancţionat cu un avertisment.
Topic arhivat.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis