Sugestie CM. Chat Moderator

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
s9.Sociopath
Jucător
Jucător
Mesaje: 10
Membru din: Mar Ian 05, 2016 9:17 pm

Joi Ian 07, 2016 10:05 pm

So,serverul a crescut,is playeri intr-un numar frumusel,si vad ca au aparut si retardeii care injura pe chat.Fie ca o fac in gluma sau in serios,is persoane pe care le deranjeaza lucrul asta...
In cateva cuvinte ar fi nevoie de niste CM-ii care sa pastreze limita de decență pe chat..
Știu ca îs Game Masteri care se ocupa de asta,dar nu pot fi 24/24 on sa faca acest lucru.
In numar de maxim 7,cred ca ar face treaba buna!
CM-ii ne-având parte de favoruri!

Multumesc pentru atentie!
Astept si parerile voastre!
Ultima oară modificat Vin Ian 08, 2016 12:01 am de către s9.Sociopath, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
mijZEW
Jucător
Jucător
Mesaje: 21
Membru din: Mar Dec 29, 2015 9:01 pm
Oraş: Craiova
Status: K1 POWER
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Joi Ian 07, 2016 10:22 pm

Nu stiu ce sa zic,suntem noi on dar sa vad ce zic si ceilalti din echipa .
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Joi Ian 07, 2016 11:00 pm

Asta asa e. 2-3 GM nu pot face fata la 500-600 playeri cati sunt! Ar fi o idee buna.
Avatar utilizator
thebestkido
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mar Dec 22, 2015 3:22 pm

Joi Ian 07, 2016 11:13 pm

1 GM online face fata la 500 playeri on , deoarece :
1. Nu o sa injure niciodata mai mult de 10 intr-un interval de 20 minute . NICIODATA
2. O data ce a luat mute unu , si vad ceilalti ca e adminu online , nu mai injura . (exceptie face Genul ala care exista tot timpul , care sufera dupa atentie , si arunca cate-o injuratura , sa vada serverul ce tare e el ca injura in prezenta GM-ului)
3.De o luna de cand joc , si joc mult , nu am vazut mai mult de 20 de injuraturi intr-o perioada de 20h .

Date fiind faptele de mai sus , Bineinteles , CONTRA .
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Joi Ian 07, 2016 11:26 pm

thebestkido scrie:1 GM online face fata la 500 playeri on , deoarece :
1. Nu o sa injure niciodata mai mult de 10 intr-un interval de 20 minute . NICIODATA
2. O data ce a luat mute unu , si vad ceilalti ca e adminu online , nu mai injura . (exceptie face Genul ala care exista tot timpul , care sufera dupa atentie , si arunca cate-o injuratura , sa vada serverul ce tare e el ca injura in prezenta GM-ului)
3.De o luna de cand joc , si joc mult , nu am vazut mai mult de 20 de injuraturi intr-o perioada de 20h .

Date fiind faptele de mai sus , Bineinteles , CONTRA .
Daca ai juca si tu de 7 luni ai intelege de ce am dat PRO si nu e adevărat in v3 continuu sunt înjurături iar un GM poate fi doar intr-un loc pe când vreo 5 CM ar fi alta treaba. :) Pana la urma fiecare cu părerea lui , eu o respect!
Avatar utilizator
thebestkido
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mar Dec 22, 2015 3:22 pm

Joi Ian 07, 2016 11:35 pm

RaulFlvs scrie:
thebestkido scrie:1 GM online face fata la 500 playeri on , deoarece :
1. Nu o sa injure niciodata mai mult de 10 intr-un interval de 20 minute . NICIODATA
2. O data ce a luat mute unu , si vad ceilalti ca e adminu online , nu mai injura . (exceptie face Genul ala care exista tot timpul , care sufera dupa atentie , si arunca cate-o injuratura , sa vada serverul ce tare e el ca injura in prezenta GM-ului)
3.De o luna de cand joc , si joc mult , nu am vazut mai mult de 20 de injuraturi intr-o perioada de 20h .

Date fiind faptele de mai sus , Bineinteles , CONTRA .
Daca ai juca si tu de 7 luni ai intelege de ce am dat PRO si nu e adevărat in v3 continuu sunt înjurături iar un GM poate fi doar intr-un loc pe când vreo 5 CM ar fi alta treaba. :) Pana la urma fiecare cu părerea lui , eu o respect!
Propunerea este pentru Chat-ul general . Acesti CM , ar face singura chestie care se face deja , de catre playeri ! si anume , sa anunte staff-ul in legatura cu playerii care injura .
In caz ca nu stiati asta , va invit aici : Reclamaţii jucători
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Joi Ian 07, 2016 11:38 pm

thebestkido scrie:
RaulFlvs scrie:
thebestkido scrie:1 GM online face fata la 500 playeri on , deoarece :
1. Nu o sa injure niciodata mai mult de 10 intr-un interval de 20 minute . NICIODATA
2. O data ce a luat mute unu , si vad ceilalti ca e adminu online , nu mai injura . (exceptie face Genul ala care exista tot timpul , care sufera dupa atentie , si arunca cate-o injuratura , sa vada serverul ce tare e el ca injura in prezenta GM-ului)
3.De o luna de cand joc , si joc mult , nu am vazut mai mult de 20 de injuraturi intr-o perioada de 20h .

Date fiind faptele de mai sus , Bineinteles , CONTRA .
Daca ai juca si tu de 7 luni ai intelege de ce am dat PRO si nu e adevărat in v3 continuu sunt înjurături iar un GM poate fi doar intr-un loc pe când vreo 5 CM ar fi alta treaba. :) Pana la urma fiecare cu părerea lui , eu o respect!
Propunerea este pentru Chat-ul general . Acesti CM , ar face singura chestie care se face deja , de catre playeri ! si anume , sa anunte staff-ul in legatura cu playerii care injura .
In caz ca nu stiati asta , va invit aici : Reclamaţii jucători
Serios acuma? Îmi zici ce e ala un CM? :)) Stai linistit ca stiu toate gradele si functiile acestora. Am fost si eu CM. Am zis ca sunt PRO ca m-am saturat de toti copilasii de 12-14 ani sa te injure ca la usa cortului cand tu ai putea sa le fii unchi. Intreaba-l pe mijZEW cum îl înjura unu de 13 ani azi pe chat...ala putea sa-i zică lui mij "tată" asta ma deranjează. :)
Avatar utilizator
thebestkido
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mar Dec 22, 2015 3:22 pm

Joi Ian 07, 2016 11:40 pm

Atunci sti bine ca ar fi degeaba. Doar sa aibe si ei CM acolo la nume :)) .
Ei ar face o munca care se face in orice comunitate , si anume sa reclame abaterile playerilor de la regulament .
Diferenta e ca , un CM reclama doar limbajul .
ASta inseamna ca trebuie date functii pentru fiecare incalcare a regulamentului ?
Nu...Asta inseamna ca playerii reclama.
Raman contra.
Avatar utilizator
s9.Sociopath
Jucător
Jucător
Mesaje: 10
Membru din: Mar Ian 05, 2016 9:17 pm

Joi Ian 07, 2016 11:55 pm

Am pus un numar mare (8-10 CM-ii ) pentru a putea acoperii cat mai multe zone!
Si nu-mi spune tu ca 24/24 este un GM online care sa supravegheze chat-ul....sa fim seriosi...
Si pnm,nu toti is disperati dupa grad sau sa fie diferiti de ceilalti...Unii poate chiar vor sa ajute..
Avatar utilizator
thebestkido
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mar Dec 22, 2015 3:22 pm

Joi Ian 07, 2016 11:59 pm

s9.Sociopath scrie:Am pus un numar mare (8-10 CM-ii ) pentru a putea acoperii cat mai multe zone!
Si nu-mi spune tu ca 24/24 este un GM online care sa supravegheze chat-ul....sa fim seriosi...
Si pnm,nu toti is disperati dupa grad sau sa fie diferiti de ceilalti...Unii poate chiar vor sa ajute..
Pot sa ajute si fara grad . Din nou : Reclamaţii jucători
Nici unul de acolo nu are grad si deja sunt 158 reclamatii . Nu ar fi nici o diferenta.
Raman la contra.
Avatar utilizator
s9.Sociopath
Jucător
Jucător
Mesaje: 10
Membru din: Mar Ian 05, 2016 9:17 pm

Vin Ian 08, 2016 12:06 am

Si nu mai bine ar fi 8-10 Chat Moderatori care sa dea direct mute fara reclamatii & other shits?
Avatar utilizator
MT2 Easy
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 294
Membru din: Mar Noi 10, 2015 5:29 pm

Vin Ian 08, 2016 1:02 pm

De aceea s-a facut sectiunea Reclamatii playeri,deoarece noi ca si GM nu ne putem ocupa de toti care injura.Daca cineva se simte ofensat/jignit de spusele altor playeri sa faca reclamatie pe forum in sectiunea mentionata mai sus,iar eu voi raspunde in cel mai scurt timp posibil.
Avatar utilizator
PokerHere
Jucător
Jucător
Mesaje: 12
Membru din: Dum Ian 03, 2016 3:44 pm

Vin Ian 08, 2016 5:59 pm

De la mine ai PRO !
Avatar utilizator
Akhenaton
Jucător
Jucător
Mesaje: 13
Membru din: Sâm Ian 09, 2016 6:31 am

Dum Ian 10, 2016 6:28 pm

Pro dar cei alesi sa aiba o vechime pe server ca sa nu intre staff degeaba 1 saptamana sau 2 si dupa sa iasa.
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mie Ian 13, 2016 2:52 pm

Sugestie respinsa.
TC.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis