Regulament prost gandit ?

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
Aamina
Jucător
Jucător
Mesaje: 28
Membru din: Mar Apr 04, 2017 8:29 pm

Mie Iun 07, 2017 5:04 pm

Am intrat pe forum dupa o perioada in care m-am decis sa fac o pauza de la LF , am obs ca un player (nu il cunosc) a primit ban pentru ca a intrebat un gm '' ce trebuie sa fac pe sv? '' si a primit ban (viewtopic.php?f=25&t=10489) dupa care mi-am adus aminte ca fix intrebarea asta este si la cererea H (viewtopic.php?f=60&t=5136) '' 12. Cum ai răspunde unei cereri de ajutor care spune „Ce trebuie să fac pe server?”: '' . Si nu este singurul ex :ymapplause: .
Avatar utilizator
Ioanna
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 185
Membru din: Sâm Ian 09, 2016 12:12 am

Mie Iun 07, 2017 5:15 pm

Din câte ştiu Emeile a fost în staff deci nu cred că ar fi avut de ce să pună întrebarea aia, a fost din adins :)). Reaper i a răspuns de ce a fost sancţionat:
11. Jucătorii nu au dreptul să testeze cunoştinţele unui membru al echipei, sau să-i tragă la răspundere pe aceștia.
Se sancționează cu blocarea chat-ului sau a contului, durata fiind decisă în funcție de gravitate.
Avatar utilizator
Terra
Începător
Începător
Mesaje: 73
Membru din: Lun Mai 15, 2017 5:03 pm

Mie Iun 07, 2017 5:28 pm

Ioanna scrie:Din câte ştiu Emeile a fost în staff deci nu cred că ar fi avut de ce să pună întrebarea aia, a fost din adins :)). Reaper i a răspuns de ce a fost sancţionat:
11. Jucătorii nu au dreptul să testeze cunoştinţele unui membru al echipei, sau să-i tragă la răspundere pe aceștia.
Se sancționează cu blocarea chat-ului sau a contului, durata fiind decisă în funcție de gravitate.
Și Cum si-a dat Reaper seama ca este vorba despre aceeași Emeile? Au fost verificate ip-urile? Dacă era un player care si-a pus numele pur și simplu și a fost doar o coincidenta și chiar a întrebat ce ar trebui sa facă pe server? Asta nu înseamnă sa testezi cunoștințele staff-ului. Sa testezi cunoștințele staff-ului înseamnă sa întrebi lucruri se genul : "Știi codul la itemul X? Știi comanda de....?" E o diferență între a testa cunoștințele staff-ului și a cere lămuriri ca player nou pe server.
Avatar utilizator
Ioanna
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 185
Membru din: Sâm Ian 09, 2016 12:12 am

Mie Iun 07, 2017 5:32 pm

Executioner scrie:
Ioanna scrie:Din câte ştiu Emeile a fost în staff deci nu cred că ar fi avut de ce să pună întrebarea aia, a fost din adins :)). Reaper i a răspuns de ce a fost sancţionat:
11. Jucătorii nu au dreptul să testeze cunoştinţele unui membru al echipei, sau să-i tragă la răspundere pe aceștia.
Se sancționează cu blocarea chat-ului sau a contului, durata fiind decisă în funcție de gravitate.
Și Cum si-a dat Reaper seama ca este vorba despre aceeași Emeile? Au fost verificate ip-urile? Dacă era un player care si-a pus numele pur și simplu și a fost doar o coincidenta și chiar a întrebat ce ar trebui sa facă pe server? Asta nu înseamnă sa testezi cunoștințele staff-ului. Sa testezi cunoștințele staff-ului înseamnă sa întrebi lucruri se genul : "Știi codul la itemul X? Știi comanda de....?" E o diferență între a testa cunoștințele staff-ului și a cere lămuriri ca player nou pe server.
Atunci nu mă bag pentru că nu ştiu toată povestea. Doar mi am dat cu părerea din ce am văzut în reclamaţie.
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Mie Iun 07, 2017 5:34 pm

Este Emeile. Nu a primit ban, ci mute. Regula aia e in regulament de cand a fost facut (a fost chiar si in cel vechi) si nu s-a plans nimeni pana acum. Pur si simplu nu va bateti joc cand intrebati un membru staff si nu o sa patiti nimic.
Imagine
Imagine
Imagine
Închis