[GHID]Creare topic & Cum postam un print

Aici ajung toate subiectele care încalcă regulamentul forumului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
Metin2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 688
Membru din: Vin Oct 14, 2016 11:53 am

Sâm Oct 29, 2016 3:28 am

Salutare tuturor !

In acest ghid as dorii sa va arat cum puteti creea un topic si cum puteti posta un print.

CREARE TOPIC :
1.) Pentru a creea un topic, aveti nevoie de un cont pe site-ul official Metin2LastFight si sa fiti logat pe respectivul cont. ACESTA este panoul pe care va puteti loga si creea un cont.

2.) Daca vreti sa deschideti un topic la o anumita rubrica, trebuie sa intrati in ea si sa apasati pe "Topic Nou".

3.) Dupa ce ati intrat in rubrica dorita si dupa ce ati dat click pe "Nou Topic, trebuie sa completati spatiile libere ( Subiect si Body ). Dupa ce ati terminat de completat tot, trebuie sa dati pe "SALVARE" pentru ca discutia sa fie postata si sa se salveze.

4.)GATA. Am creeat un nou topic ! :D

.......................................................................................................................................................................................................................
************************************************************************************************************

CUM POSTAM UN PRINT :
Varianta I ( sub forma de link ) :

1.) Intram pe site-ul de upload: www.imageshack.us ( sau oricare altul, tot de upload poze )

2.) Uploadam poza dorita.

3.) Copiem link-ul.

4.) Dupa ce copiem link-ul, intram site-ul official Metin2 Privat: Chaos.

5.) Acum, intram in FORUM, selectam rubrica dorita, intram in ea, dam click pe "New Topic".

6.) Dupa ce ati intrat, completati titlul, completati campul ''BODY'', apoi puneti link-ul in el.

7.) GATA :)

..........................................................................................
.......................................................................................................................................................................................................................
************************************************************************************************************

CUM PUTEM FACE UN PRINT :
Ca sa puteti face un print, apasati tasta "Print Screen | SysRq".

Sunt 2 variante de a face un print !
Varianta I :

1.)Dupa ce ati apasat tasta "Print Screen | Sys Rq", mergeti in locatia unde a-ti salvat jocul.

2.) Acolo v-eti gasii un fiser "Screenshot". Dupa ce ati intrat in el, selectati poza dorita.

3.) Ca sa postati print-ul respectiv, urmati pasii prezentati mai sus !

..........................................................................................

Varianta II :

1.) Dupa ce ati apasat tasta "Print Screen | Sys Rq", mergeti in PAINT.

2.) Dupa ce ati intrat in PAINT, apasati "CTRL+V" ca sa va apare acolo poza dorita, si salvati-o.

3.) Ca sa postati print-ul respectiv, urmati pasii prezentati mai sus !

.......................................................................................................................................................................................................................
************************************************************************************************************
Avatar utilizator
PvM Metin2 Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 304
Membru din: Lun Sep 12, 2016 10:25 pm

Sâm Oct 29, 2016 7:37 pm

Felicitari pentru munca depusa desi nu cred ca l-ai scris tu .
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Sâm Oct 29, 2016 8:37 pm

Bravo!
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Lun Oct 31, 2016 6:13 pm

Bravo
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mar Noi 01, 2016 7:03 am

Topic închis!
Închis