Ghid ninja lame

Aici ajung toate subiectele care încalcă regulamentul forumului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Mie Iul 13, 2016 7:20 pm

Salut, astazi o sa va prezint modul meu de a construii un ninja lame optim.
Inainte de toate, cand intrati pe caracter, trebuie sa ramaneti level 104 pentru cateva minute, timp in care veti reseta statusul in jur de 12 ori, pana veti avea maximul de 5302 puncte de pv (Se formeaza *Bugul pv).Apoi faceti nivel 105, alegeti skillurile si le aranjati. ~Foarte util este sa aveti buton-ul de combo atasat la o tasta numerica pentru a-l putea activa/dezactiva in duel~. Statusul ideal este 95 vitalitate, 95 putere, 95 dexteritate & 43 inteligenta. Acum sa incepem cu itemele, iar la sfarsit va voi prezenta tactica mea.
Setul universal :
-Cutite (Pietre war-ninja-sura)
Bonusuri : 12 dex, 12 putere, 10 semi-om, 10 critica, 10 patrunzatoare
-Armura (Pietre graba-eschiva-pitulare)
Bonusuri : 3000 pv, 15 sabie, 15 pumnal, 15 sageti, 15 doua-maini/15 clopot
-Scut (Preferabil tigru ~anti-ninja)
Bonusuri : 12 dex, 12 putere, 10 semi-om , 10 blocare corporala & imun la necunostinta
-Casca
Bonusuri : 10 semi-om, 15 magie, 8 otravire, 8 viteza de atac, 8 evitare sageti
-Cercei (Smarald > evoluati din cercei cristal)
Bonusuri : 10 semi-om, 15 sabie, 15 pumnal, 15 sageti, 15 doua-maini/15 clopot
-Bratara
Bonusuri : 3000 pv, 10 semi-om, 15 magie, 10 patrunzatoare, 10 absortie pv
-Papuci
Pantofi Quilin-Bonusuri : 3000 pv, 15 sabie, 15 pumnal, 15 sageti, 15 doua-maini/15 clopot
Cizme de Piele-Bonusuri : 3000 pv, 15 sabie, 15 pumnal, 15 doua-maini, 15 clopot/10 critica
-Colier
Bonusuri : 3000 pv, 15 sabie, 15 pumnal, 15 sageti, 15 doua-maini/15 clopot

Seturi 1-1 :
-Cutite (Pietre rasa,critica,patrunzatoare)
Bonusuri: 12 vitalitate, 12 dex, 10 semi-om, 10 critica, 10 patrunzatoare
-Armura (Pietre graba,eschiva,vitalitate ~In cazul armurii set sageti, pietre graba,pitulare,vitalitate~)
Bonusuri: 3000 pv, 15 aparare (15 sabie/15 pumnal/15 sageti/15 doua-maini/15 clopot/15 evantai), 20 viteza farmecului, 50 valoarea atacului, 15 reflectare corporala
-Scut
Bonusuri: 12 vitalitate, 12 dex, 10 semi-om, 10 blocare corporala, imun la necunostinta
-Casca
Bonusuri : 10 semi-om, 15 magie, 8 otravire, 8 viteza de atac, 30 regenerare pv (In cazul setului anti-sageti, regenerarea pv se inlocuieste cu 8 evitare sageti)
-Cercei (Smarald > evoluati din cercei cristal)
Bonusuri : 10 semi-om, 15 aparare (15 sabie/15 pumnal/15 sageti/15 doua-maini/15 clopot/15 evantai), 20 viteza de miscare, 8 rezistenta la otrava ~al 5-lea bonus este lasat liber, nu conteaza ce pica~
-Bratara
Bratara suflet cristal-Bonusuri: 3000 pv, 10 semi-om, 15 magie, 10 patrunzatoare, 10 absortie pv
:!:**Bratara aur- Bonusuri : 3000 pv, 10 semi-om, 15 magie, 10 patrunzatoare, 10 absortie pv
-Papuci
Pantofi Quilin-Bonusuri : 3000 pv, 15 aparare (15 sabie/15 pumnal/ 15 sageti/ 15 doua-maini/ 15 clopot/ 15 evantai), 10 critica, 8 viteza de atac, 8 blocare
Cizme de Piele (Doar la setul sageti) : 3000 pv, 10 critica, 8 viteza de atac, 8 blocare, 8 evitare sageti
-Colier
Bonusuri : 3000 pv, 15 aparare (15 sabie/15 pumnal/15 sageti/15 doua-maini/15 clopot/15 evantai), 10 critica, 30 regenerare pv, 8 blocare
~Pentru a nu va baza doar pe skilluri, ca sa invatati o tactica optima, cutitele sunt recomandate a fi lasate in stadiul de neinsufletite~

Tactica (***Intr-un duel vs ninja lama): Oponentul are mereu tendinta de a o lua la stanga la inceputul duelului. In cazul acesta, voi o veti lua la dreapta, veti activa combo si veti incepe sa dati hituri pana cand adversarul intra in hitul vostru. Cand acesta cade pe jos, dezactivati combo si in mijlocul hiturilor apasati S, apoi din nou W, ca ultimele hituri sa fie primite de adversar si acesta sa intre in bug hit. Daca reusiti si nu sunteti blocati, da-ti-i un x3 cu pas. Daca nu sunteti siguri, ezitati si limitati-va la x2. In cazul in care adversarul se departeaza, activati combo si dati hituri in gol pana il doborati. In cazul in care acesta se retrage sa dea nor, dati si voi nor si folosesti o miscare de fata-spate ( apasati tasta W o secunda, apoi tasta S 2 secunde, si tot asa pana cand adversarul incepe sa dea hituri. cand incepe sa dea hituri, apropiati-va, activati combo, dati hituri tinand apasat pe S dar cu grija sa apasati W destul de devreme pentru ca adversarul sa primeasca ultimele hituri si sa fie daramat. Niciodata nu dati atac fulger/ambuscada cand sunteti de la departare, deoarece este un foarte mare risc de a fi prinsi in bug hit. Ambuscada se da doar in mijlocul unui set de hituri, iar atacul fulger la sfarsitul acestuia, pentru a arunca adversarul. Foarte important :!:: Nu folositi niciodata auto, riscul de a fi prinsi in bug hit este enorm in cazul in care nu dati duel cu un incepator. Mai puteti incepe cu nor, daca sunteti la o distanta sigura de adversar, pentru a nu fii prinsi in hituri. Dupa ce dati nor, continuati cu tactica explicata anterior.
:!: In cazul in care suspectati ca adversarul vrea sa dea rulant, inainte de a cadea, apasati atac fulger/nor otravitor pentru a ramane in picioare, iar la sfarsitul rulantului dati hituri pentru a prinde adversarul in bug.
Acesta este stilul meu de a construii un ninja lame optim, de a face seturile si de a juca in duelele vs ninja lame. Sper ca va fi de ajutor. Multa bafta, ningeacilor!
~P.S: Numele unui ninja trebuie sa fie simplu, nu foarte complicat :lol: Recomand numele japoneze/chinezesti/koreene :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Daca am omis ceva in acest ghid, va rog sa imi spuneti in comentarii si voi revenii cu un edit. Salve!
*=Bugul pv nu este in definitie chiar un bug. Cand resetezi statusul, punctele maxime de pv se schimba. La level 104, variaza intre 4428 si 5302. Statusul trebuie resetat pana se atinge valoarea 5302 ~In jur de 12 resetari~.
**= Bratara de aur (level 22) este foarte utilizata in duelele ninja vs ninja deoarece scade sansa de a da o lovitura critica cu 20% si in acest mod duelul nu va fi bazat pe noroc ~Majoritatea ningeacilor care stiu sa joace bine cer folosirea bratarii de aur in duel~
***=Majoritatea jucatorilor apartinand rasei ninja dau duel doar cu rasa respectiva.



Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.


Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana

Website:

http://metin2lf.ro/
Ultima oară modificat Joi Iul 14, 2016 1:26 pm de către PvM Hard Metin2, modificat de 14 ori în total.
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Mie Iul 13, 2016 7:21 pm

Frumos ghid, felicitari pentru munca depusa, NR1 ningeak :lol:
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Mie Iul 13, 2016 7:22 pm

Dokita scrie:Frumos ghid, felicitari pentru munca depusa, NR1 ningeak :lol:
Multumesc, ma simt mai bine cand stiu ca munca imi este apreciata si sunt de ajutor. :lol:



Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Ultima oară modificat Mie Iul 13, 2016 7:27 pm de către PvM Hard Metin2, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Mie Iul 13, 2016 7:24 pm

HamatoYoshi scrie:
Dokita scrie:Frumos ghid, felicitari pentru munca depusa, NR1 ningeak :lol:
Multumesc, ma simt mai bine cand stiu ca munca imi este apreciata si sunt de ajutor. :lol:



Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Orcine merita sa fie apreciat pentru munca lui proprie.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Avatar utilizator
NinjaPvP69lei
Jucător
Jucător
Mesaje: 48
Membru din: Vin Iun 24, 2016 1:23 am

Joi Iul 14, 2016 10:40 am

HamatoYoshi scrie:Salut, astazi o sa va prezint modul meu de a construii un ninja lame optim.
Inainte de toate, cand intrati pe caracter, trebuie sa ramaneti level 104 pentru cateva minute, timp in care veti reseta statusul in jur de 12 ori, pana veti avea maximul de 5302 puncte de pv (Se formeaza *Bugul pv).Apoi faceti nivel 105, alegeti skillurile si le aranjati. ~Foarte util este sa aveti buton-ul de combo atasat la o tasta numerica pentru a-l putea activa/dezactiva in duel~. Statusul ideal este 95 vitalitate, 95 putere, 95 dexteritate & 43 inteligenta. Acum sa incepem cu itemele, iar la sfarsit va voi prezenta tactica mea.
Setul universal :
-Cutite (Pietre war-ninja-sura)
Bonusuri : 12 dex, 12 putere, 10 semi-om, 10 critica, 10 patrunzatoare
-Armura (Pietre graba-eschiva-pitulare)
Bonusuri : 3000 pv, 15 sabie, 15 pumnal, 15 sageti, 15 doua-maini/15 clopot
-Scut (Preferabil tigru ~anti-ninja)
Bonusuri : 12 dex, 12 putere, 10 semi-om , 10 blocare corporala & imun la necunostinta
-Casca
Bonusuri : 10 semi-om, 15 magie, 8 otravire, 8 viteza de atac, 8 evitare sageti
-Cercei (Smarald > evoluati din cercei cristal)
Bonusuri : 10 semi-om, 15 sabie, 15 pumnal, 15 sageti, 15 doua-maini/15 clopot
-Bratara
Bonusuri : 3000 pv, 10 semi-om, 15 magie, 10 patrunzatoare, 10 absortie pv
-Papuci
Pantofi Quilin-Bonusuri : 3000 pv, 15 sabie, 15 pumnal, 15 sageti, 15 doua-maini/15 clopot
Cizme de Piele-Bonusuri : 3000 pv, 15 sabie, 15 pumnal, 15 doua-maini, 15 clopot/10 critica
-Colier
Bonusuri : 3000 pv, 15 sabie, 15 pumnal, 15 sageti, 15 doua-maini/15 clopot

Seturi 1-1 :
-Cutite (Pietre rasa,critica,patrunzatoare)
Bonusuri: 12 vitalitate, 12 dex, 10 semi-om, 10 critica, 10 patrunzatoare
-Armura (Pietre graba,eschiva,vitalitate ~In cazul armurii set sageti, pietre graba,pitulare,vitalitate~)
Bonusuri: 3000 pv, 15 aparare (15 sabie/15 pumnal/15 sageti/15 doua-maini/15 clopot/15 evantai), 20 viteza farmecului, 50 valoarea atacului, 15 reflectare corporala
-Scut
Bonusuri: 12 vitalitate, 12 dex, 10 semi-om, 10 blocare corporala, imun la necunostinta
-Casca
Bonusuri : 10 semi-om, 15 magie, 8 otravire, 8 viteza de atac, 30 regenerare pv (In cazul setului anti-sageti, regenerarea pv se inlocuieste cu 8 evitare sageti)
-Cercei (Smarald > evoluati din cercei cristal)
Bonusuri : 10 semi-om, 15 aparare (15 sabie/15 pumnal/15 sageti/15 doua-maini/15 clopot/15 evantai), 20 viteza de miscare, 8 rezistenta la otrava ~al 5-lea bonus este lasat liber, nu conteaza ce pica~
-Bratara
Bratara suflet cristal-Bonusuri: 3000 pv, 10 semi-om, 15 magie, 10 patrunzatoare, 10 absortie pv
:!:**Bratara aur- Bonusuri : 3000 pv, 10 semi-om, 15 magie, 10 patrunzatoare, 10 absortie pv
-Papuci
Pantofi Quilin-Bonusuri : 3000 pv, 15 aparare (15 sabie/15 pumnal/ 15 sageti/ 15 doua-maini/ 15 clopot/ 15 evantai), 10 critica, 8 viteza de atac, 8 blocare
Cizme de Piele (Doar la setul sageti) : 3000 pv, 10 critica, 8 viteza de atac, 8 blocare, 8 evitare sageti
-Colier
Bonusuri : 3000 pv, 15 aparare (15 sabie/15 pumnal/15 sageti/15 doua-maini/15 clopot/15 evantai), 10 critica, 30 regenerare pv, 8 blocare
~Pentru a nu va baza doar pe skilluri, ca sa invatati o tactica optima, cutitele sunt recomandate a fi lasate in stadiul de neinsufletite~

Tactica (***Intr-un duel vs ninja lama): Oponentul are mereu tendinta de a o lua la stanga la inceputul duelului. In cazul acesta, voi o veti lua la dreapta, veti activa combo si veti incepe sa dati hituri pana cand adversarul intra in hitul vostru. Cand acesta cade pe jos, dezactivati combo si in mijlocul hiturilor apasati S, apoi din nou W, ca ultimele hituri sa fie primite de adversar si acesta sa intre in bug hit. Daca reusiti si nu sunteti blocati, da-ti-i un x3 cu pas. Daca nu sunteti siguri, ezitati si limitati-va la x2. In cazul in care adversarul se departeaza, activati combo si dati hituri in gol pana il doborati. In cazul in care acesta se retrage sa dea nor, dati si voi nor si folosesti o miscare de fata-spate ( apasati tasta W o secunda, apoi tasta S 2 secunde, si tot asa pana cand adversarul incepe sa dea hituri. cand incepe sa dea hituri, apropiati-va, activati combo, dati hituri tinand apasat pe S dar cu grija sa apasati W destul de devreme pentru ca adversarul sa primeasca ultimele hituri si sa fie daramat. Niciodata nu dati atac fulger/ambuscada cand sunteti de la departare, deoarece este un foarte mare risc de a fi prinsi in bug hit. Ambuscada se da doar in mijlocul unui set de hituri, iar atacul fulger la sfarsitul acestuia, pentru a arunca adversarul. Foarte important :!:: Nu folositi niciodata auto, riscul de a fi prinsi in bug hit este enorm in cazul in care nu dati duel cu un incepator. Mai puteti incepe cu nor, daca sunteti la o distanta sigura de adversar, pentru a nu fii prinsi in hituri. Dupa ce dati nor, continuati cu tactica explicata anterior.
Acesta este stilul meu de a construii un ninja lame optim, de a face seturile si de a juca in duelele vs ninja lame. Sper ca va fi de ajutor. Multa bafta, ningeacilor!
~P.S: Numele unui ninja trebuie sa fie simplu, nu foarte complicat :lol: Recomand numele japoneze/chinezesti/koreene :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Daca am omis ceva in acest ghid, va rog sa imi spuneti in comentarii si voi revenii cu un edit. Salve!
*=Bugul pv nu este in definitie chiar un bug. Cand resetezi statusul, punctele maxime de pv se schimba. La level 104, variaza intre 4428 si 5302. Statusul trebuie resetat pana se atinge valoarea 5302 ~In jur de 12 resetari~.
**= Bratara de aur (level 22) este foarte utilizate in duelele ninja vs ninja deoarece scade sansa de a da o lovitura critica cu 20% si in acest mod duelul nu va fi bazat pe noroc ~Majoritatea ningeacilor care stiu sa joace bine cer folosirea bratarii de aur in duel~
***=Majoritatea jucatorilor apartinand rasei ninja dau duel doar cu rasa respectiva.



Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Felicitari pentru munca depusa!
Avatar utilizator
Easy Metin2 PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 303
Membru din: Sâm Noi 28, 2015 3:06 pm

Joi Iul 14, 2016 11:48 am

Felicitari pentru ghid.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Joi Iul 14, 2016 1:14 pm

Un ghid bun, dar nu ai spus nimic despre cum să întorci rulantul. Ai spus că atacul fulger se dă la sfârşitul duelului? Fulgerul se dă mai mereu pe la mijloc sau chiar început, când adversaul dă rulant ca să rămâi în picioare şi să poţi să-l întorci. Poţi să-l întorci şi cu norul.
In cazul in care acesta se retrage sa dea nor, dati si voi nor
Dacă este foarte aproape de tine poţi să mergi şi sa-l iei în hituri şi aia e, nu e necesar să dea şi respectivul nor când dă şi adversarul.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Joi Iul 14, 2016 1:23 pm

Jawwad scrie:Un ghid bun, dar nu ai spus nimic despre cum să întorci rulantul. Ai spus că atacul fulger se dă la sfârşitul duelului? Fulgerul se dă mai mereu pe la mijloc sau chiar început, când adversaul dă rulant ca să rămâi în picioare şi să poţi să-l întorci. Poţi să-l întorci şi cu norul.
In cazul in care acesta se retrage sa dea nor, dati si voi nor
Dacă este foarte aproape de tine poţi să mergi şi sa-l iei în hituri şi aia e, nu e necesar să dea şi respectivul nor când dă şi adversarul.
Am spus ca atacul fulger se da la sfarsitul unui set de hituri, nu la sfarsitul duelului. Cat despre intorsul rulantului, am uitat, voi revenii cu un edit, multumesc pentru atentie.
HamatoYoshi scrie:Ambuscada se da doar in mijlocul unui set de hituri, iar atacul fulger la sfarsitul acestuia, pentru a-l arunca pe adversar


Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Joi Iul 14, 2016 3:20 pm

Haraotic scrie:Bravo !
Multumesc!




Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Avatar utilizator
presTo
Jucător
Jucător
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iul 14, 2016 3:04 pm

Joi Iul 14, 2016 3:38 pm

Multumesc! Chiar e de folos.
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Joi Iul 14, 2016 3:45 pm

presTo scrie:Multumesc! Chiar e de folos.
Cu placere, sper ca te va ajuta.




Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Avatar utilizator
Solana Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 218
Membru din: Joi Iun 09, 2016 9:51 pm

Joi Iul 14, 2016 4:36 pm

Bravo!
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Joi Iul 14, 2016 5:39 pm

Bravo.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Vin Iul 15, 2016 11:10 am

Topic Closed.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Închis