Propunere designeri

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Ella.B
Jucător
Jucător
Mesaje: 44
Membru din: Mar Feb 09, 2016 3:18 pm

Lun Feb 15, 2016 8:37 pm

Numele tau din joc : Ella
Sugestie/Propunere : Propun ca designeri sa primeasca ceva in schimbul ''talentului lor'' :) ce sa primeasca decideti voi :lol:
Cu ce crezi ca ar imbunatati jocul sugestia/propunerea ta?: Designeri raspund la cereri... fac avatare si semnaturi pentru voi :) de ce sa nu ii apreciem? eu una imi apreciez colegi foarte mult :) si cu ideea asta am atrage mai multe talente in ps :) si desigur Lf ar avea de castigat :o
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Lun Feb 15, 2016 8:45 pm

Ce pot sa primeasca mai mult decat sincerele noastre aprecieri ? Eu zic ca e o onoare pentru fiecare dintre voi sa fie designer pe acest Metin , totusi NR 1 PVP ( e ceva ) . ,, Meseria ,, de designer zic eu ca nu e una in care sa stai online pe server , sa rezolvi probleme , sa te ceri , sa te enervezi , e o ,, meserie ,, in care faci ce-ti place si cred ca nu e prea greu sa faci un lucru care iti este placut . Deci scuze dar sunt CONTRA .
Avatar utilizator
Ayla
Începător
Începător
Mesaje: 73
Membru din: Lun Ian 04, 2016 3:18 pm

Lun Feb 15, 2016 8:49 pm

PRO !
Avatar utilizator
Ionuttt
Începător
Începător
Mesaje: 126
Membru din: Sâm Ian 02, 2016 2:11 am

Lun Feb 15, 2016 9:01 pm

Am mai zis, după părerea mea 20 MD lunar este cel mai bine.
Pro.
Avatar utilizator
Easy Metin2 PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 303
Membru din: Sâm Noi 28, 2015 3:06 pm

Lun Feb 15, 2016 9:14 pm

PRO, cu conditia ca si cei ce fac parte din echipa forumului dar si din echipa jocului sa beneficieze de aceasta rasplata. Nu mi se pare corect ca doar o categorie sa beneficieze.
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Lun Feb 15, 2016 9:26 pm

DANYTO scrie:PRO, cu conditia ca si cei ce fac parte din echipa forumului dar si din echipa jocului sa beneficieze de aceasta rasplata. Nu mi se pare corect ca doar o categorie sa beneficieze.
Cei din echipa jocului deja beneficiaza de aceasta rasplata , informeaza-te mai bine . Si pana la urma ei chiar merita aceasta rasplata pentru ca se zbat , se cearta , rezolva probleme serioase , nu doar stau si editeaza o poza * care pana la urma urmei e ceva care faci din pasiune * sau sa dai T/C .
Avatar utilizator
BarryJe
Jucător
Jucător
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Feb 06, 2016 8:48 pm

Lun Feb 15, 2016 10:24 pm

Contra, cine o vrea o face din pura placere nu contra cost.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Lun Feb 15, 2016 10:34 pm

Stil7 scrie:
DANYTO scrie:PRO, cu conditia ca si cei ce fac parte din echipa forumului dar si din echipa jocului sa beneficieze de aceasta rasplata. Nu mi se pare corect ca doar o categorie sa beneficieze.
Cei din echipa jocului deja beneficiaza de aceasta rasplata , informeaza-te mai bine . Si pana la urma ei chiar merita aceasta rasplata pentru ca se zbat , se cearta , rezolva probleme serioase , nu doar stau si editeaza o poza * care pana la urma urmei e ceva care faci din pasiune * sau sa dai T/C .
Dacă şi ei au aplicat pentru grad au făcut-o din pură pasiune nu? Că îi place să fie GM, să ajute playerii, să stea online pe server, asta scrie în toate cererile de gm.
Nu e atât de uşor să faci un avatar reuşit ca să îl mulţumeşti pe utilizatorul care cere.
E bună idee ta, dar eu zic altcumva, cel mai bun designer, adică cel care face cele mai frumoase lucrări, care răspunde la cât mai multe cereri să fie premiat.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Lun Feb 15, 2016 10:44 pm

Jawwad scrie:
Stil7 scrie:
DANYTO scrie:PRO, cu conditia ca si cei ce fac parte din echipa forumului dar si din echipa jocului sa beneficieze de aceasta rasplata. Nu mi se pare corect ca doar o categorie sa beneficieze.
Cei din echipa jocului deja beneficiaza de aceasta rasplata , informeaza-te mai bine . Si pana la urma ei chiar merita aceasta rasplata pentru ca se zbat , se cearta , rezolva probleme serioase , nu doar stau si editeaza o poza * care pana la urma urmei e ceva care faci din pasiune * sau sa dai T/C .
Dacă şi ei au aplicat pentru grad au făcut-o din pură pasiune nu? Că îi place să fie GM, să ajute playerii, să stea online pe server, asta scrie în toate cererile de gm.
Nu e atât de uşor să faci un avatar reuşit ca să îl mulţumeşti pe utilizatorul care cere.
E bună idee ta, dar eu zic altcumva, cel mai bun designer, adică cel care face cele mai frumoase lucrări, care răspunde la cât mai multe cereri să fie premiat.
Asa da , din ideea ta ar rezulta o alta propunere prin care sa se faca o competitie intre Designeri care sa tina cont de voturi * sa poata da playerul care a cerut avatar / semnatura o nota de la 1 la 10 * , activitate , etc , iar la sfarsitul lunii sa fie premiat ,, Designerul Lunii ,, . Asta e o idee foarte buna care va pune si pe voi sa munciti si face totul mai interesant . Dar nu pot sa fiu de acord cu ce ai zis in privinta GM , da , s-au oferit , dar eu zic ca nu are rost sa comparam munca unui designer cu munca unui GM ca o dam in altele . La GM iti trebuie o exprienta considerabila , sa ai un caracter de otel , observi si din topicurile facute pentru postul de GM ca au fost unele cu foarte multe raspunsuri PRO / CONTRA , ei au primit raspunsuri dupa mult timp in care Kepe s-a gandit ce sa faca , dar sa compari un asemnea topic cu o cerere de designer unde cererea a fost facuta la 3:34 si la 3:35 deja e si acceptata ... nu se poate chiar asa .
Avatar utilizator
MT2 Easy
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 294
Membru din: Mar Noi 10, 2015 5:29 pm

Mar Feb 16, 2016 12:05 am

Momentan primiti admiratia si multumirile noastre :D.Crede-ma ca nici noi nu suntem ''platiti'' pentru ceea ce facem:D cred ca daca ai aplicat parerea mea e ca ai aplicat din placere.Sper ca nu te dezamagesc dar modul asta pe care l-ai ales tu ,nu e prea ''banos'' sa zic asa :D
Avatar utilizator
Faylinn
Începător
Începător
Mesaje: 76
Membru din: Mar Feb 16, 2016 8:18 pm

Mar Feb 16, 2016 8:23 pm

Pro.
Măcar un număr de MD-uri pe lună.
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Vin Feb 19, 2016 1:37 am

Propunere respinsa.

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis