Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
GeoJrr
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 156
Membru din: Dum Dec 25, 2016 10:51 pm

Lun Ian 16, 2017 10:07 pm

Numele tău din joc: GeoJrr
Sugestie/Propunere: Inlocuirea amuletei si inelului semiluna cu acadea si inel normale. SI FARA PESTE..
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: in primul rand... duelul 1 v 1 cu gm de fata e gen "pvp" cine e mai bun da? pentru asta am decis sa fac aceasta propunere...toata lumea sa fie egala la acest 1-1 pe site, sa se legalizeze acadeaua si inelul de la ox... si sa fie scoasa amuleta si inelul semiluna ...dc? pentru ca e un "pvp" sa vedem cine e mai bun in tactica..nu in "donatii" in acest fel o sa se faca dueluri foarte multe.. dc? pentru ca toata lumea este EGALA

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Ultima oară modificat Lun Ian 16, 2017 10:20 pm de către GeoJrr, modificat de 2 ori în total.
Avatar utilizator
Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 406
Membru din: Lun Aug 01, 2016 7:47 pm

Lun Ian 16, 2017 10:09 pm

Numele tău din joc: qGLYT
Părere: PRO
Motiv: Adevarat.
bişniţar
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Lun Ian 16, 2017 10:12 pm

Numele tău din joc: BUZZ
Părere: Un Mare PRO!
Motiv: Sa avem toti sanse egale, orecum era inainte in 2015 classic tot. nu stiu de unde a aparut amuleta si inelu semiluna. in arena sa fie totul classic sa nu mearga sa bagi pesti amuleta inel semiluna. doar acadea si inel. UN MARE PRO! Sa Avem toti sanse egale pentru ca e un pvp classic!
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Lun Ian 16, 2017 10:27 pm

Numele tău din joc: Shadyy
Părere: Contra.
Motiv: Amuleta e la donatii, rostul ei e sa fie cumparata si folosita la duele pe site in general . Mi se pare normal ca cel care doneaza sa aiba avantaje . Nu te pune nimeni sa dai duel pe site ca sa vezi cine e mai bun, poti sa dai si fara .
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
Dolar222
Începător
Începător
Mesaje: 104
Membru din: Joi Oct 13, 2016 7:27 pm

Lun Ian 16, 2017 10:32 pm

Numele tău din joc: xDolar
Părere: PRO
Motiv: Nu cred ca este nevoie de un motiv dar daca este neaparat necesar, motivul ar fi ca la duel 1-1 pe site, momentan, avantajul il are donatorul ce detine amuleta si inel semi-luna, ceea ce este o foarte mare prostie dupa parerea mea. Un duel 1-1, prin simpla sa definitie se intelege ca, cei doi participanti trebuie sa se bazeze pe iteme proprii si pe strategii proprii, nu pe avantajul urias dat de amuleta si inel semi-luna!
Avatar utilizator
RaaII
Începător
Începător
Mesaje: 54
Membru din: Lun Ian 16, 2017 10:27 pm

Lun Ian 16, 2017 10:32 pm

Numele tău din joc: RaulFlvs
Părere: Contra
Motiv: Amuleta nu si-ar mai avea rostul atunci :)) ca la bătăi tot atâta iei nu se simte...dar la 1-1 da. Inelu e foarte bun. Nu te obliga nimeni sa faci duel pe site
Avatar utilizator
Metin2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 688
Membru din: Vin Oct 14, 2016 11:53 am

Lun Ian 16, 2017 10:59 pm

Numele tău din joc: [SGM]Edy
Părere: Contra.
Motiv: Amuleta si inelul au rostul lor. Pestii la fel. Mi se pare normal ca cei ce doneaza sa aiba un avantaj. Pentru a vedea cine este mai bun in PvP nu este necesar sa dati duel pe site. Exista si duele normale, in map1 sau unde doriti voi.
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Lun Ian 16, 2017 11:29 pm

RaaII scrie:Numele tău din joc: RaulFlvs
Părere: Contra
Motiv: Amuleta nu si-ar mai avea rostul atunci :)) ca la bătăi tot atâta iei nu se simte...dar la 1-1 da. Inelu e foarte bun. Nu te obliga nimeni sa faci duel pe site
Dacă acceptă propunerea îți fac într-o zi 2 violete să fii fericit:))

Numele tău din joc: ReaLRusso
Părere: Pro
Motiv: Cum a zis şi buzz în 2015 seturile pe site erau egale, câştiga cei ce aveau o tactică bună.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
EVOL
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Joi Dec 22, 2016 5:02 pm

Mar Ian 17, 2017 1:21 am

Numele tău din joc: EVOLINTENTq
Părere: PRO
Motiv: Eu sunt de acord, dacă tot dai 1v1 pe site si permiți amuleta, permite măcar toate site urile nu-i așa Dici/Edy ? Ca "nu va obliga nimeni sa dați pe site" atunci zic ca din 2 sa fie ori albă ori neagră ori cu toate site ori deloc. Un PRO clar din partea mea.
Avatar utilizator
barcelona04
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 211
Membru din: Joi Sep 29, 2016 9:04 am

Mar Ian 17, 2017 9:33 am

Stefan04
PRO
Mda , are dreptate nu ar trebuii sa fie avantajos donatorul.... la un duel pe site,nici nu ma gandesc la un war aura cu amuleta,si inel semiluna si cu o otravita 55+medie 10hh 12 putere 10 patrundere,clar PRO,dar nu sunt PRO pentru pesti la pesti sunt CONTRA,fiecare isi pescuieste pestele,e munca lui
Avatar utilizator
Metin2 PvM
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 822
Membru din: Lun Oct 17, 2016 10:45 pm

Mar Ian 17, 2017 12:55 pm

Shady scrie:Numele tău din joc: Shadyy
Părere: Contra.
Motiv: Amuleta e la donatii, rostul ei e sa fie cumparata si folosita la duele pe site in general . Mi se pare normal ca cel care doneaza sa aiba avantaje . Nu te pune nimeni sa dai duel pe site ca sa vezi cine e mai bun, poti sa dai si fara .
Se stie, contra.
Avatar utilizator
iSzekeli
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 167
Membru din: Mie Dec 14, 2016 6:44 pm

Mar Ian 17, 2017 3:32 pm

Numele tău din joc: Andrei.
Părere: Contra.
Motiv: O idee proastă.
Avatar utilizator
Annellise
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Mie Ian 04, 2017 2:37 am

Mar Ian 17, 2017 11:42 pm

Numele tău din joc: Anne
Părere: Contra.
Motiv: Acestea se află la donaţii cu un motiv, acela de a fi cumpărate. Ce se întâmplă cu cei care au donat pentru ele? Le aruncăm banii la gunoi? Cei care vor duele egale, să facă seturi normale în oricare mapă.
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Joi Ian 19, 2017 3:15 pm

[SGM]Edy scrie:Numele tău din joc: [SGM]Edy
Părere: Contra.
Motiv: Amuleta si inelul au rostul lor. Pestii la fel. Mi se pare normal ca cei ce doneaza sa aiba un avantaj. Pentru a vedea cine este mai bun in PvP nu este necesar sa dati duel pe site. Exista si duele normale, in map1 sau unde doriti voi.
Da frate au rostul lor, dar când mă bate un anonim paleta pe ninja, mă i-au toti draci, intelegi?
Dacă tot sunt permise porcăriile astea de amuleta etc, băgați frate si acc-urile, să fie tot tacâmu', mi se pare cel mai corect.
Ori le scoatem pe toate, ori nimic, am dreptate?
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Avatar utilizator
barcelona04
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 211
Membru din: Joi Sep 29, 2016 9:04 am

Joi Ian 19, 2017 5:23 pm

Dokita scrie:
[SGM]Edy scrie:Numele tău din joc: [SGM]Edy
Părere: Contra.
Motiv: Amulet si inelul au rostul lor. Pestii la fel. Mi se pare normal ca cei ce doneaza sa aiba un avantaj. Pentru a vedea cine este mai bun in PvP nu este necesar sa dati duel pe site. Exista si duele normale, in map1 sau unde doriti voi.
Da frate au rostul lor, dar când mă bate un anonim paleta pe ninja, mă i-au toti draci, intelegi?
Dacă tot sunt permise porcăriile astea de amuleta etc, băgați frate si acc-urile, să fie tot tacâmu', mi se pare cel mai corect.
Ori le scoatem pe toate, ori nimic, am dreptate?
Dea,ai
Avatar utilizator
lmaryjrr
Jucător
Jucător
Mesaje: 26
Membru din: Lun Ian 09, 2017 12:04 am

Joi Ian 19, 2017 5:44 pm

PRO , MARE PROOOOO
la 5 - 2
a bagat amuleta amatoru
Nu e corect
Avatar utilizator
adelinne
Începător
Începător
Mesaje: 86
Membru din: Lun Ian 09, 2017 8:55 pm

Joi Ian 19, 2017 6:12 pm

Numele tău din joc: qAdela
Părere: Contra
Motiv: Imi pare rau dar sunt contra acestei propuneri. De ce? Cei care au donat si deja au acele lucruri se vor simti jigniti de ceea ce numesc ei " tzeapa" , adica au dat banii pe degeaba. O sa inceapa sa se lase incet , iar asta ar aduce si multa reclama rea/proasta , cum vrei sa o numesti. In cateva zile numarul playerilor online ar scadea credca la jumtate , iar in cateva saptamani cel mai probabil server-ul se va inchide. Poti sa-i ceri cu cine faci duel sa nu foloseasca acele bonusuri . Daca nu doreste nu faci duel cu dansul/dansa .
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Joi Ian 19, 2017 7:09 pm

Propunere respinsa.

Topic inchis!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis