Reclamaţie [GA]Diana. Blue,Kepe uitaţi-vă ce se întamplă

În cazul în care consideraţi că vi s-a făcut o nedreptate şi doriţi debanarea(deblocarea) contului, aici puteţi face o cerere.
Închis
Avatar utilizator
NoghatyUnBANForum
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Lun Mar 06, 2017 12:59 pm

Dum Mar 12, 2017 9:22 pm

Numele tău din joc: Noghaty
Numele inculpatului: [GA]Diana
Motivul reclamaţiei: Nerespectarea evenimentului de primăvară , de ce a luat locul 1 ? UITĂ TE ŞI TU ATENTĂ CĂ A PUBLICAT MESAJUL LA 8:10 , ŞI ACOLO SCRIE CLAR ŞI CITEŢ '' înscrierile se pot face până la ora 8:00 ,12.03.2017 '' ,clar ? De ce i-ai luat în considerare video-ul ,mesajul? NU E CORECT . SUNT CURIOASĂ CUM TE APERI AICI , NU VREAU SCUZE CĂ A TRECUT DOAR 10 MINUTE SAU CHESTII DE GENUL , 10 MINUTE CONETAZĂ ,ORICE MINUT CONTEAZĂ .
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii:
Alte detalii (Opţional): SĂ VĂ FIE RUŞINE. :evil:
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Dum Mar 12, 2017 9:31 pm

NoghatyUnBANForum scrie:Numele tău din joc: Noghaty
Numele inculpatului: [GA]Diana
Motivul reclamaţiei: Nerespectarea evenimentului de primăvară , de ce a luat locul 1 ? UITĂ TE ŞI TU ATENTĂ CĂ A PUBLICAT MESAJUL LA 8:10 , ŞI ACOLO SCRIE CLAR ŞI CITEŢ '' înscrierile se pot face până la ora 8:00 ,12.03.2017 '' ,clar ? De ce i-ai luat în considerare video-ul ,mesajul? NU E CORECT . SUNT CURIOASĂ CUM TE APERI AICI , NU VREAU SCUZE CĂ A TRECUT DOAR 10 MINUTE SAU CHESTII DE GENUL , 10 MINUTE CONETAZĂ ,ORICE MINUT CONTEAZĂ .
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii:
Alte detalii (Opţional): SĂ VĂ FIE RUŞINE. :evil:

Nerespectarea evenimentului de primavara, spui? Oke, a publicat videoclipul la 20:10, nu 8:10. Tu trebuie sa intelegi faptul ca noi suntem OAMENI, e destul de greu sa ti pasul cu toate in acelasi timp. Am avut de sanctionat playeri care au folosit send si ne-am luat cu altele. Am uitat pur si simplul ca ora 20:00 era ora limita pentru inscriere si am permis inscrierea playerilor inca aprox. o ora tocmai din cauza sa nu comentati voi nimic si uite ca totusi o faceti. Noghaty, Alcmene a luat locul 1 pentru ca l-a meritat. Sa fim seriosi, https://www.youtube.com/watch?v=V_zwzju ... e=youtu.be doar nu voiai TU locul 1 pentru niste printuri in care spui "o primavara frumoasa" si o melodie banala pe fundal? Atata timp cat topicul a fost deschis, a putut posta oricine , oricat. Nu vreau sa mai aud comentarii de genul acesta. Cat despre reclamatia Dianei, e respinsa.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
NoghatyUnBANForum
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Lun Mar 06, 2017 12:59 pm

Dum Mar 12, 2017 9:36 pm

Nu-mi pasă frate că nu primesc nimic, a întârziat 10 minute , dacă e draga ta iubită nu trebuie să day reply aşa , a întârziat şi nu mi se pare corect , subiectul cu 20:00 dacă suntem aşa de civilizaţi să spunem 20:00 cum spui tu , a fost pus chiar de tine ,altădată fă mai mult timp pentru înscriere să poată şi scumpa ta iubită să câştige şi să publice mai repede.
Avatar utilizator
NoghatyUnBANForum
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Lun Mar 06, 2017 12:59 pm

Dum Mar 12, 2017 9:44 pm

[SA]Kepe scrie:
NoghatyUnBANForum scrie:Numele tău din joc: Noghaty
Numele inculpatului: [GA]Diana
Motivul reclamaţiei: Nerespectarea evenimentului de primăvară , de ce a luat locul 1 ? UITĂ TE ŞI TU ATENTĂ CĂ A PUBLICAT MESAJUL LA 8:10 , ŞI ACOLO SCRIE CLAR ŞI CITEŢ '' înscrierile se pot face până la ora 8:00 ,12.03.2017 '' ,clar ? De ce i-ai luat în considerare video-ul ,mesajul? NU E CORECT . SUNT CURIOASĂ CUM TE APERI AICI , NU VREAU SCUZE CĂ A TRECUT DOAR 10 MINUTE SAU CHESTII DE GENUL , 10 MINUTE CONETAZĂ ,ORICE MINUT CONTEAZĂ .
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii:
Alte detalii (Opţional): SĂ VĂ FIE RUŞINE. :evil:

Nerespectarea evenimentului de primavara, spui? Oke, a publicat videoclipul la 20:10, nu 8:10. Tu trebuie sa intelegi faptul ca noi suntem OAMENI, e destul de greu sa ti pasul cu toate in acelasi timp. Am avut de sanctionat playeri care au folosit send si ne-am luat cu altele. Am uitat pur si simplul ca ora 20:00 era ora limita pentru inscriere si am permis inscrierea palyerilor inca aprox. o ora tocmai din cauza sa nu comentati voi nimic si uite ca totusi o faceti. Noghaty, Alcmene a luat locul 1 pentru ca l-a meritat. Sa fim seriosi, https://www.youtube.com/watch?v=V_zwzju ... e=youtu.be doar nu voiai TU locul 1 pentru niste printuri in care spui "o primavara frumoasa" si o melodie banala pe fundal? Atata timp cat topicul a fost deschis, a putut posta oricine , oricat. Nu vreau sa mai aud comentarii de genul acesta. Cat despre reclamatia Dianei, e respinsa.

Şi a da ,de ce spui melodie banală? Dacă iubita ta o punea aia nu mai spuneai aşa . Playeri* apropo, şi nu voiam locul 1. Nu-mi pasă de problemele voastre cu send , aţi avut eveniment şi gata , trebuia să fi ţi atenţi nu să o laşi pe iubita ta să i se încarce repede video pe yt şi să îl publice,hai să fim serioşi.
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Dum Mar 12, 2017 9:45 pm

NoghatyUnBANForum scrie:Nu-mi pasă frate că nu primesc nimic, a întârziat 10 minute , dacă e draga ta iubită nu trebuie să day reply aşa , a întârziat şi nu mi se pare corect , subiectul cu 20:00 dacă suntem aşa de civilizaţi să spunem 20:00 cum spui tu , a fost pus chiar de tine ,altădată fă mai mult timp pentru înscriere să poată şi scumpa ta iubită să câştige şi să publice mai repede.
1) Nu suntem frati.
2) Ti-am explicat motivul pentru care am amanat. Am uitat sa inchidem fix la 20:00 si am prelungit inca aprox. o ora inscrierea. Putea oricine sa se inscrie in acest interval de timp. Si ca sa stii, scumpa mea iubita are videoclipul terminat de ceva timp. Nu a stat sa-l faca acum , in ultimul moment. Pur si simplu am uitat, atat eu cat si restul echipei motiv pentru care am prelungit cu inca aproximativ o ora. Suntem oameni, repet. Am uitat ca era limita de 20:00. Oricum, iti pot dovedi ca acel videoclip a fost facut si postat pe YouTube cu mult timp inainte de ora 20:00.

PS: BANÁL, -Ă, banali, -e, adj., s. n. (Lucru, fenomen) lipsit de originalitate; obișnuit, comun. – Din fr. banal. Spun ca e obisnuita deoarece mai toata lumea o foloseste.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
NoghatyUnBANForum
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Lun Mar 06, 2017 12:59 pm

Dum Mar 12, 2017 9:52 pm

[SA]Kepe scrie:
NoghatyUnBANForum scrie:Nu-mi pasă frate că nu primesc nimic, a întârziat 10 minute , dacă e draga ta iubită nu trebuie să day reply aşa , a întârziat şi nu mi se pare corect , subiectul cu 20:00 dacă suntem aşa de civilizaţi să spunem 20:00 cum spui tu , a fost pus chiar de tine ,altădată fă mai mult timp pentru înscriere să poată şi scumpa ta iubită să câştige şi să publice mai repede.
1) Nu suntem frati.
2) Ti-am explicat motivul pentru care am amanat. Am uitat sa inchidem fix la 20:00 si am prelungit inca aprox. o ora inscrierea. Putea oricine sa se inscrie in acest interval de timp. Si ca sa stii, scumpa mea iubita are videoclipul terminat de ceva timp. Nu a stat sa-l faca acum , in ultimul moment. Pur si simplu am uitat, atat eu cat si restul echipei motiv pentru care am prelungit cu inca aproximativ o ora. Suntem oameni, repet. Am uitat ca era limita de 20:00. Oricum, iti pot dovedi ca acel videoclip a fost facut si postat pe YouTube cu mult timp inainte de ora 20:00.

PS: BANÁL, -Ă, banali, -e, adj., s. n. (Lucru, fenomen) lipsit de originalitate; obișnuit, comun. – Din fr. banal. Spun ca e obisnuita deoarece mai toata lumea o foloseste.
Tot nu-mi pasă ,îmi pasă că nu s-a încadrat în timpul specificat de tine în acel subiect , nu a fost anunţat nicăieri că e prelungit cu o oră , defapt stai ,nu e nici o oră =)))) , că a fost închis la 20:30 şi ceva, nu-mi pasă de probleme voastre de send repet şi că aţi uitat , regulamentul l-ai spus acolo , nu s-a încadrat în timp . scumpa ta iubită avea de mult video ?=))))))Serios? şi de ce a întârziat atât ? de ce a pus cu 10 minute după timpul spus de tine ? dată viitoare să fie mai atentă ,după ce termină video să pună pe forum link-ul. Şi eu sunt om şi nu accept aşa ceva. Pur şi simplu ai uitat ? Nu-mi pasă că uiţi lucruri ,îmi pasă că nu aţi luat măsuri şi că nu s-a încadrat în timpul spus de tine .
Avatar utilizator
jawwadx
Începător
Începător
Mesaje: 89
Membru din: Dum Ian 15, 2017 3:15 pm

Dum Mar 12, 2017 10:00 pm

[SA]Kepe scrie:
NoghatyUnBANForum scrie:Numele tău din joc: Noghaty
Numele inculpatului: [GA]Diana
Motivul reclamaţiei: Nerespectarea evenimentului de primăvară , de ce a luat locul 1 ? UITĂ TE ŞI TU ATENTĂ CĂ A PUBLICAT MESAJUL LA 8:10 , ŞI ACOLO SCRIE CLAR ŞI CITEŢ '' înscrierile se pot face până la ora 8:00 ,12.03.2017 '' ,clar ? De ce i-ai luat în considerare video-ul ,mesajul? NU E CORECT . SUNT CURIOASĂ CUM TE APERI AICI , NU VREAU SCUZE CĂ A TRECUT DOAR 10 MINUTE SAU CHESTII DE GENUL , 10 MINUTE CONETAZĂ ,ORICE MINUT CONTEAZĂ .
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii:
Alte detalii (Opţional): SĂ VĂ FIE RUŞINE. :evil:

Nerespectarea evenimentului de primavara, spui? Oke, a publicat videoclipul la 20:10, nu 8:10. Tu trebuie sa intelegi faptul ca noi suntem OAMENI, e destul de greu sa ti pasul cu toate in acelasi timp. Am avut de sanctionat playeri care au folosit send si ne-am luat cu altele. Am uitat pur si simplul ca ora 20:00 era ora limita pentru inscriere si am permis inscrierea palyerilor inca aprox. o ora tocmai din cauza sa nu comentati voi nimic si uite ca totusi o faceti. Noghaty, Alcmene a luat locul 1 pentru ca l-a meritat. Sa fim seriosi, https://www.youtube.com/watch?v=V_zwzju ... e=youtu.be doar nu voiai TU locul 1 pentru niste printuri in care spui "o primavara frumoasa" si o melodie banala pe fundal? Atata timp cat topicul a fost deschis, a putut posta oricine , oricat. Nu vreau sa mai aud comentarii de genul acesta. Cat despre reclamatia Dianei, e respinsa.

Kepe, puteai să răspunzi şi după 2 zile cum ai făcut la eventul de v.day şi puteai să iei doar videoclipurile care sunt înscrise între orele impuse de căre voi. Şi acum că ai lăsat-o pe Alcmene în concurs chiar dacă a postat cu 10 minute după ce ar fi trebuit să se închidă evenimentul e încălcarea regulamentului impus de tine :lol:
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Dum Mar 12, 2017 10:05 pm

NoghatyUnBANForum scrie:
[SA]Kepe scrie:
NoghatyUnBANForum scrie:Nu-mi pasă frate că nu primesc nimic, a întârziat 10 minute , dacă e draga ta iubită nu trebuie să day reply aşa , a întârziat şi nu mi se pare corect , subiectul cu 20:00 dacă suntem aşa de civilizaţi să spunem 20:00 cum spui tu , a fost pus chiar de tine ,altădată fă mai mult timp pentru înscriere să poată şi scumpa ta iubită să câştige şi să publice mai repede.
1) Nu suntem frati.
2) Ti-am explicat motivul pentru care am amanat. Am uitat sa inchidem fix la 20:00 si am prelungit inca aprox. o ora inscrierea. Putea oricine sa se inscrie in acest interval de timp. Si ca sa stii, scumpa mea iubita are videoclipul terminat de ceva timp. Nu a stat sa-l faca acum , in ultimul moment. Pur si simplu am uitat, atat eu cat si restul echipei motiv pentru care am prelungit cu inca aproximativ o ora. Suntem oameni, repet. Am uitat ca era limita de 20:00. Oricum, iti pot dovedi ca acel videoclip a fost facut si postat pe YouTube cu mult timp inainte de ora 20:00.

PS: BANÁL, -Ă, banali, -e, adj., s. n. (Lucru, fenomen) lipsit de originalitate; obișnuit, comun. – Din fr. banal. Spun ca e obisnuita deoarece mai toata lumea o foloseste.
Tot nu-mi pasă ,îmi pasă că nu s-a încadrat în timpul specificat de tine în acel subiect , nu a fost anunţat nicăieri că e prelungit cu o oră , defapt stai ,nu e nici o oră =)))) , că a fost închis la 20:30 şi ceva, nu-mi pasă de probleme voastre de send repet şi că aţi uitat , regulamentul l-ai spus acolo , nu s-a încadrat în timp . scumpa ta iubită avea de mult video ?=))))))Serios? şi de ce a întârziat atât ? de ce a pus cu 10 minute după timpul spus de tine ? dată viitoare să fie mai atentă ,după ce termină video să pună pe forum link-ul. Şi eu sunt om şi nu accept aşa ceva. Pur şi simplu ai uitat ? Nu-mi pasă că uiţi lucruri ,îmi pasă că nu aţi luat măsuri şi că nu s-a încadrat în timpul spus de tine .
Poti verifica pe YouTube, data la care a fost postat videoclipul 11.03.2017. Eu am spus ca a fost amanata inscrierea cu aproximativ o ora, nu o ora. La fel cum tie nu-ti pasa si nu iei in considerare faptul ca noi am avut probleme si a trebuit sa banam senderi in masa, la fel nici noua nu ne pasa de plangerile si problemele tale. Ti-am explicat foarte clar si nu ma voi repeta, oricine se putea inscrie in acel interval de timp.
PS: Se scrie "de fapt", nu "defapt".
5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
Sa nu spui ca sunt rau, Jawwad. Iti dau doar warn.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Dum Mar 12, 2017 10:13 pm

NoghatyUnBANForum scrie:Nu-mi pasă frate că nu primesc nimic, a întârziat 10 minute , dacă e draga ta iubită nu trebuie să day reply aşa , a întârziat şi nu mi se pare corect , subiectul cu 20:00 dacă suntem aşa de civilizaţi să spunem 20:00 cum spui tu , a fost pus chiar de tine ,altădată fă mai mult timp pentru înscriere să poată şi scumpa ta iubită să câştige şi să publice mai repede.
Şi a da ,de ce spui melodie banală? Dacă iubita ta o punea aia nu mai spuneai aşa . Playeri* apropo, şi nu voiam locul 1. Nu-mi pasă de problemele voastre cu send , aţi avut eveniment şi gata , trebuia să fi ţi atenţi nu să o laşi pe iubita ta să i se încarce repede video pe yt şi să îl publice,hai să fim serioşi.
În primul rând, țin să te informez în privința regulamentului pe care se pare că nu-l cunoști. Nici pe cel al jocului, nici pe cel al forumului. Odată ce ți-ai făcut un cont, confirmi că ești de acord cu condițiile și regulamentele aferente. În cazul în care îl încalci, vei fi sancționat conform lui, fără a putea pleda drept nevinovat, susținând că erai în necunoștință de cauză. Ceea ce tu afirmi mai sus, sunt acuzații nefondate și se sancționează drastic conform:
4. Răspândirea de informații false ce au ca scop pătarea imaginii serverului este strict interzisă. De asemenea, acuzațiile nefondate aduse staff-ului nu sunt tolerate.
Aceasta se va sancționa cu blocarea permanentă a contului de joc sau chiar al protocolului de internet (adresei IP).
În ceea ce privește regulamentul forumului, ai încălcat regula următoare și ai fost sancționată cu avertisment (asta poate-ți confirmă motivul pentru care ți-am dat ban pe forum.)
5.3 Încercaţi să evitaţi postarea dublă, folosiţi butonul "Modifică mesaj" Imagine pentru a edita mesajul anterior şi să adăugaţi ceea ce doriţi. Precizaţi în topic unde aţi editat, folosind cuvântul Edit: şi să adăugaţi mesajul dvs.
*Postare dublă = postarea mesajelor unul după altul la un interval mai mic de 24 de ore..
Dacă am tolerat mesajele tale de până acum, nu înseamnă că o vom mai face și după ce te-am atenționat în această privință. Ceea ce ai spus tu mai sus, este o acuzație subtilă de favorizări, lucru pe care echipa nu l-a făcut și nici nu-l va face vreodată.
În al doilea rând, în ceea ce privește reclamația în sine, așteptăm un gram de înțelegere din partea jucătorilor. Din câte poți observa uitându-te în această secțiune: viewforum.php?f=24, în ultimul timp am fost depășiti de numărul jucătorilor cu send. Dat fiind faptul că această problemă este prioritară, am încercat să găsim soluții pentru a o rezolva, astfel uitând sau amânând evenimentele. Ne cerem scuze pentru aceste neplăceri, dar trebuie să înțelegeți că suntem depășiți de situație și, așa cum este normal, rezolvăm totul în funcție de urgență, gravitate, etc. În egală măsură, ar trebui să înțelegeți si nevoia de membri staff. Adesea trebuie să ne canalizăm atenția în mai multe locuri/privințe, iar acest lucru poate fi greu de săvârșit. În caz că consideri că aberăm, îți voi atașa un print în care ești chiar și tu implicată:


Imagine

Pe lângă aceste dificultăți, se adaugă și viața reală, problemele personale care, cu siguranță, constituie pentru fiecare dintre noi o prioritate. Dacă te uiți la evenimentele anterioare, nu este pentru prima dată când, spre rușinea noastră, nu am fost punctuali (evenimentul 3 beri talpă, etc). Suntem oameni, ca și voi, și încercăm să ne facem treaba cât mai bine. Poate că uneori nu reușim să vă mulțumim, dar încercăm din răsputeri.
De asemenea, argumentele pe care Kepe ți le-a prezentat sunt foarte puternice. Bianca nu avea motiv să fie sancționată, din moment ce este greșeala noastră. Nu am închis topicul la timp? A profitat, a fost norocul ei. Oricum, fata a făcut video-ul dinainte, nu l-a terminat la ora când l-a postat. Poți verifica aceste lucruri, să vezi că nu încercăm să te inducem în eroare.
Așadar, în urma explicațiilor oferite atât de Kepe, cât și de mine, sper că am clarificat situația. Vom încerca ca de acum încolo să respectăm întocmai orele precizate.


Topic închis!
Închis