Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
thepower1996
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Vin Feb 10, 2017 2:12 am

Lun Oct 09, 2017 10:00 am

Numele tău din joc: YourGoad

Sugestie/Propunere:

Propun stergerea din lista de prieteni a echipei jocului cu exceptia helperilor care au rolul de a raspunde intrebarilor adresate de catre jucatori.
Fac aceasta propunere in ideea ca nu toti jucatorii ar trebui sa stie cand un GM/TM/SA este online pentru o mai buna combatere a celor care folosesc pe joc softuri ilegale si a celorlalte incalcari ale prezentului regulament.

Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?:

Consider ca pentru a da un randament mai mare in combaterea incalcarilor regulamentului, toti membrii echipei jocului cu exceptia helperilor ar trebui sa foloseasca mai des modul invizibil.
Sunt de parere ca jucatorii nu ar trebui sa stie cand membrii echipei sunt online pentru ca vor profita de asa zisa "lista de prieteni" unde in absenta echipei vor incalca regulamentul crezand ca nu pot fi sanctionati.
Astfel in urma acestei mici modificari jucatorii vor fi nevoiti sa se consulte cu forumul ori de cate ori vor dori sa ia legatura cu un membru al echipei jocului.

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Ultima oară modificat Lun Oct 09, 2017 10:28 am de către thepower1996, modificat de 4 ori în total.
Toate cele bune,
Atouk
Avatar utilizator
thepower1996
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Vin Feb 10, 2017 2:12 am

Lun Oct 09, 2017 10:08 am

Dokita scrie:Pa
Dokita, inainte sa raspunzi la un topic ar trebui sa te conformezi mai bine cu privire la regulile acestei platforme.
viewtopic.php?f=88&t=13055
Toate cele bune,
Atouk
Avatar utilizator
Metin2 Top Servers
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 417
Membru din: Lun Iul 17, 2017 12:01 pm
Oraş: Ploiest
Status: Javerutz
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Lun Oct 09, 2017 10:29 am

Alin
Contra/Pro
Indiferent
Avatar utilizator
Aeldra Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 515
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 11:07 pm

Lun Oct 09, 2017 10:43 am

Seyra
Contra.
Imagine
Avatar utilizator
CătăLyN
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 171
Membru din: Dum Mai 21, 2017 12:03 pm
Oraş: Paradis
Status: marigalize legalijoana
Breaslă: BOMBARDIER

Lun Oct 09, 2017 10:46 am

CataLyN
CONTRA, poate uni au o problemă şi nu ştiu numele membriilor staff sau sunt prea mari numele (13 caractere ) şi aşa o să fie greu să dea de un membru staff.
Avatar utilizator
thepower1996
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Vin Feb 10, 2017 2:12 am

Lun Oct 09, 2017 10:56 am

CataLyN scrie:CataLyN
CONTRA, poate uni au o problemă şi nu ştiu numele membriilor staff sau sunt prea mari numele (13 caractere ) şi aşa o să fie greu să dea de un membru staff.
În prezent nu exista nici un membru al echipei al cărui nick-name in joc sa depaseasca 13 caractere. Pe viitor se poate tine cont de acest lucru.
Toate cele bune,
Atouk
Avatar utilizator
MT2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2799
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 7:40 pm
Oraş: Satu Mare

Lun Oct 09, 2017 11:18 am

Numele tău din joc: Fanni
Părere: Contra!
Motiv: E bine așa.


Ai putea să nu mai răspunzi la fiecare reply? Dacă continui vei fi sancționat conform regulamentului.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Lun Oct 09, 2017 11:21 am

Multi jucatori au nevoie de ajutorul unui membru superior in grad. Un mic exemplu de PM la helper: "Salut , contul meu a fost spart. Se mai poate face ceva?" Evident ca helperul nu il poate ajuta. De accea este toata echipa in lista de prieteni. Totusi, tin sa-ti multumesc pentru interesul acordat acestui server.

Propunere respinsa.
Topic inchis!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis