Cerere unban - Ellen.

În cazul în care consideraţi că vi s-a făcut o nedreptate şi doriţi debanarea(deblocarea) contului, aici puteţi face o cerere.
Închis
Avatar utilizator
Elenaaa
Începător
Începător
Mesaje: 108
Membru din: Joi Aug 25, 2016 7:44 pm

Sâm Mai 13, 2017 8:50 pm

Numele tău din joc: Ellen
Numele inculpatului: [SA]MrBlue
Regula încălcată: "Copierea forumului".
Durata banului: Permanent.
Motivul pentru care considerați că meritați unban: Pai, sincera sa fiu, am incercat sa explic asta, dar o sa mai incerc inca o data. Un fost prieten, Gax a.k.a [D.E.V]Adrian, si-a deschis un server de metin si mi-a cerut sa fac parte din staff-ul lui pentru a-l ajuta cu server-ul, iar eu am acceptat sa il ajut pentru ca imi era prieten si prietenii se ajuta intre ei. Cu toate ca nu prea am stat on pe acel server el mi-a cerut sa fac regulamentul pentru forum si pentru joc, dar l-am refuzat pentru ca nu aveam idei si nici timp. Nu stiam ca avea intentia sa copieze forumul la LF, nici nu m-am gandit la asta, dar cand am vazut i-am spus "ma, asta e leit cu forumul de la LF". Nu am dat mare importanta deoarece stiam ca server-ul este unul fantoma si va sta deschis maxim 2 zile si chiar asa s-a intamplat, in plus sunt in clasa a 12-a, trebuie sa ma pregatesc pentru examenul de bacalaureat si nu prea mai am timp sa intru pe metin. Sper ca din asta sa se inteleaga clar ca nu am avut timp sa il ajut sa faca un regulament, nu i-am dat idei, nu am facut absolut nimic pe acel server si nu i-am adus nicio contributie. Daca stau sa ma gandesc mai bine m-am uitat peste regulament si nu am gasit nicaieri acea regula pe care am incalcat-o. Sa mai aduc in discutie ca si Dokita a copiat forumul de la metin2LF pentru forumul de pe server-ul lui Athero, Dokita a fost sanctionat, dar se pare ca Athero si Joly nu au patit nimic. Ei stiau de chestia asta, de ce nu au anuntat? De ce nu au luat si ei ban? Iar acum Athero este SGM, dar sa nu se inteleaga gresit, n-am nimic cu Athero sau cu oricine mentionat mai sus, am vrut sa dau un exemplu asemanator in care 2 playeri au stiut de faptul ca forumul a fost copiat, nu au anuntat si au scapat cu cioara vopsita, iar mie mi s-au scos ochii ca de ce nu am anuntat staff-ul.
Chiar daca consider ca nu am facut nimic si ca vina ii apartine in totalitate lui Gax, vreau sa imi cer scuze fata de cei afectati de situatia respectiva ;;), in special fata de Blue pentru ca nu am dat importanta si nu m-am grabit sa il anunt.
De asemenea, am mai spus in trecut motivul pentru care vreau unban si vreau sa ma reapuc de server dupa ce termin cu examenul de bacalaureat.
Un mic ss din perioada in care aveam TM pe acel server: Imagine ca sa se inteleaga o data pentru totdeauna ca eu nu am avut nimic de-a face cu copierea acelui forum.
Alte detalii (Opţional): Daca se poate sa primesc un raspuns mai explicit, nu doar "Contul ramane blocat pentru ca ai incalcat regulamentul jocului". Multumesc frumos!
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mie Mai 17, 2017 6:27 pm

Ai mai facut o cerere si ti s-a raspuns clar, contul ramane blocat permanent.

Topic inchis.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis